STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 07 2023 15:24:20   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
"OBLICZA FIZYKI - MIĘDZY FASCYNACJĄ A NIEPOKOJEM" - UNIWERSYTET ŚLĄSKI
PROJEKTY

2 grudnia 2016 roku uczniowie klas I C oraz II C pod opieką prof. E. Bigajczyk - Budak udali się na coroczną Dyskusję Panelową Uniwersytetu Śląskiego “Oblicza Fizyki – między fascynacją a niepokojem”. Tematem tegorocznej dyskusji były “Symetrie i oddziaływania". Swoje wykłady przedstawiały takie osobistości jak prof. Jan Mostowski, czy prof. Józef Spałek - laureat nagrody FNP 2016.

Galeria zdjęć
KONSULTACJE 13.12.2016
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
I FORUM SZKOLNICTWA
INNE

Aby móc lepiej zdecydować o swojej przyszłości wybraliśmy się na I forum szkolnictwa zawodowego do Katowic. Podczas forum można było wziąć udział w panelu dyskusyjnym oraz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej . Czy ktoś wybierze taki rodzaj kariery zawodowej czas pokaże - pierwsze kroki zostały poczynione: zaczynamy na poważnie myśleć o tym, co będziemy robić po maturze;)
MS

Galeria zdjęć
KIERMASZ AMNESTY INTERNATIONAL
PROJEKTY

W czwartek 8 grudnia odbędzie się także okolicznościowy kiermasz, w czasie którego będzie można kupić różnego rodzaju smakołyki - środki pozyskane w ten sposób są przeznaczone na wysyłkę listów oraz na cele statutowe działalności Amnesty International. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do Maratonu! Liczymy na Wasze wsparcie!

WSPÓLNIE DZIECIOM 2016
INNE

Po raz kolejny udało się! Drodzy Żeromiacy! Zauroczeni atmosferą, na fali pozytywnych emocji, na szybko, mając przed oczyma radosne buzie dzieci, zawiadamiamy, że po raz "enty" udało się nam zorganizować spotkanie mikołajkowe dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołuchowicach. Dzięki funduszom zgromadzonym podczas Dnia Kawy i dzięki pomocy wolontariuszy oraz sponsorów dzieci z placówki obdarowane zostały "wypasionymi" paczkami. Było głośno, radośnie i smacznie dzięki naszym sponsorom. Szczególnie dziękujemy: IPA Zawiercie, Grupie Jura.pl, OSiR Zawiercie, Football Academy, SGRW Radzionków, Piekarnia - Ciastkarnia Anetka, PRONOMIS - balony z helem.
Po raz kolejny udowodniliśmy, że chcemy dać odrobinę szczęścia innym. Każdy może zostać Świętym Mikołajem!

MZ,KS,MS, klasy 2d, 2c, 3a, 3c,1a,1b,1c.

Galeria zdjęć
AKCJA KRWIODAWSTWA 5 XII 2016 R.
PCK

Samo oddanie krwi to zaledwie kilka minut, a Twoja krew uratuje niejedno ludzkie życie! Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków.

W dzisiejszej akcji krwiodawstwa wzięło udział 28 osób, z czego krew oddało 16. Razem oddaliście ponad 7 l krwi! Wszystkim uczestnikom dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnych akcjach. W styczniu wszyscy " pierwszorazowi"na uroczystym spotkaniu otrzymają listy gratulacyjne, następna akcja zaś na początku marca 2017 r.
Opiekun SK PCK

Galeria zdjęć
MIKOŁAJ TUŻ...TUŻ...
SAMORZĄD

A my widzimy się na szalonej zabawie mikołajkowej z wychowankami SOSW w Gołuchowicach!
U nas w szkole też będzie można też spotkać Świętego Mikołaja, który wraz ze swoją ekipą będzie czekał na was w świątecznej Foto-budce. Za symboliczny słodki prezent batonik, czekoladę, lizaka, cukierka będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie.
Zebrane słodycze dostana dzieciaki ze Szlachetnej Paczki oraz podopieczni Ośrodków, z którymi współpracujemy!!!
Zapraszamy!!!
SU wraz z klasą 1c

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (05.12) - 10

Wtorek (06.12) - 31

Środa (07.12) - 28

Czwartek (08.12) - 33

Piątek (09.12) - 21


DZIEŃ CZYTELNICTWA
INNE


Stefan czyta książki


2 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ulubionymi książkami i czasopismami swoich koleżanek i kolegów w ramach Dnia Czytelnictwa. Ponadto można było podzielić się refleksjami na temat ciekawych tekstów literackich. Zainteresowaniem cieszyła się wystawka nowości wydawniczych, o które wzbogaciła się nasza bilbioteka szkolna.Mamy nadzieję, że do kolejnego spotkania pod hasłem „ Stefan czyta książki i prasę” dołączy jeszcze większe grono miłośników świata książek.
I.B, A.Ł.
Galeria zdjęć
NEW TECHNOLOGY FOR ECOLOGY
PROJEKTY

W dniu 1.12.2016 r. odbyło się podsumowanie projektu realizowanego wraz z grupą ukraińską pt.' New technology for ecology". Uczestnicy opowiadali o swoich wrażeniach, przedstawili plan zajęć organizowanych w ramach projektu oraz wspomnieniach z przyjaciółmi z Ukrainy. Nasi uczniowie zaprezentowali wiedzę oraz wachlarz umiejętności nabyte w czasie trwania przedsięwzięcia, m.in. dotyczącą ekologii, tradycji.
Dziękujemy wszystkim za współpracę i zapraszamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

ANDRZEJKI
SAMORZĄD

W środę 30 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Uczniowie przebrali się za postacie z różnych bajek, co zostało uwiecznione w postaci popularnego ostatnio 'Mannequin challenge'. Na pierwszym piętrze za sprawą Ani Grzesiak, Martyny Morel, Konrada Sikory, Patryka Palenia i Szymona Wojtaszczyka była również okazja do 'zerknięcia w przyszłość' poprzez różnego rodzaju wróżby, jak na przykład wróżenie z ręki czy popularne przebijanie serc. Dziękujemy za okazane uczniom zainteresowanie, a nauczycielom za nieocenioną pomoc w organizacji przedsięwzięcia 🙂

GALERIA ZDJĘĆ
Strona 38 z 170 << < 35 36 37 38 39 40 41 > >>