STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 16:44:06   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
TURNIRJ PSYCHOLOGICZNY
NAUKA


Interesują Cię ludzie? Relacje między nimi? Chcesz sprawdzić, co Ty wiesz o psychologii? Zdobyć stypendium, które pomoże Ci studiować wymarzoną psychologię? Weź udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Opiekunem uczniów przygotowujących się do konkursu w naszej szkole jest pani Aneta Gawron. Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do pani profesor. (sala 82)
aDM

Czytaj więcej

RAJD NOCNY - ŁAPMY DUCHY
WYJAZDY

Powszechnie wiadomo, że dla uczniów I LO nie ma rzeczy niemożliwych, a prawdziwy Żeromiak nie boi się niczego. Dowodem na to jest udział uczniów naszej szkoły w rajdzie nocnym "Łapmy duchy", organizowanym przez Hufiec ZHP w Zawierciu, który odbył się 12/13.10.2013r.

Nic nie stało Żeromiakom na przeszkodzie w pokonaniu 20-sto km trasy z Podzamcza w Ogrodzieńcu do Łaz, gdzie na każdym kroku czaiły się leśne stwory i przeraźliwe zombie. Pod dowództwem prof. Joanny Sierki licealiści odważnie i wytrwale pokonali 9-cio godzinną drogę, wykonując przy tym wszystkie zadania, które stanowiły atrakcję podczas marszu.
P.W.

Czytaj więcej...
Zapraszamy do galerii
AKCJA - POMÓŻ, PRZYTUL, POKOCHAJ PUPILA
INNE

„Pomóż, przytul, pokochaj Pupila”
W związku z nadchodzącą mroźną porą roku, po raz drugi w naszej szkole odbędzie się zbiórka wszelkiego pokarmu i niezbędnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt, będących pod opieką fundacji „Do Serca Przytul Psa” w Myszkowie. Akcja odbędzie się w dniach 21-31.10.2013r.

Jeśli jesteś otwarty na pomoc bezdomnym zwierzętom i masz ochotę im pomóc, zapraszam do przyłączenia się do akcji. Pamiętaj, wspólnie możemy zdziałać więcej!

Czytaj więcej...
OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUKA

Osoby zainteresowane udziałem w Olimpiadzie Języka Angielskiego prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego.

SOWA MATEMATYCZNA
NAUKA

Zachęcamy młodzież do udziału w olimpiadzie matematycznej SOWA MATEMATYCZNA 2014.
Olimpiada będzie odbywać się w kategoriach: klasy I liceum-Archimedes, klasy II i III- Euklides.

Nagrodami dla zwycięzców II etapu będą laptopy dla uczniów a dla szkół projektory multimedialne.

Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać do prof. A. Pantak, prof. M. Kołton i prof. K. Łojewskiego do końca października.
Aneta Pantak

Czytaj więcej...

KONSULTACJE
O G Ł O S Z E N I E


Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje, że w dniu 15 października (wtorek) od godziny 16.00 do godziny 17.30 odbędą sie w wyznaczonych salach konsultacje indywidualne dla rodziców.

Czytaj więcej
.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
INNE

Dzisiaj (14 X) klasy pierwsze składały ślubowanie. "Pierwszaki" mogą czuć się już w pełni przyjęci do społeczności I LO. Świadkami powrotu do wieloletniej tradycji naszej szkoły byli nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie klas drugich i trzecich, którzy licznie przybyli na dzisiejsze święto.

Dziękujemy klasie IIc za przygotowanie części artystycznej tegorocznej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dawid, Marcin i Rafał zagrali profesjonalnie kilka utworów na gitarach. Niektórym utworom towarzyszył wokal. Super! Równie świetnie w dwóch piosenkach wraz z własnym akompaniamentem zaprezentowała się Klaudia.
Gratulacje!
aDM

Zapraszamy do galerii
AKCJA KRWIODAWSTWA
PCK

Tym razem było nas mniej, ale oddaliśmy więcej krwi!!! 49 uczniów z klas III wzięło udział w akcji krwiodawstwa przy hali sportowej. Zebraliśmy razem prawie 12 litrów krwi pełnej. To naprawdę dużo. Przerażonym osiemnastolatkom, którzy jednak podjęli wyzwanie i oddali krew, serdecznie gratulujemy odwagi. Wszyscy honorowi krwiodawcy w listopadzie w MOK Zawiercie otrzymają listy gratulacyjne ( zebrała się nas duża grupa).

Zapraszamy do galerii
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W przyszły poniedziałek (14 października), w Dniu Edukacji Narodowej, odbędzie się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie starszych klas będą mieli okazję towarzyszyć swoim młodszym koleżankom i kolegom w tej ważnej uroczystości.

O godzinie 8.30 - uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. O godzinie 9.00 planowane jest przejście uczniów na halę, gdzie będzie miała miejsce ceremonia ślubowania, a następnie akademia z okazji DEN.


WYCIECZKA 3C
WYJAZDY

Matura już blisko więc był to ostatni dzwonek by jechać na wycieczkę. Dotlenić mózg przed maratonem nauki, którego metą jest egzamin maturalny. Udało się, klasa 3C zdobywała góry jak himalaiści. Zamiast pytać czy daleko jeszcze na postojach pytano "idziemy już?". Ku zdziwianiu Pani przewodnik nasza wycieczka jak auto wyprzedzała inne grupy na szlakach górskich i wodnych. Skąd ta energia? Może sił dodała grupie kawa w Mc'Donald może było to smaczne góralskie jedzenie u naszych gospodarzy a może pieczone wieczorem przy dźwiękach gitar kiełbaski Juhasa. Każdy punkt programu wycieczki odbywał się o zaplanowanej godzinie. Dlatego opiekunowie z optymizmem patrzą na egzamin maturalny klasy, bo jeśli z takim tempem i punktualnością będzie realizowane przygotowanie do matury to trzy korony egzaminów podstawowych zostaną zdobyte w pierwszym podejściu z bardzo dobrym wynikiem.

OSIĄGNIĘCIA I LO W R.SZK. 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w różnego typu konkursach, olimpiadach i zawodach. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy osiągnęli sukcesy naukowe, sportowe i artystyczne.

Zachęcamy do dalszej rywalizacji na każdym szczeblu - szkolnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i centralnym.

Poniżej prezentujemy sukcesy uczniów Żeromskiego w minionym roku szkolnym.
aDM

Osiągnięcia uczniów I LO w r.szk. 2012/2013
Strona 114 z 170 << < 111 112 113 114 115 116 117 > >>