KURS I POMOCY 16.02.2017 r.
Dodane przez mlacz dnia Luty 16 2017 11:26:23


Kurs I pomocy przedmedycznej odbył się w czwartek 16.02.2017 r. w I LO. 25 uczestników z różnych klas dzięki szkoleniu nabyło wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Kurs był prowadzony przez zawodową ratowniczkę medyczną, która przekazała nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, ale też ćwiczyła praktycznie z uczniami poznane zagadnienia. „Liczymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu przyczyni się do większej świadomości naszych uczniów” – mówi prof. Łączkowska.
Uczestnicy zapoznali się z zasadami i etapami udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnieniami związanymi z oceną i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Kursanci ćwiczyli techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy pomocy fantomu, a także przyswajali zasady postępowania podczas krwotoków, urazów i ran, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Nie zabrakło prezentacji apteczki pierwszej pomocy oraz egzaminu sprawdzającego umiejętności teoretyczno-praktyczne uczestników.
W niedługim czasie kursanci otrzymają certyfikaty, które zaświadczą, że uczniowie są zdolni pomóc każdemu potrzebującemu i w przyszłości nie będą obojętni na ludzką krzywdę.

GALERIA ZDJĘĆ

Rozszerzona zawartość newsa