ŻERMUN 2012 FILM Z KONFERENCJI
Dodane przez dama dnia Czerwiec 13 2012 21:29:17

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznej konferencji ŻERMUN.

Zobacz film - wywiady z uczestnikami konferencji

Mamy nadzieję, że nasi goście - reprezentanci niemalże wszystkich gimnazjów powiatu zawierciańskiego - miło wspominają dwa, wspólnie spędzone z nami dni, podczas których poruszali niezwykle ważne problemy współczesnego świata, negocjowali i podejmowali decyzje zgodnie z procedurami ONZ. Chociaż zadanie nie było łatwe, poradzili sobie doskonale.

Czytaj więcej...

Relacja Moniki Matusik


Rozszerzona zawartość newsa

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tegorocznej konferencji ŻERMUN.

Mamy nadzieję, że nasi goście - reprezentanci niemalże wszystkich gimnazjów powiatu zawierciańskiego - miło wspominają dwa, wspólnie spędzone z nami dni, podczas których poruszali niezwykle ważne problemy współczesnego świata, negocjowali i podejmowali decyzje zgodnie z procedurami ONZ. Chociaż zadanie nie było łatwe poradzili sobie doskonale.

Podczas negocjacji, obrad, tworzenia rezolucji i publicznych wystąpień obowiązywało uczniów posługiwanie się językiem angielskim. Wywiady do mediów (TvŻerom) przeprowadzano w języku polskim.

W roku szkolnym 2012/2013 będziemy uczestniczyć w podobnej konferencji w Berlinie, na którą przyjeżdża około ośmiuset uczniów z Europy, Azji i Ameryki. Nasi uczniowie (przede wszystkim pierwszoklasiści) zdobywają podczas pobytu w Berlinie doświadczenie pozwalające organizować i prowadzić podobne konferencje w naszej szkole.

Zachęcamy również do przeczytania relacji Moniki Matusik - jednej z chair'erk tegorocznego Żermun.

Zobacz film - wywiady z uczestnikami konferencji

Relacja Moniki Matusik