STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lutego 22 2024 03:13:06   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ CZĘSTOCHOWSKĄ
PROJEKTY

W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Częstochowską w piątek 17 marca 2017 r. uczniowie zainteresowani fizyką ( kl. IIc i część kl. Ic) uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez tenże Instytut. Były to pokazy doświadczeń fizycznych obrazujące m.in. własności ciał w niskich temperaturach oraz podstawowe zasady zachowania obowiązujące w fizyce i w otaczającym nas świecie. Następnie Żeromiacy zwiedzili pracownię informatyczną oraz pracownie fizyczne, wyposażone w specjalistyczną aparaturę badawczą i sprzęt. Mieli też okazję samodzielnie wykonać doświadczenia w labolatoriach. Dziękujemy pracownikom Instytutu na czele z Panem dyrektorem i zastępcą Politechniki za życzliwe i gościnne przyjęcie i zaprezentowanie uczelni.
E. B.B.

WSPÓŁPRACA Z AJD
PROJEKTY

Współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie ciąg dalszy. Pasjonaci języka polskiego rozwijają swoje zainteresowania

Od kilku już lat przedstawiciele I LO współpracują z Wydziałem Filologicznym Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Owocem tej współpracy są liczne sesje popularnonaukowe organizowane w Żeromskim. Opiekunkami współpracy są panie Maja Janus i Aleksandra Stolecka. Tym razem 14.03.2017 r. wielbiciele nauk humanistycznych z naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym AJD. Gościliśmy na Wydziale Filologiczno- Historycznym tej Uczelni. Uczestniczyliśmy w warsztatach interpretacyjnych :” Teksty rockowe wobec spraw ostatecznych” prowadzonych przez dr hab. Bartosza Małczyńskiego oraz w wykładzie prof. Adama Regiewicza o intrygującym tytule: „Co porabia detektyw w czasie wolnym? O narracjach muzycznych w powieści kryminalnej”. Mieliśmy okazję dyskutować o sposobach wyrażania ekspresji w muzyce rockowej, a także zastanowić się, jaki wpływ na odczytanie powieści kryminalnych mają muzyczne upodobania ich bohaterów. Mogliśmy przypomnieć sobie lub usłyszeć po raz pierwszy utwory takich mistrzów jak: Led Zeppelin, Pink Floyd czy Leonard Cohen. Wizyta w AJD stanowiła również okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej uczelni.

GALERIA ZDJĘĆ

O.S.
KANGUR MATEMATYCZNY
NAUKA

16 marca 2017 w naszej szkole 35 uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych, JUNIOR dla klas pierwszych i STUDENT dla klas drugich i trzecich. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.
M.K.

KONSULTACJE 21.03.2017
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje o konsultacjach indywidualnych dla rodziców uczniów.


HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
FILM " POWIDOKI" 14.03.2017 r.
INNE

Powidoki” to ostatni film wybitnego niedawno zmarłego reżysera Andrzeja Wajdy, który mieliśmy okazję obejrzeć we wtorek 14 marca z MOK – y „ Centrum” w Zawierciu. " Powidoki" to hołd oddany znakomitemu malarzowi Władysławowi Strzemińskiemu, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. To inspirujące dzieło o ludzkiej niezłomności.

W filmie obserwujemy ostatni okres życia awangardowego artysty i profesora Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdy szanowany artysta, otoczony wianuszkiem studentów, pracuje nad książką „Teoria widzenia”. Jest to dla niego czas tworzenia obrazów opartych na teorii „powidoków”, czyli wrażeń jakie powstają, gdy przeniesiemy wzrok ze słońca na obiekt. Dla "wyzwolonego" już wówczas państwa, to okres umacniania się władzy socjalistycznej a wraz z nią aparatu administracji wdrażającej jak najgorliwiej idee realnego socjalizmu w sztuce. Początkowo nikt nie podejrzewa, że pozycja autorytetu tak ważnego dla polskiej kultury mogłaby być w jakikolwiek sposób kwestionowana. Wszystko jednak zmierza do nieuchronnego starcia jednostki z systemem, którego efekt może być tyko jeden.

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (20.03) - 6

Wtorek (21.03) - 34

Środa (22.03) - 15

Czwartek (23.03) - 25

Piątek (24.03) - 1


UCZNIOWIE Z PASJĄ - PIOTR GRZESIAK
UCZNIOWIE Z PASJĄ

Jesteśmy dumni z tego, że do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, którzy wciąż rozwijają i doskonalą swoje niezwykłe pasje. Chcielibyśmy pochwalić się niezwykłymi zainteresowaniami uczniów naszej szkoły, dlatego na naszej stronie internetowej będziemy prezentować Żeromiaków, którzy poświęcają czas wolny własnym pasjom, posiadają ciekawe hobby lub przejawiają określone talenty. Poniżej przedstawiamy sylwetkę ucznia - Piotra Grzesiaka, klasa IIId.

Piotr Grzesiak - plakat
PODZIĘKOWANIA - ŻERMUN 2017
PROJEKTY
Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom bez których konferencja Żermun nie miałaby tak wspaniałej oprawy.
Żermun 2017 - dzień drugi
KONFERENCJE MUN

Dzisiaj zakończyły się dwudniowe obrady ONZ. Gościliśmy 100 gości z 11 szkół gimnazjalnych. Każda szkoła reprezentowała inny kraj, a „delegaci”, jak co roku, debatowali w pięciu komisjach: politycznej, praw człowieka, rozbrojenia, ochrony środowiska oraz w komisji specjalnej. W czasie konferencji uczniowie mieli doskonałą okazję, aby poznać się lepiej i porozmawiać w języku angielskim na ważne tematy społeczne i polityczne. W tym roku tematem ogólnym była poprawa stanu służby zdrowia na świecie. Uczniowie poruszali między innymi takie zagadnienia jak: rola organizacji humanitarnych na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi, promowanie dążenia kobiet do utrzymania zdrowia, walka z zagrożeniem chorobami zakaźnymi oraz obniżenie wskaźnika śmiertelności wśród dzieci. W komisji specjalnej utworzono specjalne projekty mające na celu wyeliminowanie przemocy domowej z naszej społeczności lokalnej. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji konferencji były: Pani doktor Dagmara Makowska-Mainka – kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz Pani Halina Bulska-Sobusik – psycholog, pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii. Panie wygłosiły prelekcje i odpowiedziały na liczne pytania naszych gości. Gimnazjaliści obejrzeli również prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów I LO.
Honorowy patronat nad konferencja objęli: Dyrektor Delegatury w Sosnowcu (Kuratorium Oświaty w Katowicach), Prezydent Miasta Zawiercie oraz Starosta Zawierciański.
Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy, ale wspomnienia pozostaną z nami na długo. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny „Żermun” będzie równie udany
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w przygotowanie konferencji oraz sponsorom, bez których nie miałaby ona tak wspaniałej oprawy.

Sawa Hąc-Jakubik

GALERIA

ŻERMUN 2017 - dzień pierwszy
KONFERENCJE MUN


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - Żermun 2017 - Dzień pierwszy


GALERIA
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (13.03) - 18

Wtorek (14.03) - 9

Środa (15.03) - 17

Czwartek (16.03) - 26

Piątek (17.03) - 2


Strona 31 z 170 << < 28 29 30 31 32 33 34 > >>