STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 01 2023 14:06:26   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
„16 DNI AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ” - spotkanie w I LO
INNE
14 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas II (d,e) z pracownikami MOPS – u w Zawierciu: panem Jerzym Radoszem oraz z panem Michałem Januszem. Spotkanie było kolejnym etapem w ramach kampanii „16 DNI AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ”. Uczniowie obejrzeli prezentację oraz aktywnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej zagadnienia. Na koniec obejrzeli spot telewizji norweskiej dotyczący dyskryminacji kobiet. Każdy z uczestników spotkania otrzymał informacje o miejscach w naszym powiecie, gdzie udzielana jest pomoc osobom, które doznały przemocy. Koordynator spotkań Joanna Dziechciarz – Duda.

Galeria zdjęć
SPOTKANIE WOLONTARIUSZY
INNE
UCZNIOWIE Z PASJĄ - KAROLINA ŚLIWECKA
UCZNIOWIE Z PASJĄ

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę uczennicy - Karoliny Śliweckiej, klasa IIIa.

Karolina Śliwecka - plakat
SESJA NAUKOWA - "ŻEROMSKI NASZ WSPÓŁCZESNY"
PROJEKTY
UCZNIOWIE Z PASJĄ - KASPER BOMBA
UCZNIOWIE Z PASJĄ

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę ucznia - Kaspra Bomby, klasa IIIc.

Kasper Bomba - plakat
MIKOŁAJ W SP8 - 2016
SAMORZĄD

6 grudnia – dzień wyczekiwany przez dzieci z całego świata. W tym roku Mikołaj postanowił sprawić tę przyjemność i odwiedził Szkołę Podstawową nr 8 w Zawierciu. Wraz ze swoimi pomocnikami zabawiał dzieci, śpiewał, tańczył i sprawiał, że na twarzach milusińskich widniał uśmiech od ucha do ucha. Niestety – wszystko co dobre szybko się kończy, wierzymy jednak, że w przyszłym roku dzieci będą równie grzeczne i Mikołaj odwiedzi je ponownie.
Weronika Cielecka

Galeria zdjęć
WOLONTARIAT W SP11
INNE

Uczennice klasy IIc Ania Cieloch i Karina Kopińska prowadzą wolontariat w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej nr 11 w Zawierciu - Marciszowie. W każdy piątek odbywają się spotkania z dziećmi, w czasie których nasze uczennice proponują przedszkolakom nowe gry, zabawy, uczą ich nowych piosenek, wierszyków, literek. Obie strony mają satysfakcję ze wspólnej pracy i spędzonego razem czasu.

Galeria zdjęć
MIKOŁAJKI 2016
SAMORZĄD

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (12.12) - 23

Wtorek (13.12) - 27

Środa (14.12) - 5

Czwartek (15.12) - 30

Piątek (16.12) - 14


„16 DNI AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ”
INNE

7 grudnia 2016 roku w ramach Międzynarodowej Kampanii, którą zainicjował w roku 1991 Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers, uczniowie klas II B i II C naszej szkoły brali udział w prelekcji pracowników MOPS-u w Zawierciu. Obraz przypadków doznawanej przemocy ze względu na płeć dopełniła projekcja polskiego filmu Plac Zbawiciela z 2006 roku w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Niezwykle wstrząsający film, który jest oparty na wydarzeniach autentycznych, ukazuje zarówno złożoność i tragizm zjawiska przemocy w rodzinie, ale również możliwość obrony przed przemocą i obrony praw osób doznających przemocy. Opisane przypadki pozwalają zrozumieć, jak różna, ale zarazem jak krzywdząca może być przemoc.
Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
Podczas spotkania w MOK-u własnym podpisem potwierdziliśmy nasz sprzeciw wobec przemocy i jednocześnie poparliśmy słuszność kampanii.
Koordynator szkolny Joanna Dziechciarz - Duda.
I.B

Galeria zdjęć
PAKOWANIE SZLACHETNEJ PACZKI 2016
INNE

Fotorelacja z pakowania Paczki - pełna relacja już wkrótce.


Galeria zdjęć
Strona 37 z 170 << < 34 35 36 37 38 39 40 > >>