STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 04 2023 05:11:40   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Juvenes Translatores 2017
NAUKA

Zapraszamy uczniów urodzonych w 2000r do udziału w eliminacjach do konkursu tłumaczeniowego dla szkół na terenie Unii Europejskiej

Juvenes Translatores 2017

To już po raz trzeci mamy okazję brać udział w tym wydarzeniu. Podczas eliminacji zadaniem uczestników będzie przetłumaczenie krótkiego tekstu z języka angielskiego na język polski (korzystając ze słowników).

W drodze eliminacji szkolnych wyłonionych zostanie 5 uczniów, którzy 23 listopada wraz z uczniami 722 szkół w Europie ubiegać się będą o tytuł najlepszego młodego tłumacza w Unii Europejskiej. Laureaci zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród do Brukseli. Komisja Europejska zorganizuje wyjazd i zwróci koszty podróży i pobytu.

Zainteresowani udziałem uczniowie powinni zgłaszać się do p. Anety Gawron sala 82.

KOLEJNA KONFERENCJA WAWMUN ZA NAMI!
KONFERENCJE MUN

Kolejna konferencja WawMUN za nami! Julia Dziechciarz, Paweł Kowalczyk i Robert Tomasik z klasy IIA, a także Łukasz Dróżdż z klasy IIIC w dniach 2-5 listopada 2017 r. mieli okazję uczestniczyć w symulacji obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Organizatorami spotkania byli uczniowie II LO im. Stefana Batorego w Warszawie - szkoły z długą i bogatą tradycją. Wśród uczestników znaleźli się natomiast przedstawiciele szkół z kilkunastu krajów, m.in. Włoch, Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej, Rumunii. "Żeromiacy" wnieśli swój wkład w pracę Światowej Organizacji Handlu (Łukasz Dróżdż) oraz Rady Praw Człowieka (Julia Dziechciarz i Robert Tomasik). W dwudniowych pracach w komisjach współtworzyli oni rezolucje, które były następnie prezentowane na kończących konferencję obradach Zgromadzenia Ogólnego. Z kolei Paweł Kowalczyk wystąpił w roli obrońcy w emocjonującym procesie sądowym toczącym się przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Jego umiejętności językowe, zaangażowanie i przygotowanie merytoryczne zostały nagrodzone - otrzymał on wyróżnienie jako najlepszy delegat ICC! Serdecznie gratulujemy!!! WawMUN stało się dla uczniów świetną okazją nie tylko do zapoznania się z mechanizmem działania ONZ i ćwiczenia znajomości języka angielskiego, ale także do zapoznania się z rówieśnikami z innych krajów. Znalazła się nawet chwila na podziwianie widoków Warszawy z wysokości 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Udział naszych uczniów w konferencji został zainicjowany przez panią prof. S. Hąc-Jakubik, opiekunkami wyjazdu były natomiast panie prof. J. Pencak i A. Muc.

Galeria zdjęć
ZEBRANIE Z RODZICAMI 09.11.2017
INNE
O G Ł O S Z E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje, że w dniu 9 listopada /czwartek/ odbędą się
w wyznaczonych salach śródroczne spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI
REKRUTACJA ERASMUS+
ERASMUS+

Pierwszy etap rekrutacji zakończony.
Rozmowy kwalifikacyjne dla uczniów klas pierwszych już jutro
(poniedziałek 6.11.2017) o 10.45 w sali 56.
Klasy 2 (wtorek 7.11.2017) 5 godz. lekcyjna sala 56.
Zapraszamy!

SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (06.11) - 35

Wtorek (07.11) - 29

Środa (08.11) - 5

Czwartek (09.11) -36

Piątek (10.11) - 30


ANKIETA ERASMUS+
ERASMUS+

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WYPEŁNIENIA
ANKIETY ZWIĄZANEJ Z PROJEKTEM ERASMUS+


By wypełnić ankietę kliknij na link:https://goo.gl/forms/bOEfrn90QWyxGttp1


UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ
PROJEKTY

Już w czwartek 2 listopada rusza w naszym liceum ogólnopolski projekt czytelniczy skierowany do licealistów „Upoluj swoją książkę”. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty informujące o akcji, która potrwa do 30 listopada 2017 r. Co zrobić, by przyłączyć się do „polowania”? Po pierwsze pobrać darmową aplikację Woblink.com na smartfona, po drugie przy jej pomocy zeskanować kod QR z plakatu zawieszonego na szkolnym korytarzu, co da dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka, po trzecie czytać za darmo i polecać książki innym. Do wyboru czytelników aż 12 bestsellerowych pozycji o różnej tematyce od fantasy do reportażu, przez kryminał po biografię czy poradniki (tytuły na plakacie). Kampanię organizuje Instytut Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszystkich bez wyjątku gorąco zapraszamy do udziału!!!
Agnieszka Łączkowska, Beata Pustułka

SPOTKANIE DLA KLAS I Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI
INNE

W dniu 30 października 2017 roku odbyło się spotkanie dla klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".
Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.
Spotkanie poprowadzili starszy sierżant Marta Wnuk i Aspirant Mirosław Siwek.
Spotkanie zorganizowała Joanna Dziechciarz - Duda.

Galeria zdjęć
SPOTKANIE DLA KLAS III - UNIWERSYTET SWPS
INNE

27 października 2017 r. odbyły się zajęcia dla klas III ze studentką VI roku psychologii Wiktorią Liman z Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Wydziału Zamiejscowego w Katowicach. Temat spotkania: Moc planowania - jak lepiej zarządzać sobą i swoimi zasobami. Celem zajęć było przede wszystkim wzbudzenie świadomości uczniów z zakresu planowania swojej własnej ścieżki wraz z dostarczeniem odpowiedniej wiedzy a także narzędzi umożliwiających wykorzystanie swojego potencjału. Jak wiemy, szkoła średnia to czas podejmowania ważnych decyzji w życiu. Od naszych wyborów zależy czy w przyszłości będziemy wieść szczęśliwe życie pełne energii i pasji, czy też wstawać codziennie lewą nową zastanawiając się nad sensem naszego życia. Uczniowie dowiedzieli się, że im większa świadomość tym łatwiej określać, co sprzyja naszemu rozwojowi i jaką drogą chcemy podążać oraz uzyskali niezbędną wiedzę, która w praktyczny sposób pomoże im wyznaczyć cele oraz czerpać radość ze swojego obecnego życia.
Spotkanie zorganizowała Joanna Dziechciarz - Duda
W.L.

OGŁOSZENIE
INNE
TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE 2017
WYJAZDY


XXI Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie wpisują się w program promocji czytelnictwa. Uczniowie klas I i II podczas tegorocznych targów mogli zachłysnąć się ich atmosferą, zapoznać z nowościami wydawniczymi, spotkać z autorami książek. Była to też wyjątkowa okazja, aby kupić nowości książkowe na długą, chłodną jesień i zdobyć podpis ulubionego autora. Teraz można już spokojnie… czytać, czytać i jeszcze bardziej otwierać się na literackie światy…Wśród wystawców można było znaleźć: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Szkolny wyjazd na Targi Książki zorganizowali opiekunowie biblioteki.
Czekamy na kolejne targi, na które z pewnością się wybierzemy.

GALERIA ZDJĘĆ
Strona 14 z 170 << < 11 12 13 14 15 16 17 > >>