STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 09:12:17   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZWARDOŃ 2018
WYJAZDY

Kochani Zwardoniacy (również przyszli)!
Mamy dopiero październik, a zgłoszeń na wycieczkę już bardzo dużo. Kto jest żywo zainteresowany tegorocznym wyjazdem na narty musi spełnić kilka warunków***... Wycieczka narciarska organizowana jest w terminie: 18.02.2018 - 23.02.2018. Bliższych informacji udziela prof. Joanna Sierka i prof. Renata Kowalczyk - Wyderka. Zainteresowani proszeni są o kontakt również na Facebook'u z Joanna Sierka (utworzono wydarzenie: "Zwardoń 2018", do którego możesz przyłączyć, ale pamiętaj ono jest, tylko dla "orłów" ;) Nie zwlekaj. IM SZYBCIEJ ODDASZ ZGODĘ RODZICÓW NA WYJAZD TYM WIĘKSZA SZANSA, ŻE POJEDZIESZ
***UWAGA: W przypadku dużej ilości chętnych o zakwalifikowaniu ucznia na wycieczkę decydować będą w pierwszej kolejności: wyniki w nauce, frekwencja na zajęciach oraz zachowanie ucznia.

Zapoznaj się:
1) zgoda rodziców
2)regulamin wycieczki
3) info dla rodziców i uczniów

Twój AS

STRZELNICA 2017.10.20
PROJEKTY

20 października 2017 roku w godzinach popołudniowych odbyło się pierwsze wyjście uczniów na strzelnicę. Wizyta była prezentem od Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu dla wolontariuszy za pracę włożoną w organizację "Muzycznych Czwartków". Mimo chłodnej pogody zabawa była przednia. Uczniowie uczyli się obsługi i obycia z bronią pod czujnym okiem instruktorów Jurajskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni. Już niedługo kolejna grupa uczniów będzie miała możliwość przejścia szkolenia.
Opieka: Joanna Dziechciarz - Duda

Galeria zdjeć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI

Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (23.10) - 18

Wtorek (24.10) - 34

Środa (25.10) - 13

Czwartek (26.10) - 20

Piątek (27.10) - 12


WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI ŚLĄSKIEJ 17.10.2017 r.
WYJAZDY

17. 10. 2017 r. klasa IIa miała niezwykłą okazję do odwiedzenia Katowic razem z Panią Profesor Beatą Pustułką oraz Panią Profesor Agnieszką Łączkowską. Wybraliśmy się na pierwszą w tym roku wycieczkę edukacyjną do Biblioteki Śląskiej, gdzie mogliśmy podziwiać jej zaskakująco duży księgozbiór oraz dowiedzieliśmy się w jaki sposób można z niej korzystać. Co więcej, poznaliśmy niezwykle bogatą historię tej najstarszej książnicy na Górnym Śląsku. Odwiedziliśmy również Muzeum Śląskie, w którym znajduje się m.in. galeria sztuki polskiej w latach 1800-1945, galeria śląskiej sztuki sakralnej, wystawa przemysłu śląskiego, galeria plastyki nieprofesjonalnej czy galeria sztuki polskiej po 1945r. Dzień spędziliśmy naprawdę fantastycznie, a czas spędzony obcując z kulturą z pewnością zapadnie każdemu w pamięci.
Marta Wojciechowska

GALERIA ZDJĘĆ
ERASMUS+ W I LO - ZAPRASZAMY NA FUNPAGE
ERASMUS+


Zapraszamy do polubienia i obserwowania naszych działań w ramach projektu Erasmus +


Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym w Zawierciu
WYJAZD W RAMACH PROJEKTU CRL "BO LICZY SIĘ CZŁOWIEK"
PROJEKTY

W ramach nagrody za wolontariat "Muzyczne Czwartki" dla wolontariuszy został zorganizowany wyjazd do Oświęcimia do Muzeum Auschwizt - Birkenau. Uczniowie naszego liceum starali się poznać historię związaną z tym miejscem i przeżycia ludzi, którzy "przeszli przez piekło". Następnym punktem wycieczki były wykłady i warsztaty z projektu: Centrum Rozwoju Lokalnego pt. "Bo liczy się człowiek" zorganizowanego we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach i Centrum Żydowskim w Oświęcimiu, podczas których był poruszany temat "hejtu"- mowy nienawiści, stereotypów, nietolerancji.
Byliśmy zachwyceni wycieczką i czekamy na następną!!!

Galeria zdjęć
KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ KLASY ID
WYJAZDY

Kraków odkrywa przed nami wciąż nowe , nieznane nam miejsca. Tym razem 10 października 2017 mogliśmy poczuć klimat, nastrój Krakowa z początku XX wieku.
Sztuka secesji była tematem zajęć warsztatowych, jakie odbyliśmy w domu, którego właścicielem był kiedyś J. Mehoffer - znany krakowski malarz... To jego dzieła stanowiły dla nas materiał do ćwiczeń. Symbolizm, secesja, to nie są już dla nas puste słowa. Być może wizyta w domu Mehoffera przyda się trochę na egzamin ustny z języka polskiego...
Kolejne krakowskie spotkanie miało miejsce w teatrze "Bagatela". "Szalone nożyczki" należą do repertuaru tego teatru już od dawna. To zabawna, pełna zwrotów akcji komedia kryminalna, w której do rozwiązania zagadki morderstwa przyczyniają się widzowie. Nam także się udało. Morderca został ujęty i pewnie będzie właściwie osądzony. Z żalem opuszczaliśmy Kraków. Jesteśmy przekonani, że to nie ostatnie nasze krakowskie spotkania.

klasa I d
A.S.

MARATON PISANIA LISTÓW 2017
PROJEKTY

Już po raz trzeci zostanie w naszej szkole przeprowadzony Maraton Pisania Listów Amnesty International. "Żerom" został dziś zarejestrowany jako jeden z organizatorów tego wydarzenia, które odbędzie się między 1 a 10 grudnia. Dla (jeszcze) niewtajemniczonych krótka informacja: Maraton Pisania Listów jest jedną z najważniejszych akcji przeprowadzanych przez Amnesty International - międzynarodowe stowarzyszenie działające w obronie praw człowieka. Odbywa się ono corocznie w okolicy 10 grudnia, ponieważ na ten termin przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Niemal we wszystkich krajach świata pisane są wówczas listy w obronie osób, których prawa zostały złamane lub naruszone. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w akcję już teraz zapraszamy do współpracy!

I MIEJSCE NASZYCH TENISISTEK
SPORT

W środę 18 października 2017 r. w ramach Licealiady rozegrane zostały Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Nasze dziewczęta w składzie: Karolina Zbroińska z kl. IIB, Natalia Kudela z kl. IB i Natalia Gryz z kl. IID okazały się najlepsze w powiecie zawierciańskim i tym samym zakwalifikowały się do kolejnej tury rozgrywek wojewódzkich. W kategorii chłopców reprezentowali nas: Norbert Grzanka z kl. IIC, Jakub Pompka z kl. IB i Michał Wójcik z kl. IIC. Opiekę nad drużynami sprawowała prof. Joanna Sierka. Zwycięskiemu zespołowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Wasz AS

Galeria zdjęć
DRODZY UCZNIOWIE ŻEROMA!
INNE


Zapraszamy chętnych do udziału w filmie
pt. ,,Maturzysta…’’ na casting, który odbędzie się
w poniedziałek po 7 godzinie lekcyjnej.
Chętnych prosimy o przybycie do sali gimnastycznej.
Poszukujemy aktorów, statystów, kamerzysty,
osób do pomocy na planie, charakteryzatorów, grafika rysunkowego.
Reżyseria : Robert Tomasik, kl. II a
Opiekun filmu: Pani Joanna Sierka.

PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY PCK
PROJEKTY
Strona 16 z 170 << < 13 14 15 16 17 18 19 > >>