ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
Dodane przez mlacz dnia Grudzień 21 2016 13:41:49

13.12.1981r. – niedziela, wprowadzenie stanu wojennego na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej było wydarzeniem, które już na zawsze pozostawiło znaczący ślad w dziejach naszej ojczyzny.

W 35 rocznicę tych wydarzeń, 16.12 w I LO odbyła się akademia, podczas której uczniowie z klasy IIIa przybliżyli nam charakter nie tylko okresu stanu wojennego, ale również czasów PRL-u. Całe wydarzenie, swymi głosami, uświetniły dziewczyny z klasy IIIa oraz z klasy Ia, które dzięki wykonywanym utworom pozwoliły nam na dłuższą chwilę przenieść w ówczesne czasy kolejek, reżimu i MO.

„Rękę na pulsie” podczas przygotowań, jak i również podczas trwania całej uroczystości trzymała mgr. Grażyna Zawała, której należą się ogromne brawa. Akademię przypieczętowało wspólne odśpiewanie utworu „Żeby Polska była Polską”.

Śpiewne zakończenie poprzedziła dygresja ucznia IIIa – Adama Nowaka, która mam nadzieję dotarła do wszystkich uczniów - w mniejszym lub większym stopniu - bowiem czy możemy z dzisiejszej perspektywy ocenić działania naszych rodaków w czasach, gdy jedynym wyjściem była walka z uciskiem i brakiem swobód? Czy nie każdy ma prawo żyć w wolnym i demokratycznym kraju?

Kto nigdy ognia nie dotknął, nie wie, jak bardzo można się nim poparzyć.
MB

Galeria zdjęć

Rozszerzona zawartość newsa