ŚWIETO LICZBY Π
Dodane przez Karina dnia Marzec 21 2014 09:51:51

Wycieczki są częścią codzienności szkolnej. Uczniowie jeżdżą na nie, żeby się czegoś nauczyć, zintegrować się, a nawet pośmiać i pożartować…
Dnia 13 marca 2014r. klasa Ic wraz z klasą IIc wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Katowic na Uniwersytet Śląski. W tym i następnym dniu odbywały się obchody Światowego Dnia Liczby Pi (przybliżona wartość Pi to 3,14, stąd data 14.03).

Czytaj więcej...


Rozszerzona zawartość newsa

W pierwszej kolejności wybraliśmy się na Uniwersytet Śląski na wydział fizyki , gdzie odbyła się seria wykładów. Pierwszy wykład – „Ekonomia i Matematyka” – prowadzony przez Pana Profesora dr hab. Andrzeja S. Barczaka przybliżył nam pojęcia takie jak popyt i podaż oraz opowiedział o giełdzie i innych zjawiskach ekonomicznych. Wykład kolejny – „Mikroświat widziany oczami symulacji komputerowych” – prowadzony przez Pana dr hab. Aleksandra Dawida przedstawił nam wiele ciekawych struktur oraz pokazał, jak zachowują się atomy metali w różnych sytuacjach (np.: pod wpływem utleniania czy nawadniania).

Następnie udaliśmy się do Budynku Matematyki UŚ. Mogliśmy tam uczestniczyć w licznych zabawach matematyczno-logicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również „Kasyno”, gdzie mogliśmy zagrać w wiele ciekawych gier edukacyjnych. Mogliśmy również skorzystać z nauki origami oraz kawiarni szkockiej.

Dziękujemy naszym nauczycielom za wyjazd i prosimy o kolejne. Ten pozostanie w naszej pamięci, nawet wtedy, gdy będziemy już tak wiekowi, jak sam UŚ.

K.J. IC