STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 26 2020 03:33:20   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Mała Akademia Filmowa - 06.02.2007

Zajecia Malej Akademii Filmowej- to juz piata wyprawa w tym roku


Dnia, „nomen omen”, 06.02.07 roku, w sali kina Helios w Katowicach numer… oczywiście , ze 6, obejrzeliśmy film, ktorego premiera odbyła się 2006-06-06 pt. „ Omen” w reżyserii John Moorea.Dla wielu słowa z Apokalipsy św. Jana są zapowiedzią przerażającej przyszłości, inni uważają wszak, że to fragmenty historii, jaka ożyje w naszych czasach. Znaki - jak twierdzą - są wokół nas: cho?by ataki terrorystyczne czy gwałtowne zmiany pogody, a to przecież nie wszystko.


Bywa, że czas nadejścia Antychrysta wiąże się z numerologiczną sekwencją cyfr "666", oznaczeniem Szatana. Antychryst ma zostać obdarzony swą siłą bezpośrednio przez Szatana, aby ustanowił swoje królestwo na Ziemi - znak nadchodzącego Armagedonu.


Ale Robert Thorn nie zważa na takie mroczne przepowiednie. Doświadczony amerykański dyplomata myśli o czymś innym. Jego żona, Kathryn, przeszła właśnie ciężki poród i jeszcze nie wie, że ich dziecko zmarło. Zrozpaczony po stracie syna Thorn koncentruje swoje myśli na Kathryn, która ma za sobą już dwa poronienia. Wiadomość o śmierci trzeciego dziecka moze ja ostatecznie zdruzgotac. Szpitalny kapelan, ojciec Spiletto, pokazuje Thornowi inne dziecko urodzone tej nocy, ktorego matka zmarla przy porodzie. Kaplan przekonuje dyplomatą, by uznał chłopca za swego i nigdy nie powiedzial prawdy Kathryn. Malzenstwo wspolnie wiec wychowuje Damiena,(tak nazwali chlopca), jak swego wlasnego syna.

Kariera dyplomaty rozwija sie pomyslnie - Thorn zostaje amerykanskim ambasadorem w Wielkiej Brytanii i rodzina zamieszkuje w posiadlosci pod Londynem. Jednakze dochodzi do paru niepokojacych zdarzen, dotyczacych w jakims sensie piecioletniego obecnie Damiena. Oto opiekunka chlopca wiesza sie podczas przyjecia urodzinowego malca, jakis dziwny ksiadz probuje przed czyms ostrzec Thorna, wycieczka do zoo konczy sia wybuchem szalu, Damien dostaje histerii przed pojsciem do kosciola, a na serii fotografii pojawiaja sie dziwne plamy zwiastujace nagla smierc.


Kłopotliwe incydenty staja się coraz częstsze: z Damienem dzieje się coś złego, bardzo złego. Pojawia się pani Baylock, nowa opiekunka, która zdaje się oddawał chłopcu dewocyjną cześć. Na rodzinę pada cień tragedii. Wkrótce Thorn poznaje prawdę: Damien nie jest zwyczajnym dzieckiem, ale od dawna wieszczonym Antychrystem. Thorn musi poświęcić siebie, aby ocalić świat przed niewyobrażalną trwogą, jaka go czeka. Przepowiednia jest jasna, a znaki niepodważalne: nadchodzi Armagedon!Film wart obejrzenia! Świetnie się na nim baliśmy i bawili, co jakis czas wybuchając nerwowym śmiechem( psychologowie twierdzą, że tak się próbuje walczył z sytuacjami budzącymi w nas strach:) )

Galeria