STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Listopad 30 2023 11:37:29   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Wtorek (02.01) - 10

Środa (03.01) - 28

Czwartek (04.01) -27

Piątek (05.01) - 23


REAGUJ BO LICZY SIĘ CZŁOWIEK
PROJEKTY
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
INNE

W dniach 18 i i 19 grudnia w I LO odbył się świąteczny kiermasz, z którego dochód przeznaczony był na pomoc rzeczową dla znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej uczniów naszej szkoły. Jak co roku społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania. Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne, stroiki, ciasta i sałatki. W sumie uzbierano 770 złotych, za co wszystkim uczestnikom kiermaszu dziękujemy. Fundusze zebrane podczas kiermaszu trafiły już do uczniów naszej szkoły. Za szczery dar serca dziękują organizatorzy kiermaszu. A.S.

Galeria zdjęć
ERASMUS +, PODSUMOWANIE WYJAZDU NA SYCYLIĘ
ERASMUS+

Jak już wiecie nasza szkoła realizuje projekt Erasmus +, który finansowany jest dzięki Unii Europejskiej. Jego celem jest kształtowanie podstaw przedsiębiorczości i kreatywności u współczesnej młodzieży. Dzięki projektowi rozwijamy znajomość języków obcych oraz praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych. W projekcie biorą również udział szkoły z Francji, Włoch, Litwy oraz Hiszpanii. Projekt przewidziany jest na dwa lata i będzie kontynuowany do końca sierpnia 2019 roku.
Za nami pierwszy wyjazd za granicę. Mieliśmy przyjemność zwiedzać i poznawać Sycylię. Uczestnikom została przydzielona rodzina. Ja mieszkałam w Canicatti, natomiast Marcelina i Kuba w Racalmuto. Każdy dzień tam spędzony niósł ze sobą nowe historie. Przez cały tydzień towarzyszyła nam wspaniała atmosfera, poznaliśmy niesamowitych ludzi, kraj oraz różnorodne kultury. Podczas wyjazdu poznawaliśmy europejski rynek pracy. Odwiedziliśmy kilka przedsiębiorstw by poznać na jakiej zasadzie funkcjonują. Integrowaliśmy się pracując w grupach, przedstawialiśmy prezentacje oraz dyskutowaliśmy na różne tematy. Zobaczyliśmy jak wygląda tam życie na co dzień. Ludzie okazali się być bardzo otwarci oraz pomocni, obdarzyli nas sympatią i troską. Niczego nam nie brakowało. Bardzo zżyliśmy się z rodzinami oraz ludźmi, których poznaliśmy w tak krótkim czasie. Dla mnie było to cudowne przeżycie. Gdybym mogła, powtórzyłabym to jeszcze raz. Była to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam w życiu. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w takich projektach, ponieważ jest to możliwość na samorozwój oraz poszerzenie horyzontów. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nauczyciele dali nam taką szansę.

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć
STEFAN NR 28


Już jest!

Zapraszamy serdecznie do lektury kolejnego numeru gazety szkolnej „Stefan”! (Grudzień2017/nr 28). A w numerze jak zwykle tylko to, co Was Żeromiacy interesuje. Znajdziecie artykuły przedstawiające życie naszej szkoły i nurtujące Was problemy !
Jest tematyka poważna i tematyka rozrywkowa. Mamy garść modowych i makijażowych porad – jak znalazł przed studniówką! Sport, literatura, muzyka, nauka, ciekawostki ze świata i humor – wszystko w jednym numerze! Polecamy na zimowe wieczory!

Do zaczytania! MZ
Warsztaty decoupage - 2017.12.19
INNE

Grudzień to miesiąc świąteczny. Szykujemy się do spotkań z rodziną, bliskimi. Masze kolejne warsztaty pozwoliły nam nauczyć się oraz wykonać prezenty. Tym razem uczyliśmy się decoupage. Wykonywaliśmy prace na desce, szkle. Efekty są piękne. Warsztaty poprowadziła pani Karolina Kindler-Skowronek, która pokazywała nam krok po kroku co należy wykonać. Bardzo dziękujemy za naukę oraz prezentację swoich prac. Miłą niespodzianką była także prezentacja prac naszej prof. Joanny Sierki. Warsztaty zorganizowała Joanna Dziechciarz - Duda.

Galeria zdjęć
SZLACHETNA PACZKA 2017 PODSUMOWANIE
INNE

Jak co roku podsumowanie Paczki w tym roku przedstawiam Wam relacje z wręczenia paczek; bez Waszej energii i zaangażowania by się nie odbyło. Zawieźliśmy 23 paczki, piec CO, i tonę prezentów. Planujemy zakup drewna opałowego oraz bilety do kina dla córek. Oprócz klasycznej paczki pomogliśmy dodatkowo 3 osobowej rodzinie i Wychowankom z Domu Dziecka w Gorze Włodowskiej. Ja kłaniam się nisko wszystkim Wam, bez których ta Paczka nie byłaby możliwa. Mam nadzieje,że nikogo nie pominęłam jeśli tak baaardzo przepraszam: Młodzież i Nauczyciele I LO im.S. Żeromskiego w Zawierciu, Pracownicy MOK Centrum Zawiercie, Edyta Łyczak, Paulina Seweryn, Magda Romejko, Agnieszka Zielińska, Monika Małecka, Monika DW, Krystian Sętkowski, Rafał Ciepielski, Kasia Katarzyna, Sylwia Kwiecień, Natalia Kwiecień, Justyna Łakota, Eliza Szwedowska, Tomasz Wróbel, Małgorzata Kucharska. Dziękuje, że jesteście !
W SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!
Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.
Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-3067-408796), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Czytaj więcej...
Maraton Pisania Listów 2017 - podsumowanie
INNE

Wasze listy pisane w czasie tegorocznego Maratonu "poszły w świat"! Napisaliście ich aż 628 (w tym 193 w sprawie Palestyńczyków - Farida i Issy; 207 w sprawie Hanan Badr al-Din oraz 228 w sprawie Clovisa Razafimalala). Obecnie podróżują one do przedstawicieli władz Egiptu, Izraela oraz Madagaskaru. Nasza szkoła już od trzech lat angażuje się w tą międzynarodową akcję Stowarzyszenia Amnesty International - z każdą kolejną edycją listów przybywa: w tym roku pisali je nie tylko nasi nauczyciele, absolwenci i obecni uczniowie, ale także ich rodziny! Świadczy to o rosnącym zrozumieniu dla celów akcji. Miejmy nadzieję, że listy przyczynią się do poprawy sytuacji tegorocznych bohaterów Maratonu. Wszystkim osobom zaangażowanym w jakikolwiek sposób w organizację i przeprowadzenie Maratonu serdecznie dziękujemy!

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
PROJEKTY

DUUUUŻO NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH TRAFIŁO DO NASZEJ BIBLIOTEKI!!!!
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się aż o nowe książki. Prosto z księgarni świeżutkie, pachnące, kolorowe!
Wielkie paczki przynoszone przez kurierów wzbudziły niemałą sensację w szkole. Wielu uczniów zaczęło zaglądać do biblioteki, żeby zobaczyć ich zawartość... niektórzy zaraz chcieli czytać nowiutkie książki:)

Zapraszamy do częstych odwiedzin biblioteki, do wypożyczania książek i do czytania, tak aby czytanie kojarzyło się z ciekawym stylem życia, a nie obowiązkową nudną lekturą.
Życzymy wszystkim naszym czytelnikom dobrej lektury!


Tak prezentują się półki z nowościami!!

GALERIA ZDJĘĆ
OLIMPIADA PCK
PCK


Zuzanna Plesińska z klasy IId reprezentowała naszą szkołę w ZS im. Oskara Langego w Zawierciu, gdzie odbywał się etap rejonowy XXVI Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK.


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Opiekun SK PCK A. Ł.

GALERIA ZDJĘĆ
ERASMUS+ SYCYLIA
ERASMUS+
Strona 7 z 170 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>