STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 04 2023 03:22:36   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻERMUN 2017
KONFERENCJE MUNZwiastun filmu z konferecji "Żermun 2017".
Wkrótce opublikujemy pełny film.
Spartakiada 2017
SPORT

„Body Worlds „ i Święto Liczby Pi w Instytucie Chemii Uniwersytetu Śląskiego oczami Żeromiaków
NAUKA

15.03.2017r. upłynął klasie I d pod znakiem nauk ścisłych: biologii i chemii. Młodzież uczestniczyła w organizowanym przez Uniwersytet Śląski Święcie Liczby Pi. Zajęcia , w których braliśmy udział, odbywały się w Instytucie Chemii. Przez ponad godzinę mogliśmy poznawać w czasie wykładu pani mgr Alicji Mężyk pracę biegłego sądowego. Wykład nosił intrygujący tytuł „CSI kontra rzeczywistość- chemik na miejscu zbrodni” .Podczas prezentacji zapoznaliśmy się z narzędziami analizy fizykochemicznej, które pomagają wykryć sprawcę zbrodni. Okazało się , że milczącym „świadkiem” w sprawie może być właściwie wszystko, problem tylko we właściwym dobraniu narzędzi badawczych.
Drugą część Święta Pi stanowiły pokazy doświadczalne. Przedstawiciele Koła Naukowego Chemików zademonstrowali nam, jak przyrządzić pastę do zębów dla słonia, czy umieścić lokomotywę w próbówce. Przekonaliśmy się, że chemia nie musi być nudna, może być kolorowa i wesoła.
Kolejna część wyjazdu do Katowic miała zdecydowanie inny charakter. Mogliśmy zapoznać się z najliczniej odwiedzaną wystawą świata -„Body Worlds”. Wystawa przedstawia anatomię człowieka, prezentując autentyczne ludzkie ciała. Są one ukazane w sposób pełen szacunku dla ludzi, którzy zdecydowali się przekazać swoje ciało po śmierci. Dzięki procesowi plastynacji wystawa pokazuje ludzkie ciało w zdrowiu i chorobie. Skłania do refleksji nad sposobem naszego życia, kształtuje zachowania prozdrowotne.
Dla każdego zwiedzającego, w tym także i dla nas, wystawa stanowiła wstrząsające, a jednocześnie ubogacające przeżycie. „Body Worlds” można obejrzeć w katowickim Supersamie co najmniej do końca kwietnia. Naprawdę warto.
Opiekunowie: R. Wizor, A. Stolecka. E. Gawęda

Galeria zdjęć
XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z CHEMII
NAUKA

23 marca 2017r. uczniowie I liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu kolejny raz wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym w Instytucie Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Po wysłuchaniu wykładu dotyczącego „Przemian fazowych” uczestnicy konkursu przystąpili do rozwiązywania zadań. Zadania dotyczyły chemii nieorganicznej, organicznej i wykładu.
Czekamy na wyniki.

WOLONTARIAT - 07.05.2017 - ZAPRASZAMY!!!
INNE

WOLONTARIAT!!!

Zapraszam wszystkich chętnych Żeromiaków na wolontariat 07.05.2017 - zawody sportowe - Kroczyce - Hotel Fajkier.
Więcej informacji i zapisy u Pani Joanny Dziechciarz - Dudy oraz u Pani Agnieszki Łączkowskiej.

Zapraszamy!!!
FILM Z SAMOOBRONY
PCK
KURS SAMOOBRONY MARZEC 2017 r.
PCK

Jesteśmy już po trzecim i zarazem ostatnim spotkaniu dziewcząt z p. Andrzejem Jabłońskim strażnikiem miejskim, który przekazywał dziewczętom z naszej szkoły tajniki przyspieszonego kursu jujitsu. Uczestniczki dobrane w pary symulowały napad i skutecznie broniły się przed jego skutkami. Naszym celem było wyczulenie i przygotowanie dziewczyn na sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa.

Kurs samoobrony dla kobiet pozwala nabyć dobre nawyki obronne. To cenne umiejętności, które warto wypracować dla poczucia własnego bezpieczeństwa. Prowadzone przez naszego instruktora szkolenie pomaga uczestniczkom zajęć z jednej strony opanować strach, a z drugiej strony odpowiednio zareagować podczas napadu. Potwierdzeniem uczestnictwa będzie certyfikat.
Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z kursu!!!

A. Ł.

GALERIA ZDJĘĆ

KONKURS RECYTATORSKI
INNE

20 marca 2017 r. po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w cieszącym się długoletnią tradycją  i dużym  zainteresowaniem w całym kraju konkursie recytatorskim.
W eliminacjach miejsko-powiatowych w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu wzięły udział Natalia Mańka z klasy Id oraz Kinga Gardas i Majka Gąsior z klasy Ia. Reprezentantki naszego liceum zaprezentowały niezwykły talent i doskonały warsztat we własnych interpretacjach współczesnej poezji i prozy w 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W konkursie recytatorskim wzięło udział aż 24 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych.
Życzymy dalszych sukcesów!
I.B.

GALERIA ZDJĘĆ
WYNAJEM LOKALU PRZETARG
INNE


PRZETARG

Dokument do odczytu
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (27.03) - 8

Wtorek (28.03) - 32

Środa (29.03) - 22

Czwartek (30.03) - 14

Piątek (31.03) - 11


POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2017
INNE

W dniach 21-22 marca 2017 roku w zespole szkół im. Hugona Kołątaja w Zawierciu odbyły się Targi Edukacyjne. Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne miały własne stanowiska, gdzie mogły się reklamować. Przybyło wielu uczniów z różnych gimnazjów. Panowała przyjazna i miła atmosfera. Nasza szkoła ciesz się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Uczestnicy targów zadawali wiele pytań dotyczących tego, co dzieje się w szkole. Bardzo podobało im się nasze stanowisko, ale także prezentacja ze strony nauczycieli i uczniów I LO. Mamy nadzieję, że spotkamy wszystkich na dniach otwartych, które odbędą się 22 kwietnia 2017r.! Do zobaczenia!


Galeria zdjęć
Strona 30 z 170 << < 27 28 29 30 31 32 33 > >>