V FAMILIADA
Dodane przez czar dnia Grudzień 01 2014 18:56:44

Familiada już po raz V zagościła 1 grudnia w MOK w Zawierciu. Impreza była podsumowaniem kampanii „ Postaw na rodzinę”, której celem jest propagowanie prawidłowych postaw rodzinnych. Temat tegorocznej imprezy pod nazwą „ Obieżyświat” był połączeniem wiedzy dotyczącej HIV i AIDS oraz znajomością kultury różnych krajów świata.
W konkursie wzięło udział 12 szkół podstawowych i gimnazjów. Każda ze szkół wspaniale zaprezentowała się jako rodzina z wybranego przez siebie kraju. Wszystkie drużyny musiały wykazać się dużą sprawnością, pomysłowością oraz wiedzą, biorąc udział w konkursach. Uczestnicy mieli m.in. za zadanie: zbudować z kartonów wieżę Eiffla, obrać jabłko na czas, zrobić kimono z bibuły. Musieli także wykazać się szczegółową wiedzą o koligacjach rodzinnych. Niespodzianką okazało się zadanie na wykonanie pizzy przez jednego z członków rodziny pod okiem profesjonalnego kucharza z pizzerii w La Stazione.

Organizatorem corocznego konkursu, który już na stałe zagościł w MOK w Zawierciu jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz Szkoła Podstawowa nr 8. Koordynatorem zaś oraz prowadzącą jest Joanna Dziechciarz. Całość imprezy została zorganizowana we współpracy z I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu. Uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Łączkowskiej zajęli się oprawą artystyczną i techniczną całej imprezy. Ze Szkołę nr 8 współorganizatorkami były: Kamila Grabowska i Beata Duda.

Jak zwykle „ Familiada” była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyły ex aequo doborowe rodziny ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 8, Gimnazjum nr 1 w Zawierciu i Gimnazjum nr 6 z Kromołowa. Wręczono także nagrody dla laureatów.
Już za rok odbędzie się kolejna tego typu impreza lokalna. Czekamy na wszystkie zawierciańskie szkoły.
J. Dz., A. Ł.


Rozszerzona zawartość newsa