STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 09:09:02   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
MARATON PISANIA LISTÓW 2017
INNE

Już w poniedziałek rusza kolejna edycja Maratonu Pisania Listów! W tym roku Amnesty International wskazuje, że do praw człowieka należy m.in. prawo do życia w czystym środowisku naturalnym - dlatego jednym z Bohaterów Maratonu został Clovis Razafimalala, który napotyka na prześladowania (w tym więzienie) ze strony władz za protest przeciwko wycince lasów deszczowych na Madagaskarze. Wśród tegorocznych Bohaterów znalazła się także Egipcjanka Hanan Badr el-Din - kobieta od 2013 roku poszukuje swojego męża. Ponieważ w jego przypadku doszło najprawdopodobniej do tzw. wymuszonego zaginięcia (zatrzymania przez władze bez informowania rodziny), za wszelkie próby odnalezienia go Hanan została aresztowana i grozi jej wyrok 5 lat więzienia. Wskazano również przypadek Farida al-Atrasha oraz Issy Amro, którzy za organizację pokojowych protestów przeciwko izraelskiemu osadnictwu na terytoriach palestyńskich i dyskryminowaniu ludności palestyńskiej spotkali się z licznymi zarzutami władz Izraela i także grozi im kara więzienia. W najbliższym tygodniu (4-8 grudnia) będziecie mieli możliwość napisania listów w obronie wymienionych osób - listy te zostaną następnie przesłane do władz Madagaskaru, Egiptu i Izraela. W czwartek (7 grudnia) odbędzie się dodatkowo kiermasz (oczywiście z jedzeniem :) ), którego celem jest pozyskanie środków na wysyłkę listów. Zapraszamy do włączenia się do akcji!

GALERIA ZDJĘĆ
ERASMUS+ ZARZĄD i WSPÓŁPRACOWNICY
ERASMUS+

W wyniku rozmów kwalifikacyjnych wybraliśmy do pracy nad projektem 16 osób. Trzymaliśmy Was tak długo w niepewności, ponieważ każdy z Was miał wiele do zaoferowania w naszym przedsięwzięciu i mieliśmy trudny wybór. W ostateczności wybraliśmy 8 osób do zarządu:
Jakub Dulewicz
Natalia Kudela
Agata Mikoda
Weronika Zając
Julia Czernicka
Łukasz Kulesza
Dawid Kołodziejczyk
Anna Hermanowska

oraz 8 osób współpracujących z nami w projekcie:
Łukasz Bacior, Przemysław Matera, Roksana Papaj, Arek Bożek, Zuzanna Pruchniak, Karolina Żmuda, Michał Kaptur, Julia Brzozowska
Gratulujemy całej szesnastce!

Wersja angielska
PIJESZ - POMAGASZ!
INNE

Żeromiacy za nami kolejna Edycja Dnia Kawy, która odbyła się 27.11 2017r.! Jak zwykle mamy Wam za co dziękować. Za pyszne ciasta, babeczki, ciasteczka, które wypiekała każda klasa. Za morze wypitej kawy, za mnóstwo zjedzonej bitej śmietany i za hojne serca! W tym roku udało nam się zebrać aż 890 zł. Jeszcze raz dziękujemy! Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup mikołajkowych paczek dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gołuchowicach oraz zorganizowanie dzieciom spotkania ze Świętym Mikołajem 08.12.2017.
Ps. Jeśli chcesz poświęcić czas dla dzieciaków, przyjdź 8 grudnia na Halę Sportową i daj siebie!
Szczegółowe informacje u prof. M.Zrebny i prof. M.Dziwińskiej.

Galeria zdjęć
ANDRZEJKI 2017
SAMORZĄD

W środę 29 listopada Żeromiacy obchodzili szkolne Andrzejki. Długą przerwę spędziliśmy w wesołej atmosferze. Zgodnie z tradycją laliśmy wosk przez dziurkę od klucza, wróżąc sobie same sukcesy. Nie zabrakło poszukiwaczy miłości, którym imiona przyszłych partnerów zadecydowała szpilka. Mogliśmy dowiedzieć się też nieco o swojej przyszłości, wróżąc sobie z kart. Każdy uczeń mógł ponadto zrobić sobie zdjęcie z ,,czarodziejem'', gdyż na korytarzu nie zabrakło, jakże obleganej, fotobudki. Wraz z pierwszym śniegiem za oknem, czas na szkolnych korytarzach umilała nam świąteczna muzyka.
Wiktoria Jakubowska

Galeria zdjęć
KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
INNE

Tegoroczna już XIV edycja Konkursu Piosenki w Języku Angielskim odbyła się 27.11.2017 roku.
Wzięło w nim udział 26 uczestników z różnych szkół powiatu zawierciańskiego. Naszą szkołę reprezentowały cztery wspaniale śpiewające dziewczyny Justyna Sobieraj, Roksana Papaj, Kinga Gardas i Natalia Kudela. Poziom konkursu był niezwykle wysoki więc drugie miejsce zdobyte przez Justynę Sobieraj było wielkim osiągnięciem. Pozostałe dziewczyny też śpiewały rewelacyjnie
i mają wielkie szanse na zdobycie miejsc finałowych w przeszłym roku szkolnym. Gratulujemy i czekamy na więcej.
Jolanta Cholewka

Zajęcia pozalekcyjne w języku angielskim - Types of law
NAUKA

Zapraszamy na kolejne zajęcia pozalekcyjne - tym razem z zakresu wiedzy o społeczeństwie - odbywające się w języku angielskim. Tematem najbliższych zajęć będzie pojęcie prawa oraz jego rodzaje. Kółko odbędzie się w czwartek (30.11) na ósmej lekcji (14:10-14:55) w sali 85. Do zobaczenia!

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO IM. HALINY SNOPKIEWICZ
NAUKA

Ważnym wydarzeniem kulturalnym było zorganizowanie w naszym mieście XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Haliny Snopkiewicz, która urodziła się w Zawierciu, a znana jest jak autorka powieści dla młodzieży. Celem konkursu było popularyzowanie współczesnej poezji i prozy, wspieranie twórców z dorobkiem literackim i młodych talentów. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Zawiercia – Pan Witold Grim. Prace oceniało jury w składzie: Bogdan Dworak – pisarz, regionalista, Marek Baczewski – poeta, krytyk literacki, Olgierd Dziechciarz- redaktor naczelny kwartalnika literacko – artystycznego „Afront”. W kategorii poezji i prozy wpłynęło ponad 300 prac i, jak samo jury podkreślało, wybór był bardzo trudny.

W kategorii - poezja wyróżniona została uczennica: Marta Wojciechowska z klasy IIa.
W kategorii - proza wyróżnieni zostali Robert Tomasik z IIa, Aleksandra Kaczmarczyk z Ia

Serdecznie gratuluję moim „stefanowym redaktorom” i życzę dalszych sukcesów na polu literackim!
PS. Artykuły i twórczość laureatów konkursu znajdziecie wkrótce w najnowszym numerze Stefana!
MZ

Galeria zdjęć
ROZDANIE LISTÓW GRATULACYJNYCH PCK
PCK

Uroczyste listy wraz z gratulacjami, przyjmujące nowych krwiodawców w swoje szeregi, otrzymało 7 uczniów I LO, którzy wraz z opiekunką Szkolnego Koła PCK prof. Agnieszką Łączkowską wzięli udział w poniedziałek 27.11.2017 r. w spotkaniu w MOK w Zawierciu. Byli to z klas:
IIIA - Żaneta Pałęga,
IIIB - Dominika Fijałkowska, Klaudia Rok i Patrycja Stasiurka,
IIIC - Dominik Bzdęga
i IIIe- Karolina Jaros i Anna Oukal.
W obecności prezydenta miasta Zawiercie Witolda Grima „pierwszorazowi”otrzymali listy gratulacyjne i są od dziś: „osobami ofiarnymi, wrażliwymi na ludzkie cierpienie, legitymującymi się dobrym zdrowiem”.
Młodzi dawcy mieli też okazję wysłuchać krótkiego wykładu Pani Aleksandry Dyląg z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która przedstawiła procedurę transplantacji szpiku kostnego i krwi pępowinowej. Pogratulowała młodym dawcom i zaprosiła ich do dalszej współpracy.
Kolejna akcja krwiodawstwa w I LO w styczniu. Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Opiekun SK PCK Agnieszka Łączkowska

GALERIA ZDJĘĆ
LXIV OLIMPIADA CHEMICZNA
NAUKA

25 listopada 2017r. uczniowie klasy IIIe I Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu Mateusz Balewski i Igor Opara wzięli udział w LXIV Olimpiadzie Chemicznej, zorganizowanej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Etap I - składał się tylko z części teoretycznej, 5 zadań o tematyce chemicznej zawartej w podręcznikach szkolnych o zróżnicowanym stopniu trudności, które należało rozwiązać w określonym czasie.
Czekamy na wyniki.
R. Wizor

SESJA POPULARNONAUKOWA - DLACZEGO FANTASY
NAUKA
WARSZTATY Z CERAMIKI - CZEŚĆ PIERWSZA - LEPIENIE
INNE

Poniedziałek wielu osobom kojarzy się z ciężkim dniem, a grupa ośmiu osób z naszego liceum rozpoczęła tydzień od zdobywania nowych umiejętności. Podczas ponad dwugodzinnych warsztatów pani Anna Jach uczyła nas i nadzorowała nasze pierwsze szlify w lepieniu figur z gliny. Jak się okazało nie jest to łatwa sztuka. Wymaga cierpliwości, staranności, pomysłu i przede wszystkim umiejętności technicznych. Pani Ania prowadzi swoją stronę Galeria Rzeczy Niezwykłych na facebooku, gdzie możemy podziwiać jej piękne prace. Dzięki przyjętemu przez panią Anię zaproszeniu do naszego liceum i przygotowaniu nam warsztatów mamy swoje pierwsze dzieła ceramiczne. Przez najbliższy tydzień będą one schły, a następnie zostaną wypalone w piecu. Już w następny poniedziałek (04.12.2017) odbędzie się druga cześć warsztatów z ceramiki - będziemy szklić, malować nasze prace. Już nie możemy się doczekać efektów końcowych.

Galeria zdjeć
Strona 10 z 170 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>