STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 05 2023 11:10:46   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
NAUKA

8 kwietnia odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Matematycznego. Laureaci każdej kategorii zostali nagrodzeni 26 kwietnia w MOK-u podczas uroczystego zakończenia tegorocznych klas III.
Wśród uczniów klas pierwszych trzy osoby uzyskały największą ilość punktów, więc o zwycięstwie zadecydowała punktacja w pierwszym etapie konkursu.

Najlepszymi matematykami w naszej szole okazali się:
Kategoria klas pierwszych: Michał Serwa -kl Ic
Kategoria klas drugich: Monika Dreliszek- kl IIc
Kategoria klas trzecich: Adrianna Nowak- kl III f

Serdeczne gratulacje.
A.P.

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO 'BESTONE'
NAUKA

Znamy już wyniki V Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „BESTONE”. Oficjalnie poznaliśmy je podczas uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów w MOK Zawiercie, gdzie w piątek 26 kwietnia wręczono laureatom nagrody.

I miejsce zajęła Alicja Kończyk z klasy III B

II miejsce Kajetan Pietrusa z klasy III C

III miejsce Tomasz Galiński z klasy III F

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

WYNIKI KONKURSU "JURA W OBIEKTYWIE"
INNE

Wyniki konkursu fotograficznego "JURA W OBIEKTYWIE"

W konkursie fotograficznym pierwsze miejsce zajął Mateusz Kot z klasy IIC, drugie miejsce zajęła Karolina Dajer z klasy II D i trzecie miejsce zajęła uczennica z klasy III F Adrianna Nowak.

Prace oceniane były przez Panią mgr Małgorzatę Dziwińską i Panią mgr Joannę Dziechciarz.

Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Małgorzata Dziwińska

WYCIECZKA DO KROŚCIENKA 1A
WYJAZDY

„Pieniny Wiosną”

Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Trzy Korony – niezapomniane wrażenia z wycieczki w Pieniny (17-19 kw. 2013).

Witajcie, to my I A. Pozdrawiamy wszystkich Żeromiaków i nie tylko. Dziś chcielibyśmy polecić wam wyjazd w Pieniny. Naprawdę warto było tam pojechać, a z naszej wycieczki jest co opowiadać...

Czytaj więcej...
Zapraszamy do galerii
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO 1C
WYJAZDY

15 kwietnia cała nasza klasa wraz z opiekunami wybrała się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Każdy z nas czekał na ten dzień. Pogoda była piękna jak na zamówienie. Jazda autokarem była długa i męcząca. Jadąc do Wąwozu Homole, odwiedziliśmy Szczawnicę, nazywaną miejscem uzdrowiskowym oraz Zamek w Niedzicy. Po ciężkim dniu udaliśmy się do pensjonatu, w którym byliśmy zakwaterowani. Następnego dnia czekała na nas długa trasa do pokonania.Czytaj więcej...
SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE
SPORT


Reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w kategorii dziewcząt w zawodach sportowych "Sprawni jak żołnierze", które odbyły się 22 kwietnia w Zespole Szkół w Porębie. Osiągnięcie to pozwoli na udział w etapie wojewódzkim. Drużyna chłopców zajęła V miejsce.

Za dobre wyniki na torze przeszkód, a także...

Czytaj więcej...

Zapraszamy do galerii
KLASY III - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Kiedyś musiało to nastąpić... pożegnanie. Wkrótce pojawi się krótka notatka i być może dalsze zdjęcia o tym, jak przebiegało rozstanie w klasach - czekamy na fotki.

aDM

Zapraszamy do galerii...
FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O PODATKACH
NAUKA

Ponad 70 uczniów z całej Polski - laureatów i finalistów eliminacji wojewódzkich - zmierzyło się w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach. Śląsk reprezentowało 5 osób, w tym uczennica naszej szkoły Magdalena Pomietło z klasy IIIB.

Magda dostała się po teście pisemnym do finałowej dwudziestki. W części ustnej poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Magda sklasyfikowana została na XIII miejscu w Polsce. Gratulujemy!
Organizatorzy podkreślali bardzo dobre przygotowanie uczestników finałowych zmagań.

Uczniowie I LO zainteresowani startem w przyszłorocznej edycji konkursu proszeni są o zgłoszenie się do prof. Ewy Warzyńskiej.
aDM

KONKURS INFORMATYCZNY
NAUKA

Mateusz Stolecki i Artur Kasperek zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego PING (potyczki informatyczne nowej generacji).

Uczestnicy finału zmierzyli się 20 kwietnia b.r. z pytaniami teoretycznymi i zadaniami programistycznymi. W ostatnich zmaganiach wzięło udział 24 uczniów, a Mateusz i Artur uplasowali się w środku finałowej listy. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki.
Gratulacje!

Konkurs zorganizowany został przez Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
aDM

TURNIEJ GIER I ZABAW 2013
SPORT

12 kwietnia (tj. piątek) odbył aię w naszej szkole Turniej Gier i Zabaw. W rywalizacji wzięło udział 9 szkół. Krzyżówka, slalom z piłką umieszczoną na odwróconym pachołku wraz z przejściem pod płotkiem to tylko część z sześciu konkurencji w jakich zawodnicy występowali. Wszyscy spisali się na medal, jednak pierwsze miejsce jest tylko jedno.. Najwyższe trofeum trafiło do rąk uczniów z naszego Żeroma. Drugie miejsce zajęła szkoła im. Oskara Langego, a trzecie II LO.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy hartu ciała i życzymy dalszych sukcesów.

Paulina

Zapraszamy do galerii
III MIEJSCE W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH LICEALIADY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
SPORT

Dzisiaj, tj. 10-04-2013 r. w Częstochowie został rozegrany Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt.

Szkolna drużyna szczypiornistek zajęła ostatecznie III miejsce. Pierwszy mecz: I LO z Zawiercia - VII LO z Częstochowy zakończył się wynikiem 7 do 16. Natomiast drugi rozgrywany z III LO im. B. Prusa z Sosnowca po wyrównanej grze, pełnej emocji i zwrotów akcji przyniósł naszym piłkarkom zasłużony sukces.

W obu meczach bramki dla naszej drużyny zdobyły: Dominika Pytlik - 10, Ada Nowak - 8, Dominika Gardas - 3, Basia Kozieł - 3.

Czytaj więcej...
Strona 118 z 170 << < 115 116 117 118 119 120 121 > >>