STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 09:06:56   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OLIMPIADA WIEDZY O PRAWACH CZŁOWIEKA
NAUKA

Z satysfakcją informujemy, że uczennica klasy IIA, Karolina Jakubus, zakwalifikowała się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Olimpiada organizowana jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku a laureaci i finaliści etapu centralnego mają szansę na zdobycie indeksu na studia na wielu polskich uniwersytetach (w tym na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Gdańskim czy Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu). Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tematyką Olimpiady (informacji można zasięgnąć u dr Agnieszki Muc, sala 85). Karolinie serdecznie gratulujemy! Etap okręgowy odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016 r. w Katowicach. Trzymajcie kciuki!

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (28.11) - 8

Wtorek (29.11) - 4

Środa (30.11) - 29


GRATULUJEMY !!!
BERMUN 2016
WYJAZDY

Dnia 15.11.2016r. miał miejsce wyjazd na międzynarodową konferencję BERMUN do Berlina. Ośmioosobowa reprezentacja naszego liceum została wybrana spośród wszystkich klas.
Wczesnym rankiem podekscytowani uczniowie wyruszyli w długą podróż do naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszego dnia, korzystając z wolnego czasu udali się na wieczorne zwiedzanie stolicy. Mieli przyjemność odwiedzić Reichstag oraz zobaczyć Bramę Brandenburską.
Gdy powrócili do berlińskiej szkoły John F. Kennedy School, każdy uczeń został odebrany przez rodziny, które ciepło przyjęły uczestników konferencji. Wśród niemieckich rodzin uczniowie mieli okazję podszkolić język angielski oraz doświadczyć tego jakie zwyczaje tam panują .
Następnego dnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie konferencji, na której ambasadorzy poszczególnych krajów wygłaszali swoje powitalne przemowy. Przez trzy kolejne dni uczniowie Żeromskiego obradowali nad ważnymi kwestiami w przypisanych im wcześniej komisjach. Temat przewodni tegorocznej konferencji to „Ending Human Suffering: Reassessing the United Nations’ Role in a Globalized World”. Podczas konferencji można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy oraz poznać wielu ludzi z różnych stron świata, jednocześnie kształcąc swoje umiejętności językowe. Zakończenie programu konferencji zwieńczyło napisanie rezolucji i wtedy nadszedł czas na luźne rozmowy oraz wspólne zdjęcie.
Między pobytem w szkole, a spędzaniem czasu z rodzinami znalazło się, także trochę czasu na: zakupy, spacer po centrum Berlina, odwiedzenie miejsca Checkpoint Charlie czy Muzeum Techniki. Po ostatnim dniu obrad, pełni wyjątkowych wrażeń i nadziei na lepsze jutro, uczniowie wrócili do domu.

GALERIA ZDJĘĆ
ZAJĘCIA W PROJEKCIE OD ALGORYTMU DO ZAWODOWCA
PROJEKTYDziś (22 listopada) po raz kolejny odbyły się zajęcia projektu od Algorytmu do Zawodowca. Planowanych jest 30 godzin zajęć z algorytmiki prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego w języku Python. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, bierze w nich udział 20 uczniów naszej szkoły.

DZIEŃ KAWY EDYCJA XII
INNE

Uwaga,uwaga! Informacja dla wszystkich łasuchów, łakomczuchów i miłośników kawy! W piątek, 18.11.2016 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Dnia Kawy. Dzięki waszej słabości do słodkiego (czytaj: do ciasta) i gorzkiego (czytaj: do kawy) udało się zebrać aż 816 zł. Dziękujemy Wam serdecznie w imieniu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Gołuchowicach, ponieważ, jak co roku, zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup mikołajkowych paczek oraz zorganizowanie spotkania z Mikołajem dla podopiecznych placówki.

P.s. Każdy łakomczuch może być świętym Mikołajem!

Dziękujemy!

IID, MZ, MS.

GALERIA ZDJĘĆ
VII NOC FILMOWA
PROJEKTY

W nocy z 10 na 11 listopada 2016 r. po raz kolejny mięliśmy okazję spędzić razem czas i przeznaczyć go na pogłębianie naszych filmowych zainteresowań. Była to noc poświęcona kinu autorskiemu. Tym razem obejrzeliśmy filmy czterech twórców: Andrzeja Wajdy, Stanisława Barei, Pedro Almodóvara i Quentina Tarantino. O twórcach i ich dziełach dowiedzieliśmy się więcej dzięki pomysłodawczyniom tej cyklicznej już imprezy, czyli Mai Janus i Joannie Sierce. Dodatkowo nasz kolega, Łukasz Dróżdz przygotował prezentację dotyczącą twórczości dwóch innych wybitnych reżyserów, Federico Felliniego oraz Ingmara Bergmana. W trakcie nocy odwiedziła nas ekipa regionalnej telewizji itv Zawiercie, która przygotowała krótką relację z naszej imprezy, do której obejrzenia niniejszym zachęcamy.

Wasz AS

Zawiercie-noc filmowa w I LO
KONCERT ROOTZMANS
INNE
Kochani!
Zespół ROOTZMANS zaprasza na koncert premierowy swojej debiutanckiej płyty " WIZJE"
MOK Łazy 27 listopada godz. 18.00
wstęp wolny


OLIMPIADA PCK
PCK


5 uczniów z klas II i III wzięło udział w środę 16.11.2016 r. w etapie szkolnym XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do etapu rejonowego już po raz kolejny zakwalifikowała się uczennica klasy IIIe GABRIELA MASŁOWSKA zdobywając największą ilość punktów. Gabrysia przeszła do etapu rejonowego po raz pierwszy jako uczennica klasy I i ponownie w tym roku będzie reprezentowała naszą szkołę w grudniu w ZS im. Oskara Langego w Zawierciu, gdzie odbędzie się kolejny etap Olimpiady PCK.

Trzymamy kciuki!

Opiekun SK PCK

UMOWA PATRONACKA Z WYŻSZĄ SZKOŁĄ BIZNESU W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
PROJEKTY

17.11.2016r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie Pani Dyrektor Bożeny Bańskiej, Przewodniczącego Rady Rodziców Jarosława Sochackiego oraz nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Ewy Warzyńskiej z JM Rektor prof. nadzw. dr Zdzisławą Dacko-Pikiewicz, Dziekanem Dominikiem PenarEM oraz specjalistą ds. promocji Agnieszką Stefaniak-Zubko.

Efektem przeprowadzonych rozmów było omówienie warunków współpracy i podpisanie umowy patronackiej. Współpraca ma dotyczyć obszarów takich jak: języki obce (j.angielski), informatyka oraz przedsiębiorczość.
(EW)

Galeria zdjęć
PROJEKT ETWINNINGOWY - WYKŁAD W IPN
PROJEKTY

Grupa realizująca polsko-węgierski projekt etwinningowy "1956 - przebudzenie i rewolucja" odwiedziła w czwartek (17 listopada) katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wykład pana Tomasza Goneta dotyczył reakcji społeczeństwa dawnego województwa katowickiego (stalinogrodzkiego) na wydarzenia czerwca i października 1956 r. w Polsce. Pozwolił on przypomnieć i pogłębić naszą wiedzę dotyczącą głównych tematów projektu - tzw. odwilży gomułkowskiej w Polsce oraz rewolucji węgierskiej. Umożliwił jednak także zapoznanie się z lokalnym (górnośląskim i zagłębiowskim) wymiarem ówczesnych przełomowych wydarzeń. Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe, a nowoczesna siedziba Centrum Edukacyjnego IPN (tzw. "Przystanek Historia") dodatkowo zachęca do kolejnych odwiedzin.
A. M.

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (21.11) - 1

Wtorek (22.11) - 25

Środa (23.11) - 6

Czwartek (24.11) - 20

Piątek (25.11) - 32

GRATULUJEMY !!!
Strona 40 z 170 << < 37 38 39 40 41 42 43 > >>