ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
Dodane przez dama dnia Kwiecień 01 2010 19:50:33

W dniu 22 marca 2010 roku w Naszej Hali Sportowej odbyły się Zawody Wojewódzkie w piłce siatkowej dziewcząt. W Półfinale Wojewódzkim zmierzyły się żeńskie reprezentacje: III LO z Sosnowca, Liceum Sportowego z Dąbrowy Górniczej, IX LO im. C.K.Norwida z Częstochowy oraz gospodarz - I LO im. S.Żeromskiego z Zawiercia. W wyniku losowania, które miało miejsce bezpośrednio przed zawodami w pierwszym meczu spotkały się drużyny z Dąbrowy i Sosnowca. Faworyt turnieju nie zawiódł, pokonał Dąbrowianki 2 : 0 / 25:19; 25:21/. W drugim meczu Żeromski/Zawiercie zmierzył się z Norwidem/Częstochowa.

Czytaj więcejRozszerzona zawartość newsa

W dniu 22 marca 2010 roku w Naszej Hali Sportowej odbyły się Zawody Wojewódzkie w piłce siatkowej dziewcząt. W Półfinale Wojewódzkim zmierzyły się żeńskie reprezentacje: III LO z Sosnowca, Liceum Sportowego z Dąbrowy Górniczej, IX LO im. C.K.Norwida z Częstochowy oraz gospodarz - I LO im. S.Żeromskiego z Zawiercia. W wyniku losowania, które miało miejsce bezpośrednio przed zawodami w pierwszym meczu spotkały się drużyny z Dąbrowy i Sosnowca. Faworyt turnieju nie zawiódł, pokonał Dąbrowianki 2 : 0 / 25:19 ; 25:21/. W drugim meczu Żeromski/Zawiercie zmierzył się z Norwidem/Częstochowa.

Gospodynie okazały się bardzo gościnne i uległy swoim koleżankom z Norwida – 0 : 2 / 16:25 ; 16:25 /. W meczu o III miejsce Liceum Sportowe z Dąbrowy Górniczej, pokonało Żeroma 2 : 0 / 25:16 ; 25:17 /. Determinacja i wola walki całego zespołu i tym razem nie wystarczyły do pełni szczęścia.
Na sukces na szczeblu województwa w tej dyscyplinie musimy jeszcze trochę poczekać.
Finał zawierciańskiego turnieju okazał się bardzo wyrównany. Pierwszy set dla Sosnowca - / 25:23 /, w rewanżu drugi dla Częstochowy, też - / 25:23 /. Po zaciętej walce do ostatniego punktu w trzecim, decydującym secie, zwycięstwo odnotowuje na swoim koncie drużyna z Sosnowca / 15:13 /, pokonując ostatecznie Częstochowę – 2 : 1, jednocześnie wygrywając cały turniej. Na koniec należy dodać, iż w drużynach z Sosnowca i Częstochowy grało wiele dziewcząt na co dzień trenujących z II ligowymi drużynami. Dla naszych dziewcząt była to okazja zagrać w bardzo dobrze obsadzonym turnieju, do którego awansowały dzięki ciężkiej pracy na treningach i zwycięstwach w zawodach miejskich, powiatowych i rejonowych. Skład drużyny Żeroma: Katarzyna Machura, Klaudia Mirowska – kpt., Joanna Grela, Ewelina Surma, Klaudia Lebiecka, Monika Miłoch, Klaudia Kajdańska – libero, Marta Ciok, Paulina Kucharczyk, Karolina Lis, Żaneta Przybylik, Agnieszka Dziechciarz, Sylwia Kyć.
Trener - Robert Kwiecień.