STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 10:37:35   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KURS I POMOCY 17.01.2018 r.
PCK


Dla pewności. byś wiedział co robić jak przyjdzie potrzeba... takie hasło przyświeca każdemu kursowi I pomocy organizowanemu przez PCK.

Jak zachować racjonalne myślenie w sytuacji zagrożenia życia? Jak pomóc poszkodowanej osobie? Większość ludzi deklaruje, że obawia się udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Boimy się tego, czego nie znamy, zatem warto zapoznać się z technikami ratownictwa przedmedycznego, gdyż za nieudzielenie pomocy grożą konsekwencje prawne. Każdy z nas, po stosunkowo krótkim kursie może skutecznie udzielić pierwszej pomocy.

17 stycznia 2018 r. grupa uczniów wzięła udział w Pięciogodzinnym Elementarnym Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Kurs przeprowadziła Pani Sabina Wdowczyk – instruktor pierwszej pomocy PCK. Uczniowie podczas szkolenia dowiedzieli się o zasadach udzielania pomocy w nagłych przypadkach zatrzymania funkcji krążeniowo – oddechowych oraz unieruchomienia kończyn podczas złamań. Każdy uczestnik szkolenia odegrał pozorną akcję udzielania pomocy łącznie z zabezpieczeniem terenu, ochroną ratownika, wezwaniem służb ratunkowych i co najważniejsze, wykonaniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej u poszkodowanego.
Szkolenie prowadzone jest według wytycznych Czerwonego Krzyża oraz Europejskiej Rady Resuscytacji przez Instruktorów Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat ukończenia kursu pomocy przedmedycznej.
A. Ł.

GALERIA ZDJĘĆ
WIELKIE GRATULACJE - OLIMPIADA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUKA

Paweł Kowalczyk z klasy IIa zakwalifikował się do części ustnej II etapu 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Gratulujemy !!! i trzymamy dalej kciuki!

Opiekun J.P.
WARSZTATY - WALENTYNKOWE LUKROWANIE PIERNIKÓW
INNE
POLONEZ W ŻEROMSKIM
INNE

Galeria zdjęć
UCZNIOWIE Z PASJĄ - KONRAD SIKORA
UCZNIOWIE Z PASJĄ

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę ucznia - Konrada Sikory.

Plakat
UCZNIOWIE Z PASJĄ - RENATA WALĘCIAK
UCZNIOWIE Z PASJĄ

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę uczennicy - Renaty Walęciak.

Plakat

ZAJĘCIA WPOZALEKCYJNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
NAUKA

Kolejne zajęcia pozalekcyjne z wiedzy o społeczeństwie prowadzone w języku angielskim odbędą się w czwartek, 18 stycznia, na ósmej lekcji (14:05 - 14:55) w sali 85. Temat zajęć to: Classifications of law. Serdecznie zapraszamy!

LXVII OLIMPIADA FIZYCZNA
NAUKA

W niedzielę 14 stycznia trzech uczniów: Łukasz Dróżdż, Rafał Kubik i Dawid Woś wzięło udział w zawodach okręgowych części teoretycznej LXVII Olimpiady Fizycznej w Częstochowie. Gratulujemy wiedzy, trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!!!
E.B.B.

TURNIEJ FIZYCZNY W PAŁACU MŁODZIEŻY W KATOWICACH
NAUKA

11 stycznia 2018 r. 2 drużyny składające się z uczniów klas IIIc i IIc brały udział w zawodach fizycznych drugiego stopnia (" model naukowy") w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie prezentowali ciekawe zabawki fizyczne i wykonywali interesujące doświadczenia.
E. B.-B.

GALERIA ZDJĘĆ
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
PROJEKTY

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 nasza biblioteka zrealizowała grant z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Księgozbiór biblioteki powiększył się o 607 woluminów zakupionych za kwotę 15 tys. zł. Wśród nabytków znajduje się: literatura dla młodzieży, beletrystyka oraz inne nowości. Społeczności szkolnej udostępniamy listę nowości:

WYKAZ KSIĄŻEK Z NPRC
WOŚP W ŻEROMIE 2018
SAMORZĄD

Żeromiaki lubią pomagać!
Miesiąc styczeń jest idealnym czasem, kiedy możemy to udowodnić. Szkoła i w tym roku wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zaangażowane w akcję było całe LO. 12 stycznia uczniowie mięli godzinną przerwę między lekcjami, podczas której mogli wspomóc fundację. Każda klasa przygotowała stoisko, którego dochód w całości przeznaczony był dla WOŚP-u. Sprzedawaliśmy frytki, tosty, owoce w czekoladzie, wypieki, gorące napoje oraz wiele innych. Uczniowie, jak i nauczyciele, mogli również wziąć udział w licytacji "WOŚPowych" gadżetów takich jak: koszulki, rękawiczki czy kalendarze. Łącznie zebraliśmy ponad 2000zł! Wielu Żeromiaków można było spotkać w niedzielę na ulicach, gdzie pomimo mrozu, dzielnie zbierali pieniądze dla potrzebujących. Cieszmy się pomaganiem!

Galeria zdjęć
Strona 5 z 170 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>