AKCJA KRWIODAWSTWA
Dodane przez Lazko dnia Styczeń 25 2012 11:08:25

Dla co trzeciej osoby brakuje krwi do transfuzji .... i nigdy nie wiesz, kiedy Ty lub ktoś z Twoich bliskich może jej potrzebować…

23 stycznia 2012r. pełnoletnia młodzież naszej szkoły kolejny już raz oddała krew w ramach akcji PCK. Niektórzy uczniowie oddawali krew po raz pierwszy w życiu, jednak dla sporej części chętnych było to kolejne z rzędu takie doświadczenie. Dobry wzór dała odważna Pani prof. Karina Surowiec, dołączając do grona uczniów i oddając krew razem z nimi. Brawo Pani prof.!!! W akcji wzięło udział 28 osób, które oddały 4050 ml krwi.

Zapraszamy do galerii

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa

Każdy z krwiodawców został tradycyjnie obdarowany 6 tabliczkami czekolady, które mają równoważyć utratę 1200 kcal. Z tytułu honorowego krwiodawstwa, na mocy obowiązujących w naszym kraju przepisów, osoby oddające krew są zwolnione od pracy ( w naszym przypadku od zajęć dydaktycznych) w dniu oddawania krwi. Jednak dla wszystkich największą nagrodą jest fakt niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.
Akcje krwiodawstwa są całkowicie bezpieczne. Zdrowy, dorosły człowiek może oddawać krew co trzy miesiące. Jednorazowo pobierane jest 450 ml krwi. Każdy uczestnik akcji jest badany, wypełnia szczegółową ankietę dotyczącą stanu zdrowia, ma mierzone ciśnienie i tętno. Podczas pobierania krwi zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa. Dodatkowo młodzież, otrzymuje pocztą dokładne wyniki morfologii i oznaczenie grupy krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Kolejna akcja jest zaplanowana na kwiecień 2012 roku, już teraz zapraszamy wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, że pełnoletni uczniowie klas drugich, też będą w tej akcji uczestniczyć. Szczerze zachęcamy! Honorowe krwiodawstwo w szkole jest prowadzone przez prof. Agnieszką Łączkowską i prof. Renatę Kowalczyk - Wyderkę.
Zostając honorowym dawcą krwi pomagasz potrzebującym ludziom, często ratując im życie.

Zapraszamy do galerii

Organizatorzy akcji