NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
Dodane przez mlacz dnia Wrzesień 04 2017 10:04:00"Czytanie książek to najpiękniejsza
zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

/Wisława Szymborska/


Od września bieżącego roku I LO uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który realizowany jest pod patronatem Biblioteki Narodowej. Głównym celem jest promocja książki i biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom oraz zwiększenie roli biblioteki szkolnej w kształceniu, wychowaniu i rozwoju zainteresowań dzieci. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Każdy z Was, kto ma ochotę zaangażować się w działania biblioteki, ma ciekawe pomysły i propozycje, jest mile widziany. W szkolnej bibliotece jest skrzyneczka, do której można wrzucać swoje propozycje książek - tych wymarzonych, poszukiwanych – kupimy.
Zanim do tego doszło, należało spełnić wiele wymogów zawartych w projekcie: przeprowadzić w sprawie zakupów książek konsultacje z młodzieżą, Samorządem Szkolnym, rodzicami, Radą Rodziców, Miejska i Powiatową Biblioteką Publiczną w Zawierciu, Biblioteka Pedagogiczną w Zawierciu – jakie książki powinny znaleźć się w bibliotece. W ramach tego projektu szkolna biblioteka wzbogaci się o atrakcyjne nowości książkowe z różnych dziedzin wiedzy, literatury fantasy czy beletrystyki.
Zaplanowano szereg działań promujących czytanie i czytelnictwo. Każda z klas uczestniczyć będzie w realizacji projektów czytelniczych. Zachęcamy uczniów, oraz wszystkich pracowników naszej szkoły do odwiedzin w bibliotece i czytania nowych książek.
Koordynatorzy projektu nauczyciele bibliotekarze: Agnieszka Łączkowska i Beata Pustułka
Rozszerzona zawartość newsa