STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 01 2023 15:01:32   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
PODZIĘKOWANIA - SZLACHETNA PACZKA 2016
INNE

Koniec roku to czas podsumowań – czas na podsumowanie Szlachetnej Paczki 2016 w I LO.
Jesteście naprawdę wielcy, nasza rodzina dostała górę prezentów co pozwoli im godnie spędzić święta i długo długo po. Dzieciaki zachwycone są rolkami a mama czeka na upragnione drzwi (montaż po Nowym Roku- będą zdjęcia).
Nie byłoby tego bez Waszej pomocy !
Bawialni Perelunia serdeczne podziękowania za zaproszenie na zabawę mikołajkową i śliczne zabawki! To bardzo miłe, że absolwenci pamiętają o swojej szkole i ciągle angażują się w jej życie
Dziękuje Wam Naszym Uczniom i Absolwentom, Nauczycielom I LO oraz prywatnie Moim Przyjaciołom Paczkowym: Magdzie, Monice, Monice i jej koleżankom z MOK Zawiercie, Agacie, Ewie, Oli, Kasi i Rafałowi, Krystianowi, Marcinowi, Panu Wiesławowi - bez Waszej pomocy nie byłoby paczki!!!
Szczególne podziękowania kieruje dla Aleksandra Jaros opiekunowi rodziny za cierpliwość i udzielanie odpowiedzi na setki pytań.
Jeśli kogoś pominęłam z góry przepraszam.
Kłaniam się nisko.

Marta Skrzypiciel

Ps. Obyście zawsze mogli być darczyńcami a nie potrzebującymi i nigdy nie potrzebowali nic oprócz zdrowia- tego życzę Wam w nadchodzącym roku 2017!

ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
INNE
13.12.1981r. – niedziela, wprowadzenie stanu wojennego na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej było wydarzeniem, które już na zawsze pozostawiło znaczący ślad w dziejach naszej ojczyzny.

W 35 rocznicę tych wydarzeń, 16.12 w I LO odbyła się akademia, podczas której uczniowie z klasy IIIa przybliżyli nam charakter nie tylko okresu stanu wojennego, ale również czasów PRL-u. Całe wydarzenie, swymi głosami, uświetniły dziewczyny z klasy IIIa oraz z klasy Ia, które dzięki wykonywanym utworom pozwoliły nam na dłuższą chwilę przenieść w ówczesne czasy kolejek, reżimu i MO.

„Rękę na pulsie” podczas przygotowań, jak i również podczas trwania całej uroczystości trzymała mgr. Grażyna Zawała, której należą się ogromne brawa. Akademię przypieczętowało wspólne odśpiewanie utworu „Żeby Polska była Polską”.

Śpiewne zakończenie poprzedziła dygresja ucznia IIIa – Adama Nowaka, która mam nadzieję dotarła do wszystkich uczniów - w mniejszym lub większym stopniu - bowiem czy możemy z dzisiejszej perspektywy ocenić działania naszych rodaków w czasach, gdy jedynym wyjściem była walka z uciskiem i brakiem swobód? Czy nie każdy ma prawo żyć w wolnym i demokratycznym kraju?

Kto nigdy ognia nie dotknął, nie wie, jak bardzo można się nim poparzyć.
MB

Galeria zdjęć
ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH
PCK

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym myśl o spędzanych rodzinnie chwilach uwalnia pokłady empatii i dobroci u każdego z nas. Wierząc, że dobro wraca, 16 uczniów I LO przez cały tydzień (12.12 - 16.12.2016 r. ) kwestowało w sklepach Społem, Spar czy Netto w Zawierciu, by wspomóc potrzebujących. Członkowie SK PCK w ramach umów wolontaryjnych z zawierciańską Fundacją ADSUM zachęcali klientów sklepów do dzielenia się żywnością, środkami czystości z potrzebującymi.
W centrach handlowych i sklepach spożywczych w tym przedświątecznym czasie w całej Polsce odbywają się świąteczne zbiórki żywności. Wolontariusze poświęcają swój czas wolny i realizują wyznaczone cele. Pomoc, w jaką angażują się ochotnicy, obejmuje pracę w biurze jak i w magazynie – przy segregowaniu darów i rozładowywaniu żywności.
Fundacja serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w ich działania. Czekają na Ciebie!!!
Opiekun SK PCK

Galeria zdjęć
WSB
INNE

W ramach nawiązanej współpracy w dniu dzisiejszym ( 21.12.2016 r.) gościliśmy wykładowców Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Mgr Wiesław Mroszczyk Dyrektor Otwartej Akademii Nauki zapoznał nas z ofertą uczelni, natomiast dr Magdalena Wróbel, która przedstawiła wykład na temat: (Nie)odpowiedzialny biznes – czy przedsiębiorstwa w Polsce osiągają zyski za wszelką cenę?
E.W.

"Wykład Pani dr Magdaleny Wróbel z Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej był niezwykle interesujący. Uświadomił on uczestnikom, że zysk w biznesie jest bardzo ważny, jednak nie jest jedynym celem działalności przedsiębiorstw. Poruszył w głównej mierze sprawę etyki światowej rangi firm – zarówno jej obecności jak i jej braku. W mojej osobistej opinii takowe wykłady rozwijają w znaczący sposób wiedzę uczestników oraz w pewnym stopniu mogą wpłynąć na przyszłe decyzje zawodowe młodych ludzi."
Dawid Woś z klasy Ic

Galeria zdjęć
STEFAN INFO
PROJEKTY

Hej czytelnicy!
Z przyjemnością informujemy, że ukazał się kolejny, już 26, numer szkolnej gazety „Stefan”. A w nim jak zwykle „różne różności” czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Są artykuły o tematyce sportowej, filmowej i modowej. Są klimaty szkolne czyli wasze relacje z wyjazdów, wycieczek i projektów międzynarodowych. Są też poważne refleksje na temat życia, szczęścia i starości… podpowiadamy co zjeść i co kupić na święta Bożego Narodzenia. Wielu z was odnajdzie swoje zdjęcia i mini-wywiady udzielone naszym redaktorom. Poza tym spora dawka rozrywki i dobrej lektury! I dużo niespodzianek, które na pewno Was zaskoczą.
POLECAMY!
MZ i redakcja „Stefana”.
P.S. „Stefan” bierze udział w ogólnopolskim konkursie gazet szkolnych. TRZYMAJCIE KCIUKI!26, numer szkolnej gazety Stefan
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2016
INNE

" Coraz bliżej Święta... Coraz bliżej Święta... Coraz bliżej Święta...":)

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kiermasz przedświąteczny, na którym można zakupić: "wypasione" pierniki, pyszne ciasta, "zdrowe sałatki" i piękne rękodzieło tzn. dzieła plastyczne naszych rąk:)
Serdecznie zapraszamy!!!

Kiermasz będzie odbywał się również w dniu jutrzejszym. Długa przerwa, w związku z tym, będzie jeszcze dłuższa...:)
M.J.

GALERIA ZDJĘĆ
XXV OLIMPIADA ZDROWEGO SYTLU ŻYCIA
PCK

Do etapu rejonowego XXV Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK po kwalifikacjach szkolnych przeszła (już po raz drugi) uczennica klasy IIIe Gabriela Masłowska. Gabrysia reprezentowała naszą szkołę w w ZS im. Oskara Langego w Zawierciu 16 grudnia 2016 r., gdzie odbyły się kolejny etap Olimpiady PCK.

Opiekun SK PCK

GALERIA ZDJĘĆ
PLEBISCYT MŁODZIEŻOWY SPORTOWIEC ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
SPORT

Marcin Kurzawa uczeń klasy I c I LO w Zawierciu został zgłoszony prze Viret Cmc Zawiercie do plebiscytu w kategorii Młodzieżowy Sportowiec Roku województwa śląskiego.

I etap powiatowy głosowania już trwa do 30.12.2016

szczegóły na

GŁOSOWANIE


Głosować można wysyłając sms o tresci MSZA.2 pod nr 71321 koszt 1,23 zł brutto. Można wysyłać nieograniczoną ilość sms. Każdy sms dodaje mu 10 pkt.


GALERIA ZDJĘĆ
PODZIĘKOWANIE
INNE
SESJA POPULARNONAUKOWA ŻEROMSKI NASZ WSPÓŁCZESNY
PROJEKTY

Dzień 13 grudnia 2016r. poświęcony był patronowi naszej szkoły - Stefanowi Żeromskiemu.

W tym dniu odbyła się kolejna już sesja popularnonaukowa zorganizowana we współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie. Tym razem temat sesji brzmiał „Żeromski nasz współczesny”. Nie jest chyba tajemnicą, że uczniowie z różnym zaangażowaniem czytają proponowane przez szkołę lektury Żeromskiego, że trochę się od nas nasz szlachetny patron oddalił ( zresztą zupełnie niezasłużenie). Grudniowa sesja miała na celu pokazać, że na wiele problemów Stefan Żeromski patrzył podobnie jak my. Zmieniły się realia, ale wbrew pozorom problemy pozostały podobne. „ Bezdomność, wykorzenienie” to temat wykładu honorowego gościa naszej sesji prof. Akademii im. Jana Długosza - Artura Żywiołka. Pytania o emigrację, przyszłość naszego kraju, poczucie przynależności do wspólnoty, to nie tylko nasze pytania. Stawiali je także Cezary Baryka i Tomasz Judym. Może warto w ten sposób na nich spojrzeć, zanim ostatecznie odrzucimy książki Stefana Żeromskiego?

Czytaj więcej...


Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (19.12) - 11

Wtorek (20.12) - 24

Środa (21.12) - 4

Czwartek (22.12) - WIGILIE KLASOWE


Strona 36 z 170 << < 33 34 35 36 37 38 39 > >>