ZAKOŃCZENIE PROJEKTU E-TWINNING
Dodane przez mlacz dnia Czerwiec 23 2014 22:04:58

Właśnie zakończył się projekt e-twinning : „WW1 through a lens” (I WOJNA ŚWIATOWA W OBIEKTYWIE) realizowany we współpracy ze szkołą belgijską VTI Sint-Lucas w Menen (http://www.vtimenen.be). Projekt dotyczył I wojny światowej w 100 –ą rocznicę wybuchu wojny. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie profesor: Agnieszka Muc i Agnieszka Łączkowska.

14 uczniów z klas: Ia, Ic, Id, a przede wszystkim z IIb zbierało przez prawie 4 miesiące materiały o miejscach pamięci I wojny na terenie Zawiercia i w jego okolicach. Nasi partnerzy z Belgii podobne informacje zbierali na swoim obszarze. W trakcie trwanie projektu uczniowie mieli okazję wysłuchać w TMZZ wykładu na temat działań wojennych w czasie I wojny światowej w naszym regionie.

Podsumowaniem wszystkich zebranych materiałów była lekcja otwarta w klasie IIb prowadzona przez uczennice: Izabelę Ibek i Gabrielę Gibas w obecności Pani dyrektor – Bożeny Bańskiej. Nagromadzone materiały zostały ujęte w całość w formie prezentacji multimedialnych i stanowią podsumowanie projektu. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p102916/welcome


A. M., A. Ł.


Rozszerzona zawartość newsa