ŻERMUN 2010 - RELACJA, PIERWSZY DZIEŃ OBRAD
Dodane przez dama dnia Kwiecień 12 2010 23:02:43

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć (9-10.04) gimnazjalistów powiatu zawierciańskiego. Uczniowie ci wzięli udział w I konferencji ONZ dla młodzieży "ŻERMUN 2010" (Żermun Model United Nations Conference).
Jako delegaci 13 województw Polski gimnazjaliści obradowali w 4 komisjach: zdrowia, edukacji, gospodarczej oraz ochrony środowiska. Tworzyli rezolucje, nad którymi głosowali w drugim dniu konferencji podczas posiedzenia "Zgromadzenia Ogólnego ONZ". Omawiane na konferencji tematy dotyczyły między innymi kryzysu gospodarczego w naszym państwie, poprawy sytuacji w służbie zdrowia, bezrobocia, oraz kwestii budowy elektrowni atomowej. Uczniowie debatowali również na temat mundurków szkolnych oraz obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Konferencja była tylko zabawą, ale gimnazjaliści-delegaci potraktowali ją bardzo poważnie. Aktywnie brali udział w dyskusjach wypowiadając się na poszczególne tematy, wnosząc poprawki do rezolucji, a następnie głosując nad nimi.
Zarówno uczniowie I LO prowadzący obrady, jak i gimnazjaliści z niecierpliwością czekają na następną konferencję, która odbędzie się już za rok.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy na "ŻERMUN 2011".
W "czytaj więcej" znajduje się obszerna relacja na temat idei samej konferencji oraz jej przebiegu. Zachęcamy również do obejrzenia fotek z pierwszego dnia obrad. Autorem zdjęć jest uczeń klasy IIe - Patryk Ney-Reroń.

Czytaj więcej ...
Zapraszamy do galerii

Rozszerzona zawartość newsa