STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 01 2023 14:15:41   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WSPÓŁPRACA Z SUM UNIWERSYTET LICEALISTY
PROJEKTY

Miło nam poinformować, że kolejny już uczeń naszej szkoły - Łukasz Karoń stał się pełnoprawnym słuchaczem Uniwersytetu Licealisty w ramach współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. 25 października 2017 r. odebrał indeks podczas uroczystej Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podczas gali swoje wystąpienia mieli: Prorektor ds. kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Pan Stanisław Boryczka, Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, Dyrektor Naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca i Prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym w Zabrzu. Bardzo ciekawy wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat na temat wagi technologii informatycznej w medycynie pt." Polskie drogi do serca". Młodzi studenci mieli też okazję wysłuchać wielu ciekawostek na temat powstania Centrum Chorób Serca podczas zwiedzania szpitala pod kierunkiem Prof. M. Zembali.

Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (30.10) - 5

Wtorek (31.10) - 35

Środa (01.11) -

Czwartek (02.11) -

Piątek (03.11) - 20


ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
NAUKA

Drodzy uczniowie!
Planowane jest uruchomienie w naszej szkole zajęć pozalekcyjnych poruszających tematykę historyczno-społeczną i prowadzonych w języku angielskim. Odbywałyby się one raz w tygodniu i polegałyby na omawianiu wybranych zagadnień z podstawy programowej z historii i WOS-u w oparciu o teksty angielskojęzyczne oraz wspólnej dyskusji na ich temat. Zainteresowane osoby są proszone o zgłoszenie chęci udziału w takich zajęciach w sali 85 (dr A. Muc) w celu ustalenia terminu, który byłby najbardziej dogodny dla uczestników (w grę wchodzi przede wszystkim poniedziałek lub czwartek na ósmej lekcji).
Zapraszam!
A. M.

HAPPY BIRTHDAY, UNITED NATIONS!!!
PROJEKTY

Mijają już 72 lata od wejścia w życie Karty Narodów Zjednoczonych, a zarazem powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji co roku - 24 października - świętowany jest United Nations Day (Dzień Narodów Zjednoczonych), w którego obchody we wtorek włączył się także "Żerom". Uczniowie z klasy IIA przygotowali i przeprowadzili krótkie zajęcia, zapoznając swoich kolegów (klasa IIA oraz IIIB) ze strukturą i zasadami funkcjonowania ONZ. Uczniowie mieli okazję samodzielnie sięgnąć do fragmentu Karty Narodów Zjednoczonych i przypomnieć cele, jakie stawia przed sobą Organizacja, w tym dążenie do pokojowego rozwiązywania konfliktów, zapewnienia bezpieczeństwa na świecie, a także ochrony praw człowieka. Klasa IIIB wykazała się przy tym doskonałą znajomością organizacji wyspecjalizowanych ONZ, takich jak UNESCO, WHO, FAO, o czym z dumą i serdecznym pozdrowieniem pragnie poinformować Panią Profesor Małgorzatę Dziwińską. Uczniom, którzy przygotowali zajęcia - Julii, Pawłowi, Wiktorii i Oli - bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie! Happy Birthday, United Nations!
A. M.

Galeria zdjęć
PODZIĘKOWANIA ZA WOLONTARIAT PODCZAS JURASSIC FOREST RUN
PROJEKTY
KRĘCIMY SPOT!!!
INNE
TURNIEJ SZACHOWY
SPORT

W dniu 24 października 2017 r. w II LO im. H. Malczewskiej odbył się turniej szachowy, w którym wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego.
Nasze Liceum reprezentowali: Karina Rutkowska, Dawid Woś, Michał Kulis i Robert Tomasik. W klasyfikacji grupowej rozgrywki toczyliśmy kolejno z uczniami każdej ze szkół zdobywając III miejsce.
Wszystkim gratulujemy wyników i dziękujemy za emocjonującą grę.
R.Tomasik

V MIEJSCE W LICEALIADZIE WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO NASZYCH SPORTOWCÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
SPORT

W poniedziałek 23 października 2017 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się oficjalna impreza organizowana przez Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach, podczas której podsumowano ubiegły rok szkolny oraz zainaugurowano obecny. Na uroczystość zapraszane są jedynie delegacje szkół, które okazały się najlepsze w rankingu wojewódzkim. Już drugi rok z rzędu zostaliśmy zaproszeni na to elitarne spotkanie. W roku szkolnym 2016/2017 zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęliśmy piąte miejsce w województwie śląskim. To niewątpliwie duży sukces sportowców Żeroma. Przypomnijmy, że rok wcześniej dziewczęta zajęły miejsce trzecie, a chłopcy szóste. Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz sportowe nagrody rzeczowe odebrały nauczycielki wf: J. Sierka i R. Kowalczyk - Wyderka. Władze związku oraz przedstawiciele Śląskiego Kuratorium Oświaty przekazały wiele ciepłych słów zarówno pod adresem młodych sportowców jak i ich opiekunów. Podziękowały za zaangażowanie oraz przekazały życzenia dalszych sukcesów. Warto dodać, że spośród szkół w naszym mieście bardzo wysoko uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 6 zajmując drugie miejsce w województwie oraz Gimnazjum nr 3, które zajęło miejsce trzecie.
Naszym sportowcom gorąco gratulujemy sukcesu i jesteśmy przekonani, że nie jest to ich ostatnie słowo.

Galeria zdjęć

Piszą o nas...www.dabrowa-gornicza.pl

Waz AS
PROJEKT ETWINNINGOWY
PROJEKTY

Grupa realizująca polsko-chorwacki projekt etwinningowy "Faces of the Reformation, 1517-2017" ("Oblicza reformacji, 1517-2017") miała okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. W poniedziałek (23 października) trzynaścioro uczniów z klas IA, IIA, IIB i IIID pod opieką Pani Agnieszki Łączkowskiej i Pani Agnieszki Muc odwiedziło Parafię Ewangelicko-Augsburską w Katowicach. W trakcie naszej kilkugodzinnej wizyty zwiedziliśmy zabytkowy kościół Zmartwychwstania Pańskiego (wybudowany w 1858 r.) - poznaliśmy jego historię, wystrój i symbolikę dekoracji. Wysłuchaliśmy także prelekcji, w czasie której ksiądz biskup Marian Niemiec oraz ksiądz Zbigniew Obracaj przekazali ciekawe informacje dotyczące m.in. dziejów reformacji oraz samej postaci Marcina Lutra. Objaśnili również najistotniejsze różnice między nauczaniem, tradycją i zwyczajami Kościoła ewangelickiego a rzymskokatolickiego. Spotkanie zakończyło się krótkimi warsztatami, w czasie których nasi uczniowie wykazali się godną pochwały znajomością historii i sztuki! Wizyta na pewno przyczyniła się do wzbogacenia naszej wiedzy i okaże się pomocna w dalszych działaniach projektowych.

GALERIA ZDJĘĆ
PRZEŁAJ 2017
SPORT

20 października 2017 r. w piątek odbyły się Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Świetnie wypadła drużyna dziewcząt w składzie: Julia Szczygieł, Julia Skwarek, Magdalena Walczak, Natalia Haas, Zuzanna Kłosowska, Julia Wyderka, rez: Agata Kwiędacz.
Dziewczęta były bezkonkurencyjne i w pięknym stylu zdobyły I miejsce. Kolejny etap przed nami, Finał Wojewódzki w Rudzie Śląskiej – 30. 10. 2017 r. Chłopcy po zaciętej walce zdobyli II miejsce. Skład drużyny chłopców: Sebastian Ikrzak, Bartosz Smaga, Kacper Dunak, Albert Tylko, Robert
Tomasik, Szymon Kubara, rez: Jakub Bojanek.


Galeria zdjęć
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+
ERASMUS+
Strona 15 z 170 << < 12 13 14 15 16 17 18 > >>