BERMUN 2010 - GALERIA ZDJĘĆ
Dodane przez dama dnia Listopad 24 2010 22:20:00

9 osobowa delegacja z naszej szkoły (7 uczniów oraz 2 nauczycieli) wróciła właśnie z międzynarodowej konferencji ONZ dla młodzieży „BERMUN 2010”. Żeromiacy już po raz piąty odwiedzili stolicę Niemiec po to, aby „uzdrawiać” świat. Debatując w 5 komisjach (politycznej, rozbrojenia, praw człowieka, ekonomiczno-społecznej oraz środowiska) stworzyli, razem z innymi 640 uczestnikami, rezolucje, w których zawarli rozwiązania takich problemów jak: handel bronią nuklearną oraz materiałami potrzebnymi do jej produkcji, handel zagrożonymi gatunkami zwierząt, nielegalny handel drewnem, handel organami ludzkimi, powstrzymanie terrorystów przed zakupem broni masowej zagłady, czy ekonomiczne i społeczne wsparcie dla ofiar przemytu ludzi. Nietrudno się domyślić, iż tematem głównym tegorocznego BRMUNu była walka z nielegalnym handlem w różnych jego postaciach.
Dwaj uczniowie (Mateusz Błaszkiewicz z klasy III F oraz Damian Mikoda z klasy III C) pracowali w tzw. Radzie Młodzieżowej (the Youth Assembly), będącej organem doradczym Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Tam omawiali problem przemocy w domach i szkołach, przygotowując specjalne projekty.
Młodzież I LO co roku bierze udział w symulacjach ONZ w Berlinie. To nie tylko ciężka praca nad rezolucjami, jak twierdzą, ale również możliwość zwiedzenia miasta, no i przede wszystkim – zawarcia nowych znajomości.
Sawa Hąc-Jakubik

Zapraszamy do galerii

Wkrótce ukaże się na naszej stronie relacja uczniów uczestniczących w BERMUN 210
Rozszerzona zawartość newsa