STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Listopad 29 2021 22:52:15   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIEŃ KAWY
INNE

XII edycja DNIA KAWY!!!


Jutro, w piątek 18.11.2016 r., zapraszamy

wszystkich serdecznie do degustacji kawy i domowych ciast.

M.Z.

ZDJĘCIA KLASOWE
INNE

Informujemy, że 17.11.2016 r. ( czwartek) będą

w naszej szkole od godz. 9.00 wykonywane zdjęcia

klasowe
.

ADM

IX TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ
NAUKA

„Charaktery” po raz dziewiąty zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe oraz cenne nagrody rzeczowe.
Jak działa umysł? Czym jest osobowość? Jak podejmujemy decyzje? – na te i podobne pytania odpowiedzi poszukiwać będą uczestnicy Turnieju Wiedzy Psychologicznej, który organizuje magazyn „Charaktery”.
Od uczestników będzie wymagana tylko znajomość wybranych artykułów, publikowanych w „Charakterach” , które zamieszczane będą na stronie Turnieju w zakładce literatura turniejowa. , oraz książek pt” O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty” oraz „Mądre i pożyteczne”.
Uczniowie zainteresowani udziałem w Turnieju powinni zgłosić się do pani Anety Gawron sala 82, która formalnie zgłosi kandydatów z naszej szkoły.

OLIMPIADA PCK
PCK


Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Etap szkolny odbędzie się w środę ( 16 listopada ) na 5 godz. lekcyjnej (11.35 - 12.20) w sali nr 62.

Opiekun SK PCK

WOLONTARIAT - zapraszamy!
INNE
Zapraszamy na wolontariat. 27 listopada 2016r. Będzie się działo!!!
Więcej informacji: pedagog szkolny Joanna Dziechciarz - Duda

FAMILIADA 2016 - zapraszamy do współpracy
INNE
ŻEROMIAKÓW KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ
WYJAZDY

8 listopada trzydziestoosobowa grupa przedstawicieli klas pierwszych ( Ib, Id) i drugich (IIa) wzięła udział w wyjeździe do Krakowa.
Wycieczka przeznaczona była dla miłośników nauk humanistycznych, choć należy sądzić, że każdy mógł znaleźć na niej coś fajnego dla siebie.
Pierwszym punktem programu były zajęcia w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wydaje się ,że jest to atrakcyjna forma zwiedzania muzeum, osoby znające się na sztuce w przystępny sposób opowiadają , na co zwracać uwagę , by zrozumieć dzieła malarskie, okazuje się , że nie taki diabeł straszny….
Zajęcia w muzeum przybliżyły nam takie pojęcia jak symbolizm, formizm, awangarda. Zaletą tego typu lekcji jest to, że obrazy , które zazwyczaj oglądamy w podręcznikach szkolnych, możemy obejrzeć na żywo , porozmawiać o nich, wymienić się spostrzeżeniami. Zajęcia na pewno pomogą na egzaminie ustnym z j. polskiego.
Kolejnym punktem programu był spektakl komediowy w teatrze „Bagatela”.
Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo takie gwiazdy szklanego ekranu jak: Urszula Grabowska czy Magdalena Walach. Obejrzeliśmy komedię francuskiego mistrza komedii Francisa Vebera : „Najdroższy”. Dała ona impuls do wielu refleksji na temat niezmienności ludzkiej natury. Myślę, że krakowskie spotkania Żeromiaków z kulturą 8 listopada należały do udanych.
O.S.

Galeria zdjęć
11 LlSTOPADA - AKADEMIA
INNE

Czy wciąż nie wiecie jak wyglądały obchody Święta Niepodległości w kolejnych okresach historii Polski? A może potraficie określić zmiany jakie zachodziły w wyglądzie godła RP i tekście naszego hymnu narodowego na przestrzeni wieków? Jeżeli nie, oznacza to, że nie było was na akademii zorganizowanej przez uczniów z klasy IIIa, IIc oraz Ic.
Koordynacją ich działań zajęła się prof. Grażyna Zawała. Krótkie prezentacje przybliżyły uczniom klas pierwszych: jak świętowano odzyskanie niepodległości kiedyś i dziś, kiedy i jak wyglądające godło stanowiło symbol naszego kraju oraz jakie zmiany wprowadzano do tekstu „Mazurka Dąbrowskiego” dopasowując go do panującej rzeczywistości.
Tą niecodzienną lekcję historii uświetniły tematycznie wpasowujące się w charakter święta piosenki, wykonane przez uczennice z klasy IIIa. Po przedstawieniu wszystkich prezentacji odbył się krótki test, sprawdzający wiedzę słuchaczy nabytą podczas uroczystości. Największa ilość punktów zdobyła klasa Id.
Na dwóch kolejnych godzinach lekcyjnych odbyło się już tradycyjne „Karaoke z Niepodległością”. Na koniec, dziesięcioosobowe jury wyłoniło zwycięzców, którymi zostali Mateusz Szota, Szymon Kiszel, Bartosz Głowacki i Michał Jeziorek z klasy IIIa oraz Krystian Ostrouch z klasy IIIc. Dodatkową nagrodę publiczności zdobyła klasa IIc. Myślę, że wszyscy uczniowie świetnie się bawili podczas każdej z części obchodów, bowiem patriotyzm to jedna z myśli przewodnich naszej szkoły, a Żeromiacy wiedzą jak ważną wartością jest niepodległość.

Galeria zdjęć
KONCERT W FILHARMONII ŚLĄSKIEJ
WYJAZDY

Młoda Filharmonia to comiesięczne koncerty symfoniczne, kameralne i chóralne. Koncerty prowadzi Regina Gowarzewska, doświadczona prelegentka, interesująco komentująca prezentowaną muzykę i przedstawiająca jej twórców. Uczniowie głównie klas pierwszych i drugich pod opieką pani Agnieszki Łączkowskiej i Małgorzaty Dziwińskiej dn. 09.11.2016r. udali się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach, by wysłuchać koncertu Orkiestry Symfonicznej i Chóru Filharmonii Śląskiej pt. "Oblicza Polski w muzyce". Mieliśmy okazję usłyszeć wiele klasycznych utworów. Na początku Uwerturę "Polonia"-Ryszarda Wagnera, następnie "Bogurodzicę". Nie obyło sie również bez kompozycji patrona Filharmonii - Henryka Mikołaja Goreckiego "Trzy tańce na orkiestrę". Pozniej chór wraz z orkiestrą zagrali trzy pieśni powstańcze i "Harnasie". Cały występ kończył "Mazur" z Opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszko.
A. C.

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (14.11) - 18

Wtorek (15.11) - 19

Środa (16.11) - 13

Czwartek (17.11) - 7

Piątek (18.11) - 17

GRATULUJEMY !!!
WYROK W SPRAWIE ZENONA ZIEMBIEWICZA
NAUKA
Dnia 7 listopada 2016 r.
Sąd Rejonowy w Zawierciuw składzie:
Przewodniczący: Aleksandra Cichecka
Sędzia: Karolina Śliwecka
Sędzia: Mateusz Szota
Protokolant: Magdalena Żyła
po rozpoznaniu sprawy przeciwko Zenonowi Ziembiewiczowi (Tomasz Korusiewicz), wysłuchaniu obrońcy Bartosza Głowackiego i prokuratora Małgorzaty Wilk oraz zapoznaniu się z zeznaniami świadków:
Joanna Ziembiewicz – Karolina Dzidowska
Walerian Ziembiewicz – Krystian Smoleń
Justyna Bogutówna – Adrianna Pucek
Elżbieta Biecka – Małgorzata Trela
Cecylia Kolichowska – Klaudia Czech
Adela – Sandra Ganobis

I. Uznaje Zenona Ziembiewicza winnym zdrady Elżbiety Bieckiej, doprowadzenia do próby samobójczej Justyny Bogutówny oraz przekraczania wszelkich granic moralnych i skazuje go na 200 godzin prac publicznych.
II. Zobowiązuje Zenona Ziembiewicza do wypłacenia odszkodowań w wysokości po 10 tysięcy złotych dla Justyny Bogutówny i Elżbiety Bieckiej.
III. Uznaje Zenona Ziembiewicza niewinnym zarzucanego mu czynu wydania rozkazu strzelania do protestujących oraz umarza postępowanie w tej sprawie.
IV. Stawia Justynie Bogutównie zarzut dokonania nielegalnej aborcji oraz wytacza przeciwko oskarżonej proces sądowy, na którym zapadnie wyrok w wyżej wymienionej sprawie.

Galeria zdjęć
Strona 41 z 170 << < 38 39 40 41 42 43 44 > >>