STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 10:44:52   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
INNE

4 września 2017 r. o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor na hali sportowej przywitała wszystkich uczniów, życząc im wielu sukcesów. Po części oficjalnej młodzież rozeszła się do swoich klas i tam spotkała się z wychowawcami, którzy zapoznali swoich podopiecznych ze Statutem szkolnym, rozkładem zajęć i zasadami życia szkolnego w I LO.

Wszystkim naszym uczniom życzymy jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.
Administratorzy

GALERIA ZDJĘĆ
OBCHODY ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
INNE

1 września 2017 roku obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami młodzieży złożyła kwiaty pod pomnikiem ofiar hitleryzmu i stalinizmu w Zawierciu przy Alei Generała W Ładysława Sikorskiego oddając w ten sposób hołd poległym. Dzięki takim uroczystościom utrwalamy pamięć o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski.

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW
INNE

O G Ł O S Z E N I E


KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW


12.06.2017- 23.06.2017 oraz 04.09.2017 –11.09.2017 r.

W ostatnich tygodniach czerwca i pierwszym tygodniu września będziesz mógł sprzedać lub kupić używane podręczniki.
Zapraszamy na kiermasz do biblioteki szkolnej.NARODOWE CZYTANIE 2017
INNE

2 września 2017 r. w całej Polsce upłynął pod hasłem „Narodowego Czytania”. Także bibliotekarze i młodzież I LO wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną oraz Miejską i Powiatową Biblioteką w Zawierciu włączyli się w akcję, by czytać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Była to wspaniała okazja do odpoczynku w miłej, literackiej atmosferze, a także możliwość przypomnienia symboli tak ważnych dla naszej historii i kultury.

Utwór powstał na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Uroczystość miała miejsce 20 listopada 1900 roku w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, wesele zaś w podkrakowskiej wsi Bronowice.

GALERIA ZDJĘĆ
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
PROJEKTY


"Czytanie książek to najpiękniejsza
zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

/Wisława Szymborska/


Od września bieżącego roku I LO uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który realizowany jest pod patronatem Biblioteki Narodowej. Głównym celem jest promocja książki i biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom oraz zwiększenie roli biblioteki szkolnej w kształceniu, wychowaniu i rozwoju zainteresowań dzieci. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, otrzymaliśmy dotację w wysokości 15 000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Każdy z Was, kto ma ochotę zaangażować się w działania biblioteki, ma ciekawe pomysły i propozycje, jest mile widziany. W szkolnej bibliotece jest skrzyneczka, do której można wrzucać swoje propozycje książek - tych wymarzonych, poszukiwanych – kupimy.
Zanim do tego doszło, należało spełnić wiele wymogów zawartych w projekcie: przeprowadzić w sprawie zakupów książek konsultacje z młodzieżą, Samorządem Szkolnym, rodzicami, Radą Rodziców, Miejska i Powiatową Biblioteką Publiczną w Zawierciu, Biblioteka Pedagogiczną w Zawierciu – jakie książki powinny znaleźć się w bibliotece. W ramach tego projektu szkolna biblioteka wzbogaci się o atrakcyjne nowości książkowe z różnych dziedzin wiedzy, literatury fantasy czy beletrystyki.
Zaplanowano szereg działań promujących czytanie i czytelnictwo. Każda z klas uczestniczyć będzie w realizacji projektów czytelniczych. Zachęcamy uczniów, oraz wszystkich pracowników naszej szkoły do odwiedzin w bibliotece i czytania nowych książek.
Koordynatorzy projektu nauczyciele bibliotekarze: Agnieszka Łączkowska i Beata Pustułka
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
INNE
Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Witamy u progu roku szkolnego 2017/2018
Harmonogram inauguracji roku szkolnego 2017/2018 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu


8.45- spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z wychowawcami w klasach (wg. harmonogramu )
9.00- spotkanie uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z Dyrektorem szkoły – hala sportowa
9.15 - przedstawienie wychowawców klas I, Dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego – hala sportowa
9.45 - zajęcia według przygotowanego harmonogramu.

Harmonogram
PROGRAM "WYPRAWKA SZKOLNA"
INNE

Dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to główny cel rządowego programu „Wyprawka szkolna” przyjętego przez Radę Ministrów.
Wsparcie dotyczy zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.


Program „Wyprawka szkolna” skierowany jest do uczniów:

słabowidzących,
niesłyszących,
słabosłyszących,
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7
– posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży do:

klasy II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia,
klasy I branżowej szkoły I stopnia,
liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy lub do
klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV–VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, lub liceum plastycznego. (więcej szczegółów w linku)

MEN - Program „Wyprawka szkolna”


Więcej informacji u pedagog szkolnej
WOLONTARIAT _ MUZYCZNE CZWARTKI - 24.08.2017
PROJEKTY

Kolejne spotkanie z muzyką, a nasza młodzież zwarta i gotowa do wolontariatu. 24 sierpnia 13 osób kolejny raz pomagało w organizacji wydarzenia Muzyczne Czwartki, które odbywają się na muszli koncertowej. Podczas imprezy jak zawsze zajmowaliśmy się najmłodszymi uczestnikami oraz strefą VIP. Po wolontariacie można było uczestniczyć w koncercie zespołu Zahlada.

Opieka: Joanna Dziechciarz - Duda, Agnieszka Łączkowska


Galeria zdjęć
WOLONTARIAT - MUZYCZNE CZWARTKI - 03.08.2017
PROJEKTY

Opiekunowie: Agnieszka Łączkowska, Joanna Dziechciarz - Duda

Galeria zdjęć


Ponownie w ramach " Muzycznych czwartków" na muszli koncertowej w Zawierciu 03.08.2017 r. zagościła muzyka. Dla mieszkańców Zawiercia podczas wakacji przygotowano szereg atrakcji. Z I LO silna grupa pod wezwaniem czyli aż 21 wolontariuszy wzięło udział w imprezie. Kolejny " MUZYCZNY CZWARTEK" 24.08.2017 r.
WOLONTARIAT - MUZYCZNE CZWARTKI - 13.07.2017
PROJEKTY

Mimo okresu wakacyjnego (13.07.2017) nasza grupa wolontariuszy stawiła się na imprezie Muzyczne Czwartki. Naszym zadaniem było promowanie na mieście imprezy, gry i zabawy z dziećmi, opieka nad strefą VIP, support. Atrakcją dla mieszkańców były ogromne puzzle przedstawiające pałacyk Szymańskiego. Wielkie podziękowania dla: Aleksandra Mainka, Magdalena Cholewka, Julia Dziechciarz, Paweł Kowalczyk, Wojciech Kleciek, Julia Brzozowska, Arleta Leska, Marta Wojciechowska, Aleksandra Płóciennik.
Opieka: Joanna Dziechciarz - Duda. Dziękujemy Centrum Rozwoju Lokalnego za zaproszenie do współpracy. Zapraszamy na kolejny wolontariat już 03.08.2017.

Galeria zdjęć
SESJA FOTO DLA WOLONTARIUSZY
PROJEKTY

Dziękujemy za wykonanie sesji fotograficznej Panu Grzegorzowi Maciągowi oraz za możliwość skorzystania ze strefy SPA Hotelowi Fajkier. Czekamy z utęsknieniem na rezultaty naszej sesji.

Galeria
Strona 22 z 170 << < 19 20 21 22 23 24 25 > >>