STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 05 2023 09:07:48   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
GRA MIEJSKA
INNE

" Zawiercie - moja mała ojczyzna" to temat tegorocznej Gry miejskiej organizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Zawierciu. W Grze udział wzięło 15 uczniów z zawierciańskich szkół ponadgimnazjalnych i podstawowych. Zadaniem graczy był spacer po mieście wg otrzymanych wskazówek, rozwiązywanie zagadek na wyznaczonych na trasie przystankach, znajdowanie zabytków oraz udzielanie odpowiedzi dot. historii naszego miasta. Po rozwiązaniu poszczególnych poleceń, agenci lub opiekunowie na punktach, wpisywali zdobyte noty do otrzymanej na starcie Karty Zadań. Punkty kontrolne zlokalizowane były w placówkach bibliotecznych – Pałacyku Szymańskiego, Filii nr 4, Oddziale dla Dzieci i Izbie Muzealnej. Nie zabrakło zadań specjalnych i ostrej rywalizacji pomiędzy młodzieżą. Nasza trzyosobowa reprezentacja szkolna w składzie: Maja Gąsior, Sylwia Kotlarz i Julia Fąfera, świetnie się bawiąc, różnicą 2 punktów zajęły 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, upominki i nagrody książkowe. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, ale uczestnikom zupełnie to nie przeszkadzało:)

GALERIA ZDJĘĆ
SMUTNA WIADOMOŚĆ
SMUTNA WIADOMOŚĆ

W żalu i smutku zawiadamiamy, że 20 września 2017 roku zmarł wieloletni dyrektor naszego liceum, pedagog, trener i przyjaciel młodzieży

Stanisław Pawlikiewicz

Dyrekcja, pracownicy szkoły, młodzież

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (25.09) - 6

Wtorek (26.09) - 15

Środa (27.09) - 26

Czwartek (28.09) - 19

Piątek (29.09) - 28


FIZYKA
NAUKA

Jak co roku kolejne grupy młodzieży klas z rozszerzoną fizyką uczestniczyły w pokazach " Osobliwości świata fizyki" na Uniwersytecie Śląskim. Uczniowie oglądali ciekawe doświadczenia i czynnie w nich uczestniczyli. Każdy wykład niósł dużą dawkę wiedzy przyrodniczej i humanistycznej, a dla wielu uczestników był ważnym wydarzeniem i niezwykłą przygodą intelektualną. Uczniowie mogli odkryć fakt, że obcowanie z nauką może być bardzo przyjemne i budzące nowe fascynacje.

GALERIA ZDJĘĆ
WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA/ DEUTSCH - POLONISCHER JUNGENDAUSTAUSCH. WARSZAWA.
WYJAZDYGaleria zdjęć/Fotogalerie
SPOTKANIE Z PISARKĄ MARTĄ FOX
INNE

W Filii nr 2 Biblioteki Miejskiej w Zawierciu 19 września odbyło się spotkanie autorskie z Panią Martą Fox, poetką, eseistką, dziennikarką oraz autorką ponad 40 książek dla młodzieży i dorosłych. W spotkaniu brało udział 16 uczniów I LO.
Pisarka w swoich utworach dotyka problemów o tematyce rodzinnej, młodzieżowej, ukazuje nowoczesny, partnerski model rodziny, pisze także o nadużyciach w rodzinie oraz o miłości.
Marcie Fox towarzyszył Artur Gotz - aktor i wokalista, tytułowy bohater powieści "Idol". To powieść o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno szukać miejsca w życiu, gdzie każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces. Pan Artur wykonywał swoje piosenki i przytaczał anegdoty ze swojego życia artystycznego.
Autorka szybko nawiązała kontakt z młodzieżą i w bardzo ujmujący sposób opowiedziała o swej pracy twórczej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali także fragmentów powieści " Idol". Nie zabrakło wielu ciekawych pytań, na które Marta Fox udzieliła wyczerpujących odpowiedzi.

GALERIA ZDJĘĆ
WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA/ DEUTSCH - POLONISCHER JUNGENDAUSTAUSCH. WYJAZD DO CZĘSTOCHOWY
WYJAZDY

Galeria zdjęć/Fotogalerie
NOWY PROJEKT ETWINNINGOWY 2017
PROJEKTY

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego „Żerom” nawiązał współpracę z kolejnym krajem europejskim, rejestrując nowy projekt etwinningowy zatytułowany „Faces of the Reformation 1517-2017” („Oblicza reformacji 1517-2017”). Tym razem naszym partnerem projektowym będzie Chorwacja, a konkretnie szkoła średnia w miejscowości Čakovec. Głównym tematem projektu jest przypadająca w tym roku 500. rocznica reformacji. Uczniowie będą poznawać i dokumentować wpływ kulturowy wspólnot protestanckich w swoich krajach oraz najbliższych okolicach, a przy okazji doskonalić znajomość języka angielskiego. Projekt będzie koordynowany przy współpracy nauczycieli historii: Milijenko Hajdarovicia ze szkoły chorwackiej oraz Agnieszkę Muc z naszego liceum. Działania związane z jego realizacją zaplanowane są na okres od października do grudnia a o kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco!

WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA 2017/ DEUTSCH - POLONISCHER JUNGENDAUSTAUSCH 2017
WYJAZDY

Wymianę POLSKO-NIEMIECKA możemy uznać za rozpoczęta !
W dniu 16.09.2017r. 15-osobowa grupa I LO im.Stefana Żeromskiego z wielką sympatią przywitała naszych towarzyszy z Niemiec. Po raz kolejny jesteśmy zaangażowani, a przy tym dumni, że możemy brać udział w tak świetnej wymianie międzynarodowej, dzięki której możemy wzajemnie się poznawać, nawiązywać kontakty i przyjaźnie. W dniu 18.09.2017r. odbyło się oficjalne przywitanie, które ukoronowało przyjazd nauczycieli z Niemiec oraz uczniów, którzy mieli okazję brać udział w zajęciach lekcyjnych i poznać uroki naszej szkoły. W kolejnych dniach będą mieć również przyjemność poznania walorów historycznych i kulturowych naszego kraju w różnorodnych wycieczkach .:)

Wiktoria Waniak kl.IIA

Galeria zdjęć/Fotogalerie
RAJD INTEGRACYJNY KLAS I
INNEPierwsze lody przełamane!

W dniu 15.09.2017r. uczniowie klas pierwszych I LO udali się na pieszy rajd do Podzamcza. Wyruszyliśmy z Kromołowa i idąc przez Bzów dotarliśmy do restauracji Pod Figurą, gdzie zjedliśmy pyszny, rozgrzewający posiłek. Następnie udaliśmy się w kierunku zamku by w ramach zabawy integracyjnej zatańczyć „Belgijkę’’. Nie spodziewaliśmy się, że pobijemy tym samym rekord naszej szkoły w największej liczbie par - 53, która zaprezentowała ten taniec! Każdy z nas mógł wzajemnie spojrzeć sobie w oczy, gdyż układ tańca umożliwia każdej osobie odtańczenie krótkiej chwili z kolejnym partnerem, a to z kolei pozwoliło nam przełamać pierwsze lody. Po krótkim odpoczynku wstąpiliśmy do zamku by z najwyższych baszt i wież podziwiać cudowne widoki na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Po aktywnie spędzonym czasie bezpiecznie wróciliśmy do domów. Dzięki takim integracyjnym rajdzie na pewno będziemy utrzymywać ze sobą dobry kontakt.


Galeria zdjęć
Strona 20 z 170 << < 17 18 19 20 21 22 23 > >>