STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 05 2023 09:23:23   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
AKCJA"MAŁY GEST, WIELKI CEL"
INNE
Żeromiacy, dziękujemy!

Podczas przeprowadzonej dzisiaj edycji akcji "Mały gest, wielki cel" udało nam się uzbierać ponad 150 kartek! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszego zaangażowania. Dziękujemy za okazane serce, oraz zapraszamy do stałego udziału w naszej akcji. Działamy cały czas na naszym fp:Link akcji. Jeżeli chcecie, możecie się skontaktować bezpośrednio z nami, organizatorkami w szkole lub napisać na stronę. Z chęcią przyjmiemy od was wszelkiego rodzaju kartki i listy do maluchów. Wielkie podziękowania dla Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu za zakup znaczków oraz podarowanie kolorowanek. Razem możemy sprawić wiele radości dzieciakom! Pamiętajcie, dobro zawsze wraca!
Organizatorki akcji
"Mały gest, wielki cel"
Karolina Sobólska
i Karolina Imiołek

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
NAUKA

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w czwartek (16 listopada) na ósmej lekcji (14:10-14:55) w sali 85 odbędą się pierwsze zajęcia pozalekcyjne poruszające tematykę historyczną i prowadzone w języku angielskim. Ich tematem będzie Marcin Luter i początki reformacji. Informacje o terminach kolejnych zajęć będą na bieżąco umieszczane na tablicy ogłoszeń (w pobliżu planu lekcji).
Zapraszam! A.M.

OLIMPIADA PCK
PCK


Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Etap szkolny odbędzie się w czwartek ( 16 listopada ) na 4 godz. lekcyjnej (10.45 - 11.30) w sali nr 56.

Opiekun SK PCK

PATRIOTYCZNE KARAOKE
INNE

14.11.2017 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja patriotycznego karaoke. W tym roku nawet zawitał do nas ułan na koniu. Usłyszeliśmy m.in. Rozkwitały Pąki Białych Róż, Rotę, Przybyli Ułani i wiele wiele innych. Utworom towarzyszyły krótkie informacje o jego genezie, czasami nawet instrumenty uczniów. Były także czytane wiersze w wykonaniu Marty Wojciechowskiej z akompaniamentem Pawła Kowalczyka. Jury miały trudny wybór gdyż wszystkim poszło niesamowicie. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział, już nie możemy się doczekać przyszłorocznego śpiewania!
P.K.

Galeria zdjęć - Karolina Paprocka

Galeria zdjęć - Julia Dziechciarz
SZLACHETNA PACZKA 2017
SAMORZĄD
Sesja naukowa z okazji Święta Niepodległości
NAUKA

Z inicjatywy Szkolnej Grupy Amnesty International, w ramach obchodów Święta Niepodległości, w poniedziałek 13 listopada 2017 r. odbyła się sesja naukowa zatytułowana "Prawo do samostanowienia narodów jako prawo człowieka". Naszym gościem był Pan dr Marcin Marcinko, pracownik naukowy Zakładu Prawa Międzynarodowego Publicznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wygłosił on niezwykle ciekawy wykład dotyczący prawa do samostanowienia narodów w świetle prawie międzynarodowego, odwołując się przy tym m.in. do definicji narodu, a także konkretnych przypadków Kosowa czy Kurdystanu. Warto przypomnieć, że Pan Doktor już po raz drugi wsparł swoją obecnością i wiedzą przedsięwzięcia organizowane przez naszą szkołę. Dalsza część sesji składała się natomiast z krótkich referatów zaprezentowanych przez uczennice klas IIA (Majka Gąsior, Wiktoria Jarzyńska, Ola Paliga i Wiktoria Waniak) oraz IIIA (Karolina Jakubus, Wanessa Lassak, Ania Pilarska). Ich wystąpienia dotyczyły zarówno tematu o charakterze historycznym - stanowiska mocarstw wobec niepodległości Polski w ostatnich latach I wojny światowej, jak i problematyki znacznie bardziej aktualnej: dążeń niepodległościowych Szkocji i Katalonii, a także prawa do samostanowienia w konflikcie izraelsko-palestyńskim. W sesji udział wzięli uczniowie z klas humanistycznych. Wszystkim prelegentom - w szczególności Panu dr Marcinko - dziękujemy za zaangażowanie!
Opiekunką wydarzenia była pani dr A. Muc.

Galeria zdjęć
REGULAMIN KONKURSU NA SPOT EDUKACYJNY „HIV/AIDS – wiem, nie boję się, toleruję”
NAUKA
Zachęcamy do udziału w konkursie!!!

Regulamin konkursu
AKCJA "MAŁY GEST, WIELKI CEL"
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (13.11) - 16

Wtorek (14.11) - 24

Środa (15.11) - 9

Czwartek (16.11) -4

Piątek (17.11) - 23


ROZMOWY KWALIFIKACYJNE - ERASMUS +
ERASMUS+
Oj działo się, działo...już jesteśmy po rozmowach kwalifikacyjnych. Wkrótce relacja i wyniki. Wielkie gratulacje dla wszystkich kandydatów!

…..

A lot has happened recently...! We have already finished our job interviews. The report and results will be soon presented. Congratulations to all the candidates!


Galeria zdjęć
X Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej
NAUKA

Ruszyła tegoroczna edycja Turnieju Wiedzy Psychologicznej, która zakończy się w połowie kwietnia 2018 wielkim finałem w Warszawie.

Do wygrania indeksy na psychologię!

Do udziału w Turnieju zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą zgłębiać tajniki wiedzy psychologicznej oraz lepiej poznać siebie i innych ludzi.
Od uczestników Turnieju w tej edycji wymagana będzie znajomość wybranych artykułów publikowanych w "Charakterach". Wszystkie artykuły będą dostępne po zalogowaniu się w zakładce ‘Literatura turniejowa’ na oficjalnej stronie internetowej pisma. Lekturą Turnieju jest też książka Przeciw empatii Paula Blooma
Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę w eliminacjach on-line, które odbędą się w marcu 2018 roku. Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do finału. Na zwycięzców czekają trzy indeksy na stacjonarne studia magisterskie na kierunku psychologia w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ, stypendia oraz nagrody rzeczowe.

Zainteresowani udziałem uczniowie powinni zgłaszać się do p. Anety Gawron sala 82

Strona 13 z 170 << < 10 11 12 13 14 15 16 > >>