STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maja 30 2024 12:12:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY







Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZCZĘŚLIWY NUMEREK
SAMORZĄD

Regulamin ,,Szczęśliwego Numerka”


1. Wylosowany numerek odpowiada numerowi ucznia z dziennika z każdej klasy.
2. Osoba posiadająca ,,Szczęśliwy Numerek” jest zwolniona z odpytywania na ocenę przez nauczycieli oraz nie musi pisać w danym dniu niezapowiedzianych kartkówek. Działa na takiej samej zasadzie jak „NP.” (Nieprzygotowanie)
3. Losowanie odbywa się co tydzień w każdy czwartek w obecności opiekuna samorządu lub innego nauczyciela. Osobami losującymi są członkowie Samorządu Szkolnego.
4. Losuje się za jednorazowo po jednym numerku na każdy dzień roboczy tygodnia z liczb 1-34 (W sumie pięć).
5. Po wylosowaniu numerka, zostaje on usunięty z puli innych. Czyni się tak, by zapobiec powtarzaniu się liczb.
6. Nie losuje się numerków na dni wolne od nauki .

Samorząd Uczniowski
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Marta Skrzypiciel

SPARTAKIADA 2014
SPORT


Szczęśliwa passa trwa! Który to już raz zasiadamy na najwyższym stopniu podium? Straciłam rachubę. Nasz „Żeromski” potęgą jest i basta! Ta kwestia nie podlega dyskusji, ale może od początku…
7 lutego 2014r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Finał Powiatowej Spartakiady w Grach Zespołowych. Finały rozgrywane są w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców. W tym roku dziewczęta walczyły o tytuł mistrza powiatu w siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej, natomiast chłopcy w siatkówce i piłce ręcznej.

Czytaj więcej...
BERMUN 2013 - FILM
KONFERENCJE MUN

Właśnie rozpoczęły się przygotowania do konferencji "ŻERMUN"...
Ale wróćmy jeszcze wspomnieniami do Berlina, gdzie byliśmy w listopadzie na konferencji "BERMUN 2013".
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wyjazdu.

KONKURS WIEDZY AIDS/HIV
INNE

Konkurs Wiedzy AIDS/HIV oraz plastyczny rozstrzygnięty. Znamy szczęśliwych zwycięzców, a są nimi:
w konkursie wiedzy: I miejsce- Karolina Okularczyk - kl IIE, II miejsce- Karol Leśniak- kl. IIE, III miejsce- Natalia Oukal- kl. IIE. Natomiast w konkursie plastycznym: I miejsce- Natalia Prudło- kl. ID, II miejsce- Wiktoria Milewska- kl. IE, III miejsce- Barbara Szczygieł- kl. ID.
Organizatorami i pomysłodawcami konkursu były: mgr Katarzyna Zemła, mgr Małgorzata Dziwińska, mgr Joanna Dziechciarz, mgr Agnieszka Łączkowska.
Honorowy patronat nad konkursem objęła: Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Zawierciu na czele z Panem Dyrektorem Wiesławem Olechnowiczem. Głównym fundatorem nagród byli: Dyrekcja ILO oraz Księgarnia Edukacyjna w Zawierciu. Gratulujemy zwycięzcom zarówno wiedzy, jak i weny twórczej.


K.Z.

AKCJA KRWIODAWSTWA LUTY 2014
PCK

W naszej szkole znów było krwawo... Nie ma jednak powodu do niepokoju, to honorowi krwiodawcy oddawali krew. W akcji zorganizowanej przez PCK 6 lutego 2014 r. wzięło udział 52 uczniów, w tym 5 gości ze szkoły w Porębie i 1 absolwent Żeromskiego. Krew oddała rekordowa ilość osób, bo aż 34. Razem zebraliśmy prawie 15 l krwi pełnej ... czyli padł rekord naszej szkoły!!! Każdy uczestnik otrzymał 8 czekolad i baton w ramach rekompensaty za utracone kalorie.
W trakcie jednego poboru dawca oddaje 450 ml krwi czyli ok. 4500 kcal. Trzy dziewczyny zdecydowały się też zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Na adres domowy do każdego pierwszorazowego dawcy zostanie przesłana legitymacja honorowego dawcy krwi. W marcu zostaną wręczone po raz kolejny listy gratulacyjne dla osób, które po raz pierwszy oddały krew, zaś na kwiecień planujemy kolejną akcję krwiodawstwa w naszej szkole. Serdecznie zapraszamy!!!
A. Ł.

POD MOCNYM ANIOŁEM
INNE

Robert Więckiewicz w ostatnim czasie stał się jednym z czołowych polskich aktorów filmowych. Współpracował m.in. z Juliuszem Machulskim, Wojciechem Smarzowskim, Andrzejem Wajdą i Agnieszką Holland. Tylko w 2013 r. Więckiewicz zagrał Lecha Wałęsę i Adolfa Hitlera, a teraz możemy go oglądać jako odtwórcę głównej roli w filmie „Pod Mocnym Aniołem”, gdzie gra uzależnionego od alkoholu pisarza.

Czytaj więcej...
WYKŁAD O USPRAWNIANIU PAMIĘCI

„ Jak usprawnić swoją pamięć? ”

Zapewne pamiętacie ( a jeśli nie, to warto ten wpis przeczytać  ) w grudniu podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie. Celem tych działań jest poszerzenie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów w zakresie przedmiotów humanistycznych, społecznych i artystycznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu i kadrą naukowo – dydaktyczną AJD w Częstochowie.
Kolejnym działaniem, po wykładzie prof. AJD Adama Regiewicza, który gościł w naszej szkole w grudniu i przedstawił prezentację na temat średniowieczności w kulturze współczesnej, był styczniowy wyjazd (13.01.14 r.) grupy naszych uczniów na wykład pani dr Moniki Stawiarskiej – Lietzau z Instytutu Filozofii, Socjologii i Psychologii na temat : „ Jak usprawnić swoją pamięć? ”. Myślimy, że niezwykle cennych rad udzieliła nam pani doktor, szczególnie rzecz biorąc, iż matura tuż…tuż… !

Czytaj więcej...
OLIMPIADA WIEDZY O RODZINIE

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że na rodzinie i psychologii znają się najlepiej w mieście. Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie, wzięła udział w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie. To już szósty rok z rzędu, kiedy odnosimy sukcesy w zmaganiach psychologicznych. 16 stycznia odbyły się w murach Uniwersytetu Opolskiego eliminacje okręgowe olimpiady. W etapie centralnym szkołę będą reprezentowały dwie uczennice: Monika Wnuk z klasy IIB oraz Aleksandra Jankowiak z klasy IB. Trzymam za Was kciuki dziewczynki! Indeks na Wydział Psychologii lub Nauk o Rodzinie ze specjalnością kurator sądowy ( do wyboru) jest w zasięgu Waszej ręki. Serdecznie gratuluję!

Opiekun merytoryczny: mgr Katarzyna Zemła

PERSPEKTYWY 2014
Zacni Żeromiacy i drodzy goście!!!


Spieszymy donieść, że w najnowszym rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2014 nasza szkoła okazała się najlepsza w powiecie zawierciańskim!!! Jesteśmy z tego bardzo dumni i dziękujemy wszystkim Maturzystom AD 2013, którzy w 100% zdali maturę. Liczymy na naszych Olimpijczyków, życząc im powodzenia i wielu sukcesów. Z nadzieją patrzymy też w przyszłość na naszych tegorocznych maturzystów. Trzymamy kciuki, by jak najlepiej zdali maturę i dostali się na wymarzone studia. Liczymy, że dzięki Wam w przyszłoroczym rankingu awansujemy na wyższe miejsce w tabeli.

KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI
Drodzy Maturzyści!


Instytut Matematyki Politechniki Częstochowskiej zaprasza Was na
BEZPŁATNY KURS PRZYGOTOWAWCZY Z MATEMATYKI DLA KANDYDATÓW NA STUDIA TECHNICZNE I MATEMATYCZNE.
Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 9.00 – 12.00 w sali B1 przy ul. Armii Krajowej 21. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 lutego 2014 r.
Zajęcia poprowadzą pracownicy Instytutu Matematyki Politechniki Częstochowskiej.
Kurs będzie dobrą formą powtórzenia materiału z matematyki przed maturą.
Osoby zainteresowane kursem prosimy o rejestrację do dnia 04.02.2014 r. pod adresem www. im.pcz.pl ( dodatkowych informacji udziela Instytut matematyki tel. 34-3250324).

Serdecznie zapraszamy

STUDNIÓWKA 2014
INNE

Dla tegorocznych maturzystów wyjątkowa, długo oczekiwana chwila. Spotkaliśmy się wraz z naszymi profesorami, panią Dyrektor i przedstawicielami rodziców na sali bankietowej „Nowa Riviera”(17.01.2014), aby razem rozpocząć odliczanie do egzaminu maturalnego. Studniówka rozpoczęła się uroczyście wedle tradycji, a więc w takt Poloneza. Po części oficjalnej nastał czas na szampańską zabawę do białego rana. Wszyscy bawili się wyśmienicie i na pewno zapamiętają ten wieczór na zawsze, bo przecież studniówkę ma się raz w życiu.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowani byli w to wydarzenie! Przede wszystkim – naszym rodzicom, na czele z panią Renatą Słabosz, przewodniczącą Komitetu Studniówkowego. Podziękowania należą się również wszystkim wychowawcom, którzy wspomagali organizację tegorocznej studniówki.

Zapraszamy do galerii
Strona 107 z 170 << < 104 105 106 107 108 109 110 > >>