VIII NOC FILMOWA - ŻEROMLILM 2017
Dodane przez czar dnia Listopad 27 2017 07:56:04

W dniu 24 listopada 2017 r. odbyła się VIII Noc Filmowa Żeromfilm 2017 - Arcydzieła X Muzy. Uczniowie I LO mięli możliwość obejrzenia bardzo ciekawych filmów: “Amadeusz” w reżyserii M. Formana oraz “Boyhood” w reżyserii R. Linklater'a.
Film „Amadeusz” opowiada o Mozarcie, który w wieku dwudziestu sześciu lat przybywa do Wiednia. Zamierza tam prezentować swoją twórczość, jednak jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego. Staje się to przyczyną rywalizacji między artystami. Film był fascynujący i ukazał nam interesujące fakty na temat kompozytora z perspektywy Sallierego, który u schyłku swojego życia opowiada swojemu spowiednikowi jakie relacje łączyły go z Mozartem.
Drugi film „Boyhood” przedstawia nam dzieciństwo chłopca, który dorasta na naszych oczach i z którym może utożsamiać się każdy z nas. Pomimo tego, że chłopiec ma trudną sytuację rodzinną, to daje radę ukończyć szkołę z dobrym wynikiem i dostaje się na wymarzone studia. Film daje nadzieję i utrzymuje nas w wierze, iż mimo ciężkich chwil w życiu, które przeżywamy, możemy wyjść na prostą.
Filmy pobudziły naszą ciekawość do zgłębiania wiedzy na temat kinematografii, a w trakcie przerw mieliśmy okazję do zawarcia nowych znajomości.
Organizatorem Nocy Filmowej był Samorząd Uczniowski I LO, a opiekę nad nią sprawowała prof. Joanna Sierka.
Robert Tomasik


Rozszerzona zawartość newsa