STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lutego 22 2024 02:37:38   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZJAZD ABSOLWENTÓW 2013
Mamy następne zdjęcia ze zjazdu. Publikujemy je na prośbę absolwentów.


Album zdjęć z drugiego dnia obchodów 80 lecia - zjazd absolwentów


Powiększenie uzyskasz klikając na zdjęcie

Powiększenie uzyskasz klikając na zdjęcie

„(…)Historia zatoczyła koło. Tu dziś na tej sali, spotkało się kilka pokoleń, które wytrwale pracowały, bądź pracują tworząc historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Pragnę im powiedzieć: dziękuję za wasze marzenia, i pragnienia, to one zbudowały niezłomne fundamenty tej szkoły, bo przecież jeśli potrafimy marzyć, to również potrafimy tego dokonać. Szkoła to miejsce, w którym poświęcamy się innym, ale tylko takie życie warte jest przeżycia (…)”.

Między innymi takie słowa padły na sali widowiskowej MOK wypowiedziane przez panią dyrektor mgr Bożenę Bańską z okazji uroczystych obchodów 80-lecia naszej Alma Mater.

Świętować zaczęliśmy 7 czerwca, o godzinie 10.00 na szkolnym parkingu. Zebraliśmy się wraz z absolwentami i profesorami aby uhonorować tę chwilę pamiątkowym zdjęciem, po czym przy dźwiękach orkiestry przemaszerowaliśmy do Bazyliki Mniejszej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła aby tam w skupieniu uczestniczyć w mszy uświetniającej obchody jubileuszowe oraz VI Zjazd Absolwentów naszej szkoły.

O godzinie 13.00 Miejski Ośrodek Kultury wypełnił się uczniami, nauczycielami, absolwentami, emerytowanymi profesorami i zaproszonymi honorowymi gośćmi. Podczas uroczystości, padło wiele serdecznych słów, gratulacji, podziękowań. Niezwykle wzruszającą chwilą, okazała się ta, w której, owacjami na stojąco, witaliśmy najstarszego absolwenta ( rocznik maturalny 1939!!!) świetnego artystę malarza i przemiłego człowieka pana Leszka Dutkę.

Ogromną porcję emocji dostarczyła nam pani profesor Joanna Gieszczykiewicz-Sierka autorka części artystycznej, na którą złożył się między innymi, dokumentalny film. Obraz ten okazał się prawdziwą sentymentalną podróżą w przeszłość, ukazujący historię naszej szkoły i ludzi, którzy z pasją ją tworzyli. Dzień pełen niezapomnianych wrażeń zakończyliśmy zwiedzaniem galerii zdjęć obrazujących dzieje naszego liceum.

8 czerwca przeznaczony był na uroczyste obchody VI Zjazdu Absolwentów, które rozpoczęliśmy o godzinie 14.00. Hol naszej sportowej hali wypełnili niezwykle liczni absolwenci ( było nas około 500;)), odbierając drobne prezenty i wizytówki. Wśród licznych fleszy aparatów fotograficznych dokumentujących to wydarzenie, były głośne powitania, łzy wzruszenia i uściski.

Oczywiście nie mogło się obejść bez pamiątkowego zdjęcia, a na hali pani profesor Joanna Sierka wraz z tegoroczną absolwentką i nieco starszymi absolwentami ponownie wzruszyła nas przepięknym wykonaniem piosenki „Jest cudnie” (muzyka Seweryn Krajewski i słowa Magda Umer). Po krótkiej części artystycznej goście powędrowali do klas, aby tam z rozrzewnieniem i łezką w oku powspominać najpiękniejsze szklone czasy.

Uroczyste obchody zakończyły się biesiadą przy grillu i skocznej muzyce (do dziś pozostaje tajemnicą jak przewodniczący Zjazdu, absolwent naszej szkoły, dziś wiceprezydent miasta pan Marek Kozieł zadbał o pogodę, która w tym dniu wyjątkowo nam dopisała!:))

MJ

Listy gratulacyjne z okazji 80-lecia I LO
Zapraszamy do galerii

Tego warto posłuchać. To warto zobaczyć...

Zachęcamy do posłuchania covera piosenki "Jest cudnie" nagranego przez uczniów i absolwentów z okazji 80 lecia I LO. Piosenka stanowi jedną z części filmu będącego sentymentalną podróżą w czasie.

Autorką covera oraz pozostałych części filmu, które zostały zaprezentowane w MOK-u na uroczystej akademii w piątek 7 czerwca, jest pani Joanna Sierka, nauczycielka, a także absolwentka naszej szkoły.

Jest cudnie...


Film - część pierwsza - Sonda uliczna

Film - część druga - Najstarsza historia szkoły

Film - część trzecia - Chłopcy z ulicy

Film - część czwarta - Nasi absolwenci

Film - część piąta - Poloneza czas zacząć

Film - część szósta - Są miejsca, ludzie i czasy, których się nie zapomina

Film - część siódma - Jest cudnie - cover

Film - część ósma - Życzenia

Film - część dziewiąta - Napisy końcowe i...