MIASTO 44
Dodane przez mlacz dnia Październik 02 2014 08:21:15


Uczniowie wszystkich klas 01.10.2014 r. wraz z profesorami mieli okazję sami ocenić najnowszy wysokobudżetowy film Jana Komasy - " Miasto 44".

Podczas Powstania Warszawskiego ludność Warszawy dotkliwie odczuła represje okupanta: masowe egzekucje cywilów, kompletna destrukcja miejskiej architektury - dokładnie taki obraz miasta widzimy w filmie. Kolejny film twórcy " Sali samobójców" to opowieść o odwadze i poświęceniu, miłości i młodości w czasie powstania.

To projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki ( co widać w filmie:) specjalista Richard Bain, który ma w dorobku efekty do takich światowych hitów jak: " Incepacja", " Casino Royale", " King Kong". Przez plan przewinęło się 3000 statystów, a budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5000 ton gruzu.
Głównym celem filmu realizowanego od 2005 r. była potrzeba wczucia się młodych aktorów w atmosferę tamtego okresu. Komasa chciał przede wszystkim, aby "współczesny widz nawiązał nić porozumienia z bohaterem, za którym podąża".
ADM


Rozszerzona zawartość newsa