STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 10:45:48   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIEŃ NAUCZYCIELA
INNE
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA 0 KLASA IIIC
WYJAZDY

5 Października klasa IIIC wraz z profesor Elżbietą Bigajczyk i profesor Marzeną Kołton wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia podziwialiśmy panoramę miasta z ostatniego piętra Sky Tower, zwiedzaliśmy Ostrów Tumski i rynek. Drugiego dnia wybraliśmy się na rejs statkiem po Odrze i spacerowaliśmy po wrocławskim zoo. Co prawda pogoda, w przeciwieństwie do naszych humorów, nie dopisywała ale wszyscy bardzo dobrze się bawili i z uśmiechami na twarzy wspominają wyjazd.

Szymon Wojtaszczyk

Galeria zdjęć
Janusz Eksner
INNE

Absolwenci pamiętają o murach swojej szkoły!!!
" Żerom" ponownie otrzymał szczególny dar od absolwenta rocznika '58 - Janusza Eksnera. Jest to kilka tomików poezji: " Dlaczego milczysz", Wciąż jestem. Wiersze" i " Jeszcze nie odchodź. Wiersze niechciane", a także proza: "Tirówka".

Dziękujemy Panu Januszowi Eksnerowi za ciepłe słowa o szkole, za pamięć i za podarowanie I LO swoich książek.


ADM

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017
SAMORZĄD

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w ILO był okazją do ślubowania klas pierwszych, przejęcia władzy w szkole przez nowy samorząd uczniowski oraz refleksji nad tym jak będzie wyglądała szkoła za 100 lat. Wizja szkoły za 100 lat była tematem akademi zorganizowanej przez klasę 2c. Prezentowana szkoła przyszłości niestety nie może poradzić sobie ze wzrostem biurokracji, nie pomaga nawet hybrydowy całodobowy papiero i kuloodporny robot typu nauczyciel-sekretarka. Naukowcy odkryli niedawno, że jedynym sposobem na stałe zwiekszanie gęstości neuronów w mózgu widoczne na tomografi komputerowej nie jest nauka a medytacja. To fakt stwierdzony już teraz i obecnie wiele szkół wprowadza medytację przed zajęciami. Za 100 lat pewnie w każdej szkole będzie medytacja przed zajęciami. Na lekcji przyszlości obowiązuje zakaz siedzenia bo co również zgodne ze współczesnymi badanami siedzenie powyżej 6 godzin dziennie o 40% zwiększa ryzyko zgonu. Uczniowie leżą, nauczyciel kontroluje ich myśli i sny (czasem ogląda te nieprzyzwoite :)) obecność sprawdzana jest przed odczyt linii papilarnych. Do toalety można wyjść tylko w obecności drona, który czasami się psuje. od 2030 roku do szkoły wchodzi nowy przedmiot: Przygotowanie Antyterorystyczne zastępując Przysposobienie obronne i natychmiat staje się ulubionym przedmiotem we wszystkich szkołach. Jest jak gra komputerowa pełny akcji, strzelania i niebezpieczeństw.

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (16.10) - 16

Wtorek (17.10) - 29

Środa (18.10) - 30

Czwartek (19.10) - 27

Piątek (20.10) - 36


DNI Z PATRONEM SZKOŁY
INNE

Dni patrona szkoły rozpoczęliśmy 06.10.2017 r. od konkursu wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy IIIa: Karol Kowalik i Bartosz Maciejewski. Na godzinach wychowawczych w poniedziałek (09.10.2017 r.) i wtorek (10.10.2017 r.) uczniowie klas I i II czytali utwory Żeromskiego, a cała akcja była połączona z corocznymi obchodami Dnia głośnego czytania w naszej szkole. W czwartek (+12.10.2017r. ) społeczność szkolna przybyła w odświętnych strojach. Uczniowie klas I i II mieli okazję zobaczyć krótką inscenizację o naszym patronie przygotowaną przez uczniów klas: Ib, IIa, IId, IIIe pod opieką Pań: Beaty Pustułki i Agnieszki Łączkowskiej, a ponadto zapalono znicz w galerii patrona, by uczcić pamięć Stefana Żeromskiego.
A. Ł., B. P.

GALERIA ZDJĘĆ
BLISKIE SPOTKANIA Z „HAMLETEM” HUMANISTÓW Z ŻEROMA
WYJAZDY„Nie ma jednego Hamleta(….) Jeżeli ktoś powie, że „Jego Hamlet” jest jedyny prawdziwy, to można złożyć mu wyrazy współczucia” H. Zbierski.

Tyle odczytań „Hamleta”, ilu jego odbiorców , widzów. „Hamlet”, którego uczniowie klasy IIIa mieli okazję zobaczyć 5 października 2017 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie to uwspółcześniona wersja dramatu Szekspira. Monitory, komputery, ekrany, szkło – tak wyglądała scenografia przedstawienia. Hamlet grany przez Macieja Półtoraka jest buntownikiem, postacią niejednoznaczną. Śpiewa współczesne songi. Dzięki temu chyba bardziej przemawia do młodych ludzi. Każdy z nas podczas przedstawienia „przeżył swojego Hamleta”. Zapadł on głęboko w naszą podświadomość. Po częstochowskim przedstawieniu imię Hamlet nie będzie na pewno pustą nazwą. Każdemu polecamy.
Uczniowie klasy IIIa
A.S.
ZAPROSZENIE NA STRZELNICE DLA WOLONTARIUSZY "MUZYCZNE CZWARTKI"
PROJEKTY

W ramach współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu zapraszam wolontariuszy z "Muzycznych Czwartków" na pierwszy termin (20 października na godzinę 16.00), na strzelnicę w Ciągowicach. Zapisy u Joanny Dziechciarz - Dudy.

PODZIĘKOWANIA - MUZYCZNE CZWARTKI
PROJEKTY

W dniu 11 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Centrum Rozwoju Lokalnego panią Joanną Janik - Jaworską i panią Moniką Łydek z kolejną grupą wolontariuszy, którzy pomagali podczas imprez "Muzyczne Czwartki". Wielką niespodzianką było przybycie na spotkanie pana wiceprezydenta Łukasza Konarskiego, który osobiście podziękował uczniom za wspaniałą pracę. Podziękowania były również skierowane na ręce pani wicedyrektor Anety Pantak oraz opiekuna wolontariatu Joanny Dziechciarz- Dudy.

Galeria zdjęć
WOJEWÓDZKI FINAŁ LICEALIADY W SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ – SOSNOWIEC 03.10.2017
SPORT

Po raz kolejny wywalczyliśmy udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Pierwszy raz jednak jednocześnie zakwalifikowały się do finału obie nasze reprezentacje. Dziewczęta zajęły IX miejsce, startując w podobnym składzie jak na zawodach powiatowych i rejonowych (Klaudia Krasoń, Klaudia Artecka - 100m, Zuzanna Kłosowska, Julia Skwarek - 400m, Julia Wyderka, Julia Szczygieł - 800m, Aleksandra Faryna, Anna Hermanowska - skok w dal, Renata Kawczak, Wiktoria Waniak - pchnięcie kulą, SZTAFETA 4x100m: Anna Hermanowska, Klaudia Artecka, Zuzanna Kłosowska, Klaudia Krasoń, REZ: Natalia Haas, Małgorzata Rutczyk, Agata Kwiędacz) W zespole chłopców nastąpiły duże zmiany związane z nieobecnością aż sześciu zawodników, którzy w tym dniu nie mogli reprezentować szkoły w Sosnowcu. Godnie jednak zastąpili ich koledzy. Pomimo ulewnego deszczu osiągnęli indywidualnie bardzo dobre wyniki, co w klasyfikacji łącznej uplasowało drużynę na wysokiej VIII pozycji w województwie.
Skład drużyny: Arkadiusz Bożek, Konrad Czapla - 100m, Rafał Kubik, Patryk Paleń - 400m, Szymon Kubara, Albert Tylko - 1500m, Jakub Szycowski, Marcin Kucharek -skok w dal, Wiktor Bednarz, Igor Giziński -pchnięcie kulą, SZTAFETA 4x100m: Konrad Czapla, Arkadiusz Bożek, Kacper Grabowski, Bartosz Bednarz, REZ: Bartosz Wnuk.
Najwięcej punktów dla drużyn zdobyli: Renata Kawczak: pchnięcie kulą - 8,15m - 125 pkt, Wiktoria Waniak: pchnięcie kulą - 8,05m - 124 pkt, Klaudia Krasoń: 100m - 14,58s – 106 pkt, Arkadiusz Bożek: 100m - 11,97s -125 pkt, Jakub Szycowski: skok w dal - 5,87m -110 pkt, Igor Giziński: pchnięcie kulą - 9,69m - 109 pkt
BRAWA DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!

Galeria zdjęć
XXV RAJD NOCNY "ŁAPMY DUCHY2017"
INNE

W nocy z dnia 7 na 8 października odbył się organizowany przez Hufiec Ziemi Zawierciańskiej rajd nocny o nazwie "Łapmy duchy 2017". Jest to coroczna piesza wędrówka, wśród uroków majestatycznych jurajskich skałek i nocnego księżyca w pełni. Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tej cyklicznej imprezie. Tym razem trasa wiodła z Pilicy do Ogrodzieńca. W rajdzie udział wzięli: Ania Król, Nikodem Jedynak, Bartosz Pałka, Karol Głąb, Ania Wesołowska, Dominika Dydak, Małgorzata Rutczyk, Zuzanna Pruchniak, Aleksandra Rok, Amanda Klekocka. Przebyliśmy blisko 30 kilometrów i wykonaliśmy wszystkie zadania jakie na nas czekały. Nawigowanie za pomocą mapy i kompasu odbywało się pod czujnym okiem prof. Joanny Sierki. Wykończeni, ale szczęśliwi dotarliśmy o godz. 3.00 na metę w Ogrodzieńcu, gdzie w szkole czekał na nas ciepły poczęstunek. Kto nie był niech żałuje, bo ta nocna wędrówka to prawdziwa przygoda.
Nikodem Jedynak I"A"

Strona 17 z 170 << < 14 15 16 17 18 19 20 > >>