STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Listopad 29 2021 22:03:56   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
"PODCHODY NIEPODLEGŁOŚCI"
INNE

Jakie były imiona córek Józefa Piłsudskiego? W którym roku powstały Legiony Polskie? Czym była Rada Regencyjna? Te i podobne pytania pojawiły się w zadaniach, które rozwiązywali uczestnicy "Podchodów Niepodległości 2016". Pięć grup uczniów (A, B, C, D i E) nie tylko zmagało się z krzyżówkami, wykreślankami, rebusami i quizami, których głównym tematem było odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale musiało także odnaleźć miejsca, w których zadania te zostały ukryte. Jedni musieli zajrzeć na półkę "bookcrossing", inni zapukać do gabinetu higienistki lub sekretariatu, jeszcze inni przeszukać małą salkę gimnastyczną. Zwycięzcami, którzy w błyskawicznym tempie "wytropili" i rozwiązali wszystkie zadania, okazali się uczniowie z grupy E (czyli IIE i IIIE). Wywalczyli oni w ten sposób dla swoich klas możliwość zgłoszenia nieprzygotowania na jeden wybrany dzień. Po piętach deptali im jednak uczniowie z pozostałych grup, którzy dzielnie wytrwali do końca i rozwiązali komplet zadań. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy także uczniom współpracującym ze Szkolną Grupą Amnesty International za pomoc w przygotowaniu i organizacji podchodów.

Galeria zdjęć
KiHTK
INNE


W ramach realizacji projektu MEN " Propagowanie i rozwój czytelnictwa wśród młodzieży", biblioteka szkolna we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie zorganizowała wydarzenie czytelnicze - "Prezentacja ofert taniej książki". Kiermasz odbył się w dn. 04-28.10.2016 r. w pomieszczeniach biblioteki szkolnej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą beletrystyczną, jak i z książką edukacyjną. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia czytelnicze przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania książką.
B.P., A. Ł.

VII NOC FILMOWA “ŻEROMFILM 2016”
INNE
10/11 listopada 2016
“ARTYSTYCZNE KINO AUTORSKIE”


Już w najbliższy czwartek, 10 listopada spotkamy się, by wziąć udział w filmowej, edukacyjnej imprezie organizowanej od siedmiu lat w naszej szkole. Tym razem noc poświęcona będzie „artystycznemu kinu autorskiemu”. Plebiscyt, w którym uczestniczyli uczniowie, wyłonił czterech reżyserów. Ich dzieła pokażemy już niebawem. A zatem zobaczycie:

“Ziemię obiecaną” z 1974 r. w reżyserii Andrzeja Wajdy
“ Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?” z 1978 r. w reżyserii Stanisława Barei
“Volver” z 2006r. w reżyserii Pedro Almodóvar'a
“ Django” z 2012 w reżyserii Quentin'a Tarantino

Organizatorem Nocy Filmowych jest Samorząd Uczniowski I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu, a opiekę nad nią sprawują mgr J. Sierka i mgr M. Janus.

Honorowy patronat pełni Dyrektor I LO mgr Bożena Bańska

W imprezie mogą brać udział wyłącznie uczniowie I LO po przedłożeniu organizatorom (do środy 9 października 2016r.) pisemnej zgody rodziców (druk do pobrania na stronie szkoły). W tej sprawie proszę kontaktować się z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Martyną Morel. Uczestników obowiązuje zmienne obuwie, warto również przynieść śpiwór.
Tegoroczny, szczególnie piękny, projekt plakatu to dzieło Kuby Masłowskiego i Kacpra Kwietnia.
Zapraszamy wszystkich wielbicieli sztuki filmowej do wzięcia udziału w naszej wyjątkowej imprezie.

Wasz As

Zgoda na noc filmową
WARSZTATY FILMOWE
PROJEKTY

W związku z udziałem naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej postanowiliśmy poszerzyć naszą wiedzę filmową, jak na razie zdobywaną na zajęciach Małej Akademii Filmowej i nawiązaliśmy współpracę z Panią Natalią Gruenpeter. Pani doktor nauk humanistycznych jest pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego. Pracę doktorską napisała na temat związków wczesnego kina i fotografii. Pani Natalia jest animatorką kultury i edukatorką, zainteresowaną w szczególności fotografią, historią kina, krytyką filmową i kulturą amerykańską, należy do sieci Wędrujących Filmoznawców Filmoteki Szkolnej i zgodziła się nam pomóc.

W środę 2 listopada 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty filmowe. Ich formuła polegała na krótkich wykładach przeplatanych quizami, pytaniami i ćwiczeniami. Miało to na celu utrwalenie i uporządkowanie wiedzy o kinie oraz zdobycie nowych umiejętności i informacji. Zajęcia miały za zadanie w szczególności poruszyć wybrane zagadnienia z broszury informacyjnej przygotowanej przez Filmotekę Narodową. Były one następujące:  Rozwój rodzajów i gatunków filmowych w różnych okresach historycznych,  Kino autorskie a kino gatunków,  Środki filmowego wyrazu,  Wzajemne relacje popkultury i filmu,  Wpływ estetyki nowych mediów na język filmu.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...
ZEBRANIA Z RODZICAMI LISTOPAD 2016
INNE

O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje uczniów o planowanym terminie spotkań dyrekcji szkoły oraz wychowawców klas z rodzicami uczniów.


HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI


SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (7.11) - 16

Wtorek (8.11) - 34

Środa (9.11) - 15

Czwartek (10.11) - 9

GRATULUJEMY !!!
"PODCHODY NIEPODLEGŁOŚCI"
INNE

Już w najbliższy poniedziałek, 7 listopada 2016 r., w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, odbędą się "Podchody Niepodległości". Konkurs będzie polegał na rozwiązywaniu zadań tematycznie związanych z odzyskaniem niepodległości i kształtowaniem granic państwa polskiego po I wojnie światowej. Poszczególne zadania zostaną jednak ukryte w różnych częściach szkoły, a każde prawidłowo rozwiązane będzie zawierało informację na temat miejsca ukrycia kolejnego. Uczestnicy podchodów podzieleni będą na pięć dziesięcioosobowych grup: A, B, C, D i E. Grupa, która jako pierwsza rozwiąże prawidłowo wszystkie zadania, wygrywa dla swoich klas nieprzygotowanie na lekcje w jednym, wybranym przez siebie dniu. Uczniów poszczególnych klas, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, zapraszamy w poniedziałek na początku 3. lekcji (czyli o 9:45) na wspólne rozpoczęcie podchodów, które będzie miało miejsce na korytarzu II piętra w pobliżu sal 67 (geografia) i 85 (historia). Tu zostaną przekazane grupom szczegóły techniczne oraz pierwsze zadania. Czas trwania konkursu jest przewidziany na 3. i 4. lekcję. Uwaga! Aby rozwiązywanie zadań stało się nieco łatwiejsze, zamieszczamy poniżej materiały pomocnicze przygotowane w ramach działalności Szkolnej Grupy Amnesty International. Zachęcamy do lektury a uczestnikom poniedziałkowego konkursu życzymy powodzenia!

Książeczka elektroniczna
ETWINNING
PROJEKTY

Realizacja polsko-węgierskiego projektu etwinningowego "1956 - przebudzenie i rewolucja" trwa pełną parą! Czternaścioro uczniów z klas IA, ID i IID przez cały październik gromadziło informacje dotyczące strajków robotniczych w Poznaniu oraz tzw. odwilży gomułkowskiej - wydarzeń, których 60-ta rocznica przypada w tym roku. Rezultatem pracy jest książeczka elektroniczna, którą prezentujemy poniżej, a która będzie miała także swoją anglojęzyczną wersję. W tym samym czasie nasi węgierscy partnerzy obchodzili rocznicę wybuchu rewolucji antysowieckiej, która została zainspirowana przemianami politycznymi w Polsce i krwawo stłumiona przez wojska radzieckie. W tym okresie mieliśmy także okazję poznać bliżej naszych partnerów projektowych ze szkoły w Szegedzie, poprzez rozmowy na czacie TwinSpace, a także współpracować z nimi w stworzeniu okolicznościowej audycji radiowej. Nasi uczniowie nagrali w języku polskim i angielskim pozdrowienia, które zostały włączone w program radiowy tworzony przez uczniów z Węgier. W naszych najbliższych planach jest m.in. wizyta w katowickim oddziale IPN i udział w wykładzie na temat "odwilży", a także przygotowanie kolejnej książeczki dotyczącej tym razem rewolucji węgierskiej. Z pewnością wkrótce będziemy mogli zdać sprawę z kolejnych etapów naszej pracy!

Książeczka elektroniczna
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:


Środa (02.11) - 3

Czwartek (03.11) - 22

Piątek (04.11) - 2

GRATULUJEMY !!!
NOC FILMOWA
INNE


Uwaga! Uwaga!


Ponieważ film w reżyserii Waleriana Borowczyka pt."Dzieje Grzechu" oparty na powieści Stefana Żeromskiego, niemalże 100 lat temu wywołał jeden z największych skandali literackich epoki, postanowiliśmy, że zasługuje on na dodatkowe spotkanie, na którym zostanie wygłoszone "słowo wstępne " wprowadzające widza w trudną psychologiczną problematykę, jaką porusza. Tym samym odbiór tego filmowego obrazu będzie bardziej świadomy i dojrzały.
Film w 1975 r. zdobył nominację do Złotej Palmy na festiwalu w Cannes.

TARGI KSIĄŻKI - KRAKÓW
INNE

XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbywały się w dniach 27-30 października 2016 r., wpisując się w program promocji czytelnictwa. Niewielka grupka uczennic z naszej szkoły wraz z prof. A. Łączkowską i J. Dziechciarz - Dudą wzięły udział w tym wydarzeniu. Książki stały się doskonałą okazją do spotkań z cenionymi autorami i do zakupu nowości i bestsellerów w bardzo dobrych cenach, z oferty ponad 700 wystawców z całej Polski. Zapraszam chętnych w przyszłym roku!

Galeria zdjęć
Strona 42 z 170 << < 39 40 41 42 43 44 45 > >>