STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 09 2022 02:33:55   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OLIMPIADA Z FIZYKI - ETAP II CZĘŚĆ DOŚWIADCZALNA
NAUKA

Z przyjemnością zawiadamiamy naszą społeczność szkolną o sukcesie ucznia klasy IIC Rafała Kubika, który wziął udział w LXVI Olimpiadzie fizycznej w części doświadczalnej zawodów okręgowych w Częstochowie. Rafał odebrał dyplom i gratulacje od przewodniczącego komitetu olimpiady. Również pani dyrektor doceniła trud i wysiłek wszystkich uczestników zawodów okręgowych, składając im gratulacje i życząc dalszych sukcesów.
Wyniki będą za miesiąc, czekamy i trzymamy kciuki!!!

KONKURS - ZABAWA - AMNESTY INTERNATIONAL
INNEZbliża się Dzień Kobiet, a także konferencja "Żermun", której głównym tematem jest w tym roku ochrona zdrowia. Z tej okazji Szkolna Grupa Amnesty International chciałaby zaprosić Was do wspólnej zabawy.
Zachęcamy do wykonania zdjęć, na których pojawicie się razem ze swoimi mamami, babciami, dziewczynami, przyjaciółkami, znajomymi - a może i nauczycielkami:)
Im zabawniejsze zdjęcie tym lepiej, pamiętajmy jednak, że wasza fotografia powinna promować prawa kobiet oraz zachęcać młodsze i starsze Panie do profilaktyki zdrowotnej (np. wykonywania badań profilaktycznych związanych z wykrywaniem raka piersi).
Możecie posłużyć się rekwizytami w postaci plakatów, "różowych wstążek" (symbol oznaczający walkę z rakiem piersi), "białych wstążek" (symbol związany z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet)., "fioletowych wstążek" (dotycząca walki z rakiem szyjki macicy), itp.
Wierzymy w waszą kreatywność i poczucie humoru! Zdjęcia można przesyłać do niedzieli (5 marca) na adres email: zeromski3historia@gmail.com (bardzo proszę w emailu podać imiona i nazwiska oraz klasę osób widocznych na zdjęciach, jeśli są uczniami naszego liceum).
Zdjęcia posłużą do wykonania kolażu promującego ochronę zdrowia i praw kobiet. Zapraszamy i czekamy na wasze prace!
WYJAZD DO SZKOCJI
INNE
Informujemy, że zebranie dotyczące wyjazdu do Szkocji odbędzie się w terminie najbliższych konsultacji.

J.Cholewka, M. Skrzypiciel
GALERIA "PO DRODZE"
INNE

Zapraszamy do wspólnego tworzenia galerii „Po drodze...” w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu!Drogi Uczniu! Drogi Absolwencie!

Malujesz, rysujesz, fotografujesz, rzeźbisz lub uprawiasz inną sztukę, którą moglibyśmy zaprezentować w galerii…
Podaruj nam swoje dzieło, które będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń Żeromiaków.

Zapraszamy!!!

Kontakt: pedagog szkolny Joanna Dziechciarz- Duda
biblioteka: Agnieszka Łączkowska
AKCJA KRWIODAWSTWA MARZEC 2017
PCK
DYPLOM DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (20.02) - 30

Wtorek (21.02) - 12

Środa (22.02) - 23

Czwartek (23.02) - 27

Piątek (24.02) - 33


KURS I POMOCY 16.02.2017 r.
PCK

Kurs I pomocy przedmedycznej odbył się w czwartek 16.02.2017 r. w I LO. 25 uczestników z różnych klas dzięki szkoleniu nabyło wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Kurs był prowadzony przez zawodową ratowniczkę medyczną, która przekazała nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, ale też ćwiczyła praktycznie z uczniami poznane zagadnienia. „Liczymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu przyczyni się do większej świadomości naszych uczniów” – mówi prof. Łączkowska.
Uczestnicy zapoznali się z zasadami i etapami udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnieniami związanymi z oceną i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Kursanci ćwiczyli techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy pomocy fantomu, a także przyswajali zasady postępowania podczas krwotoków, urazów i ran, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Nie zabrakło prezentacji apteczki pierwszej pomocy oraz egzaminu sprawdzającego umiejętności teoretyczno-praktyczne uczestników.
W niedługim czasie kursanci otrzymają certyfikaty, które zaświadczą, że uczniowie są zdolni pomóc każdemu potrzebującemu i w przyszłości nie będą obojętni na ludzką krzywdę.

GALERIA ZDJĘĆ
KURS I POMOCY
PCK


Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Naucz się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy razem z Polskim Czerwonym Krzyżem.
Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy bez względu na to, czy jesteśmy zobowiązani do zdobycia takich umiejętności, czy robimy to tylko dla siebie i swojej rodziny.
Większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia, ale zdarza się też, że szybka reakcja decyduje o życiu lub śmierci.
Tego, jak radzić sobie w trudnych chwilach nauczycie się na kursach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Skorzystaj z naszego doświadczenia i zapisz się na kurs.

Najbliższy kurs w czwartek 16.02.2016 r. w I LO. Informacji udział prof. Agnieszka Łączkowska
KONSULTACJE 16.02.2017
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH


SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (13.02) - 20

Wtorek (14.02) - 13

Środa (15.02) - 32

Czwartek (16.02) - 31

Piątek (17.02) - 14


Strona 33 z 170 << < 30 31 32 33 34 35 36 > >>