WSPÓŁPRACA Z SUM UNIWERSYTET LICEALISTY
Dodane przez mlacz dnia Październik 27 2017 09:45:21


Miło nam poinformować, że kolejny już uczeń naszej szkoły - Łukasz Karoń stał się pełnoprawnym słuchaczem Uniwersytetu Licealisty w ramach współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. 25 października 2017 r. odebrał indeks podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podczas gali swoje wystąpienia mieli: Prorektor ds. kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pan Stanisław Boryczka, Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Dyrektor Naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca i Prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym w Zabrzu. Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat na temat wagi technologii informatycznej w medycynie pt." Polskie drogi do serca". Młodzi studenci mieli też okazję wysłuchać wielu ciekawostek na temat powstania Centrum Chorób Serca podczas zwiedzania szpitala pod kierunkiem Prof. M. Zembali.

Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ


Rozszerzona zawartość newsa


Miło nam poinformować, że kolejny już uczeń naszej szkoły Łukasz Karoń stał się pełnoprawnym słuchaczem Uniwersytetu Licealisty w ramach współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. 25 października 2017 r. odebrał indeks podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podczas gali swoje wystąpienia mieli: Prorektor ds. kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pan Stanisław Boryczka, Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Dyrektor Naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca i Prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym w Zabrzu. Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat na temat wagi technologii informatycznej w medycynie pt." Polskie drogi do serca". Młodzi studenci mieli też okazję wysłuchać wielu ciekawostek na temat powstania Centrum Chorób Serca podczas zwiedzania szpitala pod kierunkiem Prof. M. Zembali.

Celem projektu Uniwersytet Licealisty jest pogłębianie wiedzy i zainteresowań licealistów w zakresie nauk ścisłych, popularyzacja studiów na różnych kierunkach medycznych, a także zainteresowanie najzdolniejszych z nich nauką w SUM.
W ramach tego projektu, co roku dla licealistów przygotowywany jest cykl zajęć dydaktycznych. Kończą się one egzaminem przeprowadzanym w formie ogólnopolskiego konkursu. Laureaci konkursu otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji na studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym.
Program realizowany jest na: Wydziale Lekarskim w Katowicach, Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Kto może wziąć udział w projekcie? Na jakich zasadach odbywa rekrutacja do projektu?
Wszystkie te informacje znajdziecie w Regulaminie Uniwersytetu Licealisty.
http://sum.edu.pl/pliki/uniwersytet-licealisty/68-regulamin-uniwersytetu-licealisty/file
Szkolny koordynator projektu: Agnieszka Łączkowska

GALERIA ZDJĘĆ