STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 01 2023 14:43:25   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ
WYJAZDY

W dniu 09 lutego 2017 roku kilkoro uczniów z różnych klas drugich uczestniczyło w wyjeździe do Filharmonii im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Młodzież miała okazję wysłuchać koncertu muzyki filmowej m.in. " Piraci z Karaibów", " Władca pierścieni", " Gwiezdne wojny", " Superman" i in. Koncerty poprowadziła Regina Gowarzewska, doświadczona prelegentka, interesująco komentująca prezentowaną muzykę i przedstawiająca jej twórców. Programy i obszerne komentarze słowne metodycznie prezentują rozmaite aspekty muzycznego skarbca. Koncert został urozmaicony występami członków japońskiej szkoły aktorskiej i sztuk walki.

ZAPASY Z ŻYCIEM
INNE

,,Zapasy z życiem” Erick Emanuel Schmitt
Erick Emanuel Schmitt kolejny raz w sposób mistrzowski zmaga się z trudnym życiowym tematem w powieści ,, Zapasy z życiem” , którą będę miała przyjemność dla Was zrecenzować . Tym razem francuski autor przenosi nas do Kraju Kwitnącej Wiśni i świata sumotori. Jun, Młody Japończyk, główny bohater, został skrzywdzony przez los. Nie doznawszy miłości rodzicielskiej ucieka z domu i wiedzie życie bezdomnego. Pewnego dnia poznaje Shominutsu, który jako jedyny widzi w nim potencjał. Jun trafia do szkoły sumo, gdzie dojrzewa, poznaje siebie i odkrywa w sobie siłę.
Eric Emanuell Schmitt w ,,Zapasach z życiem” mierzy nas z bardzo trudnym tematem. Jun nienawidzi siebie i nie akceptuje. Ma ,,alergie na ludzi”. Mimo że jest przebiegły i umie sobie radzić, zadowala się życiem w ubóstwie. Na swojej drodze spotyka człowieka, który ma coś, czego nie posiada młody chłopak - pokłady wiary w ludzi. Nauczyciel sumo uczy nas wszystkich, że praca nad sobą nie przynosi efektów póki nie poznamy samego siebie. Jun dzięki Shominutsu przestaje być ofiarą swoich emocji, godzi się z przeszłością i znajduje życiową ścieżkę. Już wie, że każdy z nas ma w sobie potencjał. A ,, po drugiej stronie chmury jest zawsze czyste niebo”.
Gorąco polecam tę powieść wszystkim, którzy potrzebują pozytywnych emocji, by uwierzyć w siebie.

Katarzyna Szlachcic

WOLONTARIAT - JURAJSKIE MORSY
INNE

Kilkoro uczniów I LO pod opieką pani Agnieszki Łączkowskiej wraz z przyjaciółmi z innych szkół 05.02.2017 r. wzięło udział jako wolontariusze przy organizacji III Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Otwartym Zbiorniku. Zawodnicy w różnym wieku pokonywali dystans 25m, 50 m, 100 i 200 m w basenie na terenie ośrodka w Morsku. Nasi wolontariusze pod kierunkiem sędziego głównego Roberta Żesławskiego dokonywali technicznych pomiarów czasu, wypisywali i wręczali dyplomy oraz drobne upominki zwycięzcom. Kibice dopingowali i mentalnie wspierali swoich bliskich w tym niemałym wyzwaniu. I choć aura nie sprzyjała, to atmosfera była naprawdę gorąca. Serdeczne podziękowania dla wolonatriuszy!!!

Galeria zdjęć
OGŁOSZENIE - STEFAN!!!
INNE

Piszesz na ławkach? Niedobrze… Kiedy kolega odpowiada wpisujesz mu do zeszytu bezcenne uwagi? Tracisz talent! A może czas zająć się „Stefanem”? Trwają już prace nad kolejnym numerem gazety szkolnej „STEFAN”. Zatem nic straconego. Zapraszamy do zespołu redakcyjnego! Możesz pisać na dowolny temat „szkolny” lub inny. Możesz zająć się częścią rozrywkową „Stefana”. Przyjdź, porozmawiamy o szczegółach! Zgłoś się do redakcji - prof. Małgorzata Zrebny , sala 75 - i dołącz do nas!

OLIMPIADA Z FIZYKI
KONFERENCJE MUN

15 stycznia 2017 roku uczniowie Naszej Szkoły brali udział w Zawodach Okręgowych Olimpiady Fizycznej. Łukasz Dróżdż, Rafał Kubik i Dawid Woś rozwiązywali zadania teoretyczne na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Jeden z uczniów zakwalifikował się do etapu doświadczalnego, który odbędzie się 19 lutego 2017r. Trzymamy kciuki za Rafała Kubika ucznia klasy IIc.

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (06.02) - 16

Wtorek (07.02) - 29

Środa (08.02) - 3

Czwartek (09.02) - 22

Piątek (10.02) - 19


PODZIĘKOWANIA OD AMNESTY INTERNATIONAL
PROJEKTY

Dotarły do nas oficjalne podziękowania od Stowarzyszenia Amnesty International za udział naszej szkoły w Maratonie Pisania Listów - należą się one wszystkim tym, którzy w czasie grudniowej akcji zdecydowali się na napisanie listu!

Plakat
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Środa (01.02) - 32

Czwartek (02.02) - 2

Piątek (03.02) - 8


WOLONTARIAT MORSKO
INNE
IV INTERDYSCYPLINARNE WARSZTATY FILOZOFICZNE (ON LINE)
INNE
IV Interdyscyplinarne Warsztaty Filozoficzne on line dla młodzieży - rok szkolny i akademicki: 2016/2017
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów filozoficznych.
Więcej informacji na stronie oraz u pedagoga szkolnego Joanny Dziechciarz - Dudy.

ulotka o warsztatach
STUDNIÓWKA 2017
INNE

„Minęła studniówka z wielkim hukiem” – można zacytować słowa znanej piosenki. 14.01.2017 r. trzecioklasiści I LO im. S. Żeromskiego bawili się na jedynym w swoim rodzaju balu studniówkowym. Uroczystość miała miejsce w restauracji „Hetman” w Lgocie Murowanej. Polonez zatańczony przez młodzież wypadł nienagannie. Bal uświetnili zaproszeni goście, między innymi Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Jarosław Kleszczewski.
Przedstawiciele Komitetu Studniówkowego (złożonego z rodziców uczniów klas trzecich) oraz wychowawcy czuwali do białego rana, by wszystko było, jak należy. Za to im serdecznie dziękujemy. Młodzież bawiła się dobrze, o czym świadczy fakt, że większość uczestników studniówki pozostała na niej prawie do końca.
Niestety studniówka uprzytomniła nam bardzo boleśnie, że do matury rzeczywiście już tylko około sto dni i najwyższa pora zintensyfikować wysiłki przy nauce. Powodzenia w tych zmaganiach życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom.
O.S.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - Studniówka 2017

Galeria zdjęć
Strona 34 z 170 << < 31 32 33 34 35 36 37 > >>