FILM - SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA
Dodane przez dama dnia Wrzesień 25 2012 20:28:07

SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA

Życie po życiu, reinkarnacja, wędrówka dusz... to temat przewodni filmu "Wędrówka" w reżyserii naszego tegorocznego absolwenta Tomasza Kiełbasy. W ostatni piątek w MOK Zawiercie odbyła się wielka impreza w VIII rocznicę istnienia ZKF-u. Z tej okazji zaprezentowano dwie premiery filmowe. Jedną z nich było dzieło Tomasza Kiełbasy. Dramat powstał w czasie warsztatów filmowych organizowanych przez MOK Zawiercie pt. Jak powstaje film? czyli od pomysłu do DVD, które współfinansowane były przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Realizacja filmu była nagrodą dla laureata za najlepszy scenariusz w zawierciańskim projekcie.

Czytaj więcej

Rozszerzona zawartość newsa

SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA

Życie po życiu, reinkarnacja, wędrówka dusz... to temat przewodni filmu „ Wędrówka” w reżyserii naszego tegorocznego absolwenta Tomasza Kiełbasy. W ostatni piątek w MOK Zawiercie odbyła się wielka impreza w VIII rocznicę istnienia zawierciańskiego DKF-u. Z tej okazji zaprezentowano dwie premiery filmowe. Jedną z nich było dzieło Tomasza Kiełbasy. Dramat powstał w czasie warsztatów filmowych organizowanych przez MOK Zawiercie pt. Jak powstaje film? czyli od pomysłu do DVD, które współfinansowane były przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Realizacja filmu była nagrodą dla laureata za najlepszy scenariusz w zawierciańskim projekcie. (Przypominamy, że scenariusz Tomka już wcześniej otrzymał zaszczytne 1 miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Scenariuszowym w Jaworznie).

Pomysł na dramat psychologiczny powstawał dłuższy czas. To historia studenta, który spotyka na swojej drodze starszą kobietę. Rozwijająca się znajomość niesie za sobą wiele zaskakujących wydarzeń. Główną rolę zagrał krakowski aktor Piotr Hudziak. Sceny do filmu kręcone były na terenie Zawiercia i Łaz.

Tomek swoją przyszłość wiąże z filmem, dostał się na katowicką filmówkę na wydział Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Tomka, szczerze mu kibicujemy.

Po projekcji filmu "Wędrówka” kinomaniacy, mieli okazję zobaczyć głośny film Leszka Dawida "Jesteś bogiem” o legendarnej grupie Paktofonika.