STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 09:10:47   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (18.09) - 17

Wtorek (19.09) - 2

Środa (20.09) - 31

Czwartek (21.09) - 23

Piątek (22.09) - 6


ZAPRASZAM NA WOLONTARIAT
PROJEKTY
Uwaga!!! Uwaga!!!


Zapraszam serdecznie na wolontariat.

Termin: 8 października 2017 (niedziela)
Miejsce: Hotel Fajkier (Lgota Murowana)
Czas: około 5 - 6 godzin
Zapisy: Joanna Dziechciarz - Duda (pedagog szkolny)

Jak zawsze po wolontariacie czekają na Was atrakcje
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
INNE


PRZYPOMINAMY!!!
W ostatnich tygodniach czerwca i pierwszym tygodniu września będziesz mógł sprzedać lub kupić używane podręczniki.
Kiermasz odbędzie się w czytelni szkolnej.

11 września (poniedziałek) na długiej przerwie o godz. 10.30 w czytelni szkolnej odbył się finał akcji. Uczniowie mogli przyjść i kupić książkę po okazyjnej cenie...
PODZIĘKOWANIE OD DKMS
INNE
SUM STOI DLA NAS OTWOREM- WYCIECZKA DO SUM
PROJEKTY

"Śląski Uniwersytet Medyczny stoi dla Was otworem " - tak usłyszałam od prowadzącego zajęcia dla grupy zwiedzającej młodzieży z I LO. 8.09.2017 r. byliśmy w Katowicach Ligocie na uniwersytecie, który rozbudził ciekawość młodzieży zainteresowanej medycyną. Mieliśmy okazję zobaczyć rewelacyjny filmik o pracy młodych studentów na SORZe, zapoznać się z metodami nauczania młodych adeptów medycyny, a także sami sprawdzić puls symulatorowi, jego reakcje po podaniu adrenaliny czy ustalić chorobę na stole symulacyjnym na podstawie objawów. Przypominamy, że od listopada dwóch uczniów naszej szkoły rozpocznie naukę na tym uniwersytecie w ramach podpisanej umowy o współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Serdecznie im gratulujemy i trzymamy kciuki, by wytrwali w swoim postanowieniu!!!

GALERIA ZDJĘĆ
WOLONTARIAT W TRAKCIE OBCHODÓW 55-LECIA SZPITALA
INNE


Niedawno (6.09.2017 r.) zaprzyjaźniony szpital zawierciański obchodził swoje 55-lecie. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się gala, w trakcie której młodzież ze Szkolnego Klubu PCK I LO pracowała wolontaryjnie. Dziewczyny rozdawały kwiaty zaproszonym gościom, wręczały zdrowotną sól i ulotki informacyjne. Zbierały także fundusze do puszek na zakup nowego sprzętu medycznego połączone z zakupem cegiełek. Jedna z naszych uczennic została także na moment asystentką gwiazdy wieczoru - Michała Wiśniewskiego.

GALERIA ZDJĘĆ
ERASMUS
PROJEKTY

11 sierpnia 2017 roku nasza szkoła otrzymała pozytywną wiadomość o akceptacji wniosku aplikacyjnego złożonego w ramach międzynarodowego projektu o tytule „ Szkoła młodych europejskich przedsiębiorców”, który będzie realizowany w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji- Narodową Agencją Programu Erasmus + Edukacja Szkolna - akcja KA219. Projekt będzie realizowany przez dwa lata od 01.09.2017 do 31.08.2019 roku we współpracy ze szkołami średnimi z czterech krajów europejskich- Włoch, Francji, Litwy i Hiszpanii. Głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności przedsiębiorczych uczniów, a w szczególności rozwój wiedzy na temat tworzenia własnej firmy oraz umiejętności szukania pracy na rynku europejskim. Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do współpracy.

Jolanta Cholewka

WOLONTARIAT - III BMW PÓŁMARATON ZAWIERCIAŃSKI I III ZAWIERCIAŃSKA PIĄTKA
PROJEKTY

Kolejny wspaniały wolontariat za nami!!! III BMW Półmaraton Zawierciański i III Piątka Zawierciańska. Młodzież I LO mimo niedzieli pomagała w zabezpieczeniu całej trasy, wręczała medale, zajmowała się depozytem, wydawała napoje. W wolontariacie uczestniczyło aż 30 uczniów!!! Brawa należą się także Julii Szczygieł za wspaniały bieg. Julia zajęła w kategorii open kobiet IV miejsce, a w kategorii kobiety z Zawiercia - II miejsce!!! W biegu na pięć kilometrów brał udział także Arek Bożek i pedagog Joanna Dziechciarz - Duda, która zorganizowała wolontariat. Wielkie podziękowania dla JURA.PL za zaproszenie na imprezę, a szczególne podziękowania dla pana Jarka Sochackiego.

Galeria zdjęć
OGŁOSZENIE
INNE
Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje uczniów i rodziców o planowanym terminie spotkań Dyrekcji szkoły
i wychowawców klas z rodzicami uczniów.


TERMINY ORAZ MIEJSCE SPOTKAŃ

KLASY I - 13 września (środa)
godz. 16.30 - spotkanie na sali gimnastycznej z Dyrekcją szkoły i wychowawcami klas
godz.17.00 - spotkanie z wychowawcą klasy w sali

KLASY II - 13 września (środa)
godz.17.00- spotkanie z wychowawcą klasy w sali

KLASY III - 13 września (środa)
godz.17.00- spotkanie na sali gimnastycznej z Dyrekcją szkoły
godz.17.30- spotkanie z wychowawcą klasy w salach

OGŁOSZENIE

WOLONTARIAT - MUZYCZNE CZWARTKI - 07.09.2017
PROJEKTY

Za nami cykl spotkań "Muzyczne Czwartki", które odbywały się na muszli koncertowej w Zawierciu. Młodzież I LO uczestniczyła we wszystkich spotkaniach jako wolontariusze. Podczas pięciu spotkań przewinęło się 46 wolontariuszy. Teraz czekają nas miłe atrakcje od organizatorów. Dziękujemy Centrum Rozwoju Lokalnego za zaproszenie do projektu. Do zobaczenia na kolejnych wolontariatach.

Opiekun: Joanna Dziechciarz - Duda

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (11.09) - 14

Wtorek (12.09) - 8

Środa (13.09) - 11

Czwartek (14.09) - 32

Piątek (15.09) - 17


Strona 21 z 170 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>