I ZNOWU NA "PUDLE"
Dodane przez czar dnia Kwiecień 22 2016 10:02:35
Od 22 kwietnia 2016


Od kilku lat nasza drużyna piłkarzy ręcznych „meldowała” się systematycznie w finałowych zawodach Licealiady Województwa Śląskiego w piłce ręcznej. W bieżącym roku zawody finałowe rozegrane zostały w miniony czwartek w hali sportowej Olimpii Piekary Śląskie. Na turniej jechaliśmy z nadzieją na medal, ale zawsze trzeba swoją wartość udowodnić na boisku! Jak się okazało na miejscu, do turnieju zakwalifikowały się drużyny: I LO z Mysłowic, V LO z Bielska-Białej, I LO z Zawiercia i I LO z Piekar Śląskich. Los sprawił, że w pierwszym spotkaniu mieliśmy zagrać z drużyną z Mysłowic. Po emocjonującej i wyrównanej walce nasi chłopcy nieznacznie ulegli rywalom, a w innym meczu Piekary zdecydowanie pokonały szczypiornistów z Bielska-Białej. Walka o brązowy medal miała się więc toczyć pomiędzy drużynami z Zawiercia i Bielska-Białej. Pojedynek rozpoczął się od szybkich kontrataków Bartosza Smagi zakończonych efektownymi i skutecznymi rzutami ze skrzydła oraz nietuzinkowych zagrań Krystiana Ostroucha.

Czytaj więcej...

Rozszerzona zawartość newsa
Od 22 kwietnia 2016


Od kilku lat nasza drużyna piłkarzy ręcznych „meldowała” się systematycznie w finałowych zawodach Licealiady Województwa Śląskiego w piłce ręcznej. W bieżącym roku zawody finałowe rozegrane zostały w miniony czwartek w hali sportowej Olimpii Piekary Śląskie. Na turniej jechaliśmy z nadzieją na medal, ale zawsze trzeba swoją wartość udowodnić na boisku! Jak się okazało na miejscu, do turnieju zakwalifikowały się drużyny: I LO z Mysłowic, V LO z Bielska-Białej, I LO z Zawiercia i I LO z Piekar Śląskich. Los sprawił, że w pierwszym spotkaniu mieliśmy zagrać z drużyną z Mysłowic. Po emocjonującej i wyrównanej walce nasi chłopcy nieznacznie ulegli rywalom, a w innym meczu Piekary zdecydowanie pokonały szczypiornistów z Bielska-Białej. Walka o brązowy medal miała się więc toczyć pomiędzy drużynami z Zawiercia i Bielska-Białej. Pojedynek rozpoczął się od szybkich kontrataków Bartosza Smagi zakończonych efektownymi i skutecznymi rzutami ze skrzydła oraz nietuzinkowych zagrań Krystiana Ostroucha. Przewaga naszych chłopców na boisku była widoczna. W drugiej odsłonie meczu dzięki swoim umiejętnościom taktycznym i technicznym: Krystian Ostrouch, Oskar Sarna, Damian Bojda, Kacper Grabowski, Mateusz Domagała, Kacper Dunak, Igor Janoska, Olek Wyderka, Piotrek Paliga wraz z bramkarzami: Kamilem Zbroińskim i Michałem Koziełem, kontrolowali przebieg gry i odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo.

Trzecie miejsce w finale Licealiady Województwa Śląskiego stało się faktem !!!

Słowa uznania należą się Kasprowi Bombie, który przez cały turniej wspierał swoich kolegów cennymi radami oraz Kubie Bzdędze, którego kontuzja wykluczyła z gry.
Podsumowania turnieju dokonała Pani Prezydent miasta Piekary Śląskie wręczając
dyplomy i puchary najlepszym. Miłym aktem były przygotowane przez organizatora nagrody specjalne dla wyróżniających się zawodników. W kategorii króla strzelców turnieju I miejsce zajął Krystian Ostrouch, co jest dodatkowym osiągnięciem drużyny i Krystiana.

S.P.