STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 16:39:38   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZLACHETNA PACZKA 2013 - FINAŁ
PROJEKTY

Kochani,
Piąty Finał Szlachetnej Paczki jest za nami. Oprócz dwutygodniowej akcji w szkole ostatecznie miał on miejsce w sztabach w MOK w Zawierciu i Lokalnej Organizacji Społecznej w Ogrodzieńcu w dniach 7-8 grudnia.

Jak zwykle nie obyło się bez wzruszeń i silnych emocji, które zostaną w naszej pamięci jeszcze długo, długo... Ostatecznie udało się przygotować paczki 4 rodzinom. Jak zwykle nie zawiedliście i systematycznie - niczym święty Mikołaj - dostarczaliście paczkowe prezenty

W sumie ,,nasze rodziny" otrzymały od nas 36 ogromnych paczek...

Czytaj więcej...
POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY I LO Z AKADEMIĄ JANA DŁUGOSZA
NAUKA

Podpisanie porozumienia o współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie.

Społeczność uczniowska I LO uczestniczyła w ważnym dla życia szkoły wydarzeniu, przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz dyrekcja szkoły podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy (05.12.2013), której celem jest poszerzenie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów w zakresie przedmiotów humanistycznych, społecznych i artystycznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu i kadrą naukowo – dydaktyczną AJD w Częstochowie.

Czytaj więcej...
Zapraszamy do galerii
AWANS DO PÓŁFINAŁÓW W PIŁCE SIATKOWEJ
SPORT


W czwartek odbyły się międzyszkolne zawody chłopaków w siatkówkę. Po rozegraniu dwóch meczy, nasza drużyna zwyciężyła 2:1 z Pilicą oraz 2:0 z Łazami. Dzięki temu chłopaki zapewnili sobie awans do półfinałów, które zostaną rozegrane w Zawierciu w ZS im.X. Dunikowskiego.

Julita Straszak

Zapraszamy do galerii
MIKOŁAJKI W ŻEROMIE
SAMORZĄD

Święty Mikołaj z saniami i reniferami to już przeszłość. W tym roku pokazał co potrafi - zagrał i zaśpiewał wraz ze swą ekipą we wszystkich klasach, w których zresztą roiło się od... równie świętych/świetnych Mikołajek i Mikołajów.
aDM

Zapraszamy do galerii
BESTONE OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE

II etap Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego "BESTONE" odbędzie się 10 grudnia o godz. 11.35 w sali 82. Serdecznie zapraszamy!!!
BERMUN 2013 RELACJA
KONFERENCJE MUN

W dniu 19 listopada 2013r. ośmioro uczniów z naszej szkoły wraz z panią dyrektor B. Bańską, panią profesor S. Hąc-Jakubik i panią profesor K. Kaptur wybrało się do Berlina. Co roku w listopadzie amerykańska szkoła im. J.F Kennediego organizuje tam międzynarodową konferencję BERMUN, gdzie delegaci z różnych krajów tworzą rezolucje, w których rozwiązują problemy dotyczące całego świata. W tym roku główny temat tej inicjatywy brzmiał: „Edukacja jako klucz do rozwoju, równości oraz bezpiecznej przyszłości wszystkich ludzi.” Pojechaliśmy tam, żeby nie tylko porozmawiać o tych problemach w języku angielskim, ale również zapoznać się z ludźmi z całego świata. Dotarliśmy na miejsce we wtorek około godziny 19. Autokar podwiózł nas pod szkołę, gdzie czekaliśmy na nasze rodziny, u których mieliśmy nocować. Kiedy wszyscy zakwaterowaliśmy się w swoich aktualnych domach z niecierpliwością czekaliśmy na dzień następny, a mianowicie na główne otwarcie całej konferencji w centrum Berlina, które miało się rozpocząć o godzinie 13.

Czytaj więcej...
MIKOŁAJKI

Uwaga !!!

Mikołajki to nie bajki
To wszystko prawdziwe
być może...
Święty drużynie swej pomoże.
Żeromiak, który 6 grudnia przyjdzie
Ubrany w gadżet mikołajkowy
Przeniesie się z nami w świat bajkowy,
Pytany nie będzie taki prezent zdobędzie :)

WYJAZD NA NARTY DO ZWARDONIA I NA SŁOWACJĘ
WYJAZDY

OGŁOSZENIE
UWAGA ZWARDOŃ 2014!
Informujemy, że po raz kolejny organizowana jest wycieczka narciarska dla uczniów naszej szkoły do Zwardonia i na Słowację. Wycieczka odbędzie się w dniach od 9 do 14 lutego 2014r. Jak co roku agroturystyczne zakwaterowanie w Zwardoniu zapewnia Antoni Dziergas, a na nartach będzie można jeździć w słowackim kompleksie narciarskim na Wielkiej Raczy.
Wszystkich zaawansowanych i początkujących miłośników zimowych sportów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wycieczce, która stała się już jednym ze znaków rozpoznawczych naszej szkoły. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Joanną Sierką lub Renatą Kowalczyk – Wyderką.

Zobacz fotki z wyjazdu narciarskiego - luty 2013

KONSULTACJE
O G Ł O SZ E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu informuje,
że w dniu 10 grudnia / wtorek / od godziny 16.00 do godziny 17.30 odbędą się w wyznaczonych salach
konsultacje indywidualne dla rodziców uczniów wszystkich klas I LO.

Czytaj więcej

X KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM
INNE

25.11.2013 r. w Zespole Szkół im.gen. Bema w Zawierciu odbył się kolejny X Konkurs Piosenki w Języku Angielskim. Jak co roku wzięliśmy udział w tym konkursie ze znacznym sukcesem. Przy dużej konkurencji i wysokim poziomie uczestników zajęliśmy II i III miejsce.

Zwycięzcami z naszej szkoły okazali się Marcin Augustyniak - miejsce II oraz Katarzyna Duda - miejsce III.

Gratulujemy pięknych występów.

BLOG UCZENNIC I LO
INNE

W naszej szkole są uczennice, które pasjonują się książkami na tyle, że... recenzują je, alby ukazać w swoich (oczywiście subiektywnych) opiniach, z którą pozycją według nich warto się zapoznać, a z którą nie.

Na ich blogu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ recenzowane są książki z naprawdę różnych gatunków literackich.

Czytaj więcej...


aDM
Strona 110 z 170 << < 107 108 109 110 111 112 113 > >>