STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 05 2023 10:20:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OLIMPIADA PCK


10 uczniów z klas I, II i III wzięło udział w czwartek 16.11.2017 r. w etapie szkolnym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy IId ZUZANNA PLESIŃSKA zdobywając największą ilość punktów i będzie reprezentowała naszą szkołę w grudniu w ZS im. Oskara Langego w Zawierciu, gdzie odbędzie się kolejny etap Olimpiady PCK.

Trzymamy kciuki!

Opiekun SK PCK

VIII NOC FILMOWA – “ŻEROMFILM 2017” – ARCYDZIEŁA X MUZY
PROJEKTY

Dla miłośników X muzy już po raz ósmy organizujemy imprezę filmową. Tym razem będzie można obejrzeć dwa, wybitne dzieła. Będzie to “Amadeusz” - film z 1984r. w reżyserii M. Formana oraz “Boyhood” z 2014r. w reżyserii R. Linklater'a. Na wieczór filmowy zapraszają Samorząd Uczniowski i prof. Joanna Sierka już w najbliższy piątek 24 listopada 2017 o godz. 18.00. Przypominamy, że w imprezie mogą uczestnczyć wyłącznie uczniowie I LO im. S. Żeromskiego po wcześniejszym dostarczeniu zgody rodziców. /Zgoda do pobrania tutaj/. Bilety dostępne będą od poniedziałku do czwartku u przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Uczestników obowiązuje zmienne obuwie.
J.S

PLAKAT
SPOTKANIE Z ADAMEM MROZOWICZEM
INNE
KAMPANIA 16 DNI DZIAŁAŃ PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ
INNE

Już w najbliższym tygodniu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zawierciu odbędą się w naszej szkole spotkania dotyczące kampanii.
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Czytaj więcej...


Więcej informacji znajdziecie na stronie kampaniiwww.kamapania16dni.pl
STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW 2017
NAUKA

Konrad Czapla uczeń klasy IId w roku szkolnym 2017/ 2018 został laureatem Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się dnia 8 listopada 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.
Dyplomy stypendystom wręczyła Kurator Kuratorium Oświaty w Katowicach mgr Urszula Bauer.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć
OGŁOSZENIE
INNE
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (20.11) - 18

Wtorek (21.11) - 27

Środa (22.11) - 11

Czwartek (23.11) -32

Piątek (24.11) - 8


ZAJĘCIA NA POLITECHNICE
NAUKA

7 listopada 2017r klasa III E uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Po uroczystym powitaniu w auli uczelni przez Dziekana Wydziału uczniowie zostali oprowadzeni po uczelni i zapoznali się z ofertą edukacyjną Wydziału i kierunków znajdujących się na politechnice. Mieli okazję zobaczyć laboratorium mikroskopii, laboratorium optometrii - współczesna diagnostyka okulistyczna i optometryczna oraz inne pracownie laboratoryjne. Zwiedzili również Galerię Sztuki Odlewniczej.
Na zakończenie uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemicznym pod kierunkiem dr inż. K. Jagielskiej-Wiaderek. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne, których celem było zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu chemii ogólnej – reakcje jonowe oraz chemiinieorganicznej –synteza związków nieorganicznych.

GALERIA ZDJĘĆ
BERMUN 2017
KONFERENCJE MUN

Reprezentacja I LO już na obradach w Berlinie - BERMUN 2017 trwa!!!


Galeria zdjęć
" PRZELĘCZ OCALONYCH"
INNE


Po dziesięcioletniej przerwie Gibson wraca na reżyserski stołek z nową siłą. Ostatni jego film - „Przełęcz ocalonych”, opowiada o losach amerykańskiego żołnierza biorącego udział w jednej z bitew II wojny światowej. Historia choć trudna do uwierzenia, to jednak napisana przez życie.
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na przekonania odmawia noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowadnia jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Czytaj więcej...

DARMOWE WARSZTATY Z CERAMIKI.
Strona 12 z 170 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>