STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 05 2023 10:27:14   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (19.06) - 19

Wtorek (20.06) - 26

Środa (21.06) - 15

Czwartek (22.06) - 23

Piątek (23.06) - 31


WARSZTATY DOTYCZĄCE PRAW CZŁOWIEKA
INNE

Dnia 12. 06. 2017 r. grupa uczniów z I LO. im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu przebywająca wcześniej na wymianie polsko-czeskiej w Poroninie przeprowadziła warsztaty dotyczące praw człowieka. Na sali gimnastycznej zebrało się kilka klas, aby za pomocą gier i zabaw poruszyć tematy demokracji, solidarności, równości, wolności, tolerancji i sprawiedliwości. Uczniowie w pięcioosobowych grupach tworzyli plakaty przedstawiające wizje przyszłej Europy. Klasy przypominały sobie jak powstała europejska demokracja. Wykorzystano do tego oś czasu obejmująca lata od początku II wojny światowej aż do czasów współczesnych. Owocem warsztatów była integracja oraz podsumowanie naszej wiedzy na temat praw człowieka.

Galeria zdjęć
PORONIN - WIECZÓR POLSKI
PROJEKTY

Jednym z wyzwań, któremu musiała podołać grupa przebywająca w Poroninie w dniach 1-7 czerwca był wieczór polski. Było to dla nas nie lada zadanie, gdyż chcieliśmy jak najlepiej zaprezentować grupie z Czech Polskę, jej historię oraz tradycję.
Tak więc 6 czerwca ubrani w regionalne stroje ludowe rozpoczęliśmy wieczór polski od poloneza. Taniec, który wykonaliśmy, wywarł ogromne wrażenie na oglądających. W krótkiej prezentacji przedstawiliśmy Czechom najważniejsze informacje na temat Polski. W osiem minut, wykorzystując film animowany, przybliżyliśmy historię naszej ojczyzny. Po niesamowitej uczcie dla umysłu przyszła pora na ucztę dla ciała. Zaprosiliśmy naszych czeskich przyjaciół, by skosztowali przygotowane przez nas prażonki oraz wysłuchali kilku ludowych piosenek, które wspólnie wykonaliśmy. Jak na prawdziwą polską uroczystość przystało, wieczór zakończyliśmy tańcami i zabawą do białego rana.
K.G.

GALERIA ZJĘĆ
KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
INNE

O G Ł O S Z E N I E


KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW


12.06.2017 r. - 23.06.2017 r. oraz 04.09.2017 r. – 08.09.2017 r.

W ostatnich tygodniach czerwca i pierwszym tygodniu września będziesz mógł sprzedać lub kupić używane podręczniki.
Zapraszamy na kiermasz do biblioteki szkolnej.WYCIECZKA KLASY IIC DO ZAKOPANEGO
WYJAZDY

Klasa IIc 31 maja wyjechała na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Opiekunami były: Pani prof. E. Bigajczyk - Budak i Pani prof. M. Kołton. Uczestnicy wycieczki w strugach deszczu dotarli do Jaskini Mroźnej i ( co prawda, niektórzy na kolanach), ale ją zwiedzili!!! W następnych dniach podziwialiśmy piękne Tatry z Polany Rusinowej oraz z Kalatówek. Mieliśmy okazję delektować się pysznymi lodami na Krupówkach czy zakupić drobne pamiątki pod Gubałówką. Zmęczeni, ale zrelaksowani, wróciliśmy do Zawiercia.
Kl. IIc

GALERIA ZDJĘĆ
LOGO WOLONTARIATU
INNE

LOGO WOLONTARIATU
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (12.06) - 7

Wtorek (13.06) - 18

Środa (14.06) - 28

WOLONTARIAT - MUZYCZNE ZAWIERCIE
INNE


UWAGA!!! UWAGA!!!


Miło nam poinformować, że jesteśmy partnerem MUZYCZNE CZWARTKI!!!

Zapraszam chętnych wolontariuszy do pomocy oraz osoby chętne do występu przed zespołem!!!
Termin: 22 czerwca 2017 r.
Miejsce: Muszla Koncertowa w Zawierciu
Opiekun: Joanna Dziechciarz - Duda

Więcej informacji i zapisy - pedagog szkolny Joanna Dziechciarz - Duda

PLAKAT
WYMIANA POLSKO - CZESKA
PROJEKTY

Piętnastoosobowa grupa młodzieży z I LO im. Stefana Żeromskiego w dniach 01.06-07.06 2017r. rozpoczęła wymianę z Czechami w Poroninie. Wspólnie realizujemy projekt "Common goal, regardless of origins". Pobyt młodzieży jest finansowany ze środków Erasmus +. Uczniowie uczą się współpracy i doskonalą swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego na temat praw człowieka. Interaktywne zajęcia odgrywają ważnĄ rolę dydaktyczno-wychowawczą, pomagają zrozumieć idee istnienia praw człowieka oraz sprawiają, że miło spędzamy czas. W trakcie zajęć poznajemy odmienną kulturę naszych sąsiadów i poszerzamy swoją wiedzę o Europie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wymiany polsko-czeskiej.
W.W.

GALERIA ZDJĘĆ
WOLONTARIAT - IV BIEG ZDOBYWCÓW ORLICH GNIAZD - 2017.06.04
INNE

Piękna słoneczna niedziela, a nasza ekipa wolontariuszy w akcji. Czwartego czerwca 2017 roku odbył się już IV Bieg Zdobywców Orlich Gniazd w Podzamczu. Nasza młodzież pomagała przy organizacji: wydawaniu napojów, wręczaniu nagród, wręczaniu medali, w kierowaniu ruchem, a także razem z CRL obsługę biegów dla dzieci. Impreza wspaniała, atmosfera rewelacyjna. Na koniec jeszcze jeden miły akcent Żeromiaków, a mianowicie Robert Tomasik z klasy Ia zajął III miejsce w biegu mężczyzn na 5 km. Wielkie gratulacje. Organizatorem wolontariatu była pani Joanna Dziechciarz - Duda.

W wolontariacie udział wzięli: Milena Nędza, Malwina Ptak, Weronika Warzycha, Paweł Kowalczyk, Robert Tomasik, Gabrysia Roterman, Paulina Machura, Dominika Kuźniak, Dominika Polak, Weronika Machno, Maja Gewald, Maja Mścichecka. Jeszcze raz wielkie podziękowania za wspaniałą prace.

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (05.06) - 27

Wtorek (06.06) - 30

Środa (07.06) - 3

Czwartek (08.06) - 21

Piątek (09.06) - 25


Strona 24 z 170 << < 21 22 23 24 25 26 27 > >>