PROJEKT ETWINNING
Dodane przez mlacz dnia Październik 27 2014 09:10:00

Sharing our "Top Five" to nazwa nowego projektu eTwinning realizowanego w naszej szkole od października 2014 r. do czerwca 2015 r. pod kierunkiem prof. Agnieszki Muc i prof. Agnieszki Łączkowskiej.

16 uczniów z klas: Ia, Ib, Ic, Ie, IIa, IId współpracuje z uczniami ze szkół z: Hiszpanii, Niemiec, Mołdawii oraz polskiego liceum z Sokółki koło Białegostoku. Celem projektu jest wymiana doświadczeń młodzieży i wybór 5 ulubionych filmów, książek i piosenek z danego kraju. W tym 3 obowiązkowo mają to być dzieła, utwory wyreżyserowane, napisane i zaśpiewane przez kobiety. Warunek ten ma rozwijać świadomość płci.

Uczniowie i nauczyciele będą poznawać kulturę innych krajów poprzez zrozumienie ich rodzimej literatury, muzyki i filmu. Będą także pogłębić wiedzę na temat własnej kultury. Formułowanie osobistych opinii i komentarzy w formie pisemnej będzie rozwijało u uczniów i nauczycieli ich kompetencje językowe i cyfrowe. Rezultatem projektu będzie e-book z podsumowań, w którym znajdą się najlepsze zdjęcia, komentarze do książek, filmów i piosenek.

Pierwszym zadaniem jest wykonanie krótkiej prezentacji w programie VoiceThread o szkole. Już niedługo Wam ją zaprezentujemy...:)


Rozszerzona zawartość newsa