STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 01 2023 14:45:45   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Samorząd Uczniowski
Kacper Kwiecień 2c - przewodniczący


Kinga Gardas 2a - zastępca


oraz
Jakub Dyczko 2d

Nikodem Jedynak 1a


Opiekun:
Małgorzata Dziwińska

Działamy! Inspirujemy! Organizujemy! Szukamy!

Samorząd to instytucja pracująca dzięki uczniom i dla uczniów.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, zwane potocznie "Żeromem", ma nie tylko przepiękną halę, zabytkowy budynek, doskonałe grono pedagogiczne i sympatyczną, przychylną uczniom dyrekcję, ale także pomysłowych i ambitnych uczniów, z których ci najodważniejsi, wybierani przez ogół w demokratycznych wyborach, stanowią Radę Samorządu Uczniowskiego.Jak działamy?

Zajmujemy się organizacją szkolnych imprez i uroczystości, reprezentujemy nasze liceum na zewnątrz podczas uroczystości rocznicowych.

Od 2002 współpracujemy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Gołuchowicach, organizujemy coroczne zbiórki charytatywne na rzecz wychowanków ośrodka oraz spotkania integracyjne.

Do wychowanków ośrodka jak i również do naszej szkoły przybywa każdego roku Święty Mikołaj, który obdarowuje słodkimi upominkami najgrzeczniejszych uczniów, nauczycieli oraz dyrekcję.

Poczta Walentynowa powoli staje się tradycją naszej szkoły. Co roku w Dzień Św. Walentego możemy sprawić przyjemność komuś, kogo darzymy sympatią, wysyłając kartki walentynkowe.

Corocznie organizujemy w szkole akcję "Góra Grosza" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebrane monety zwiększają szanse na godne życie oraz zmniejszają ryzyko wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży (w tym niepełnosprawnej fizycznie i intelektualnie), przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz zaniedbanych przez własne rodziny.

W kwietniu bierzemy czynny udział w koncercie Wiesława Ochmana w Zawierciu, gdzie od lat sprzedajemy cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na fundację "Auxuillium" wspierającą działanie szpitala.

Uczestniczymy w WOŚP. Gromadzimy środki na rzecz Orkiestry organizując w tym dniu koncerty, konkursy, kiermasze, aukcje i loterie.

Chętnie podejmujemy kreatywne inicjatywy uczniów! Zatem jeśli masz jakiś ciekawy pomysł, nie czekaj aż ktoś zrobi to za Ciebie!!! Zgłoś się do nas!!!

Opiekun Samorządu Szkolnego

Marta Skrzypiciel