STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 10 2023 14:05:07   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONSULTACJE

HARMONOGRAM KONSULTACJI Z RODZICAMI W DNIU 18.03.2014r.

KONKURS MATEMATYCZNY
INNE

25 lutego został przeprowadzony I etap Szkolnego Konkursu Matematycznego 2013/2014

Spośród 48 osób do II etapu zakwalifikowało się 21 osób.

L.P. KLASA NAZWISKO I IMIĘ
1. IC BĘDKOWSKA WIOLETTA
2. IC FREJEK GRZEGORZ
3. IC LEPIARCZYK BŁAZEJ
4. IC PASZTETNIK DOMINIK
5. ID GAŁKA MAJA
6. ID GĘBKA KLAUDIA
7. ID JURCZYK KLAUDIA
8. ID ŻARSKI KACPER
9. IE BORÓWKA MAŁGORZATA
10. IE RELISZEK KRZYSZTOF
11. IIC KAWAŁEK HUBERT
12. IIC SERWA MICHAŁ
13. IIC WOJTASZCZYK DAWID
14. IIE OUKAL NATALIA
15. IIIC DRELISZEK MONIKA
16. IIIC KAZIUR PATRYCJA
17. IIIC STAŃCZYK KACPER
18. IIIC STOLECKI MATEUSZ
19. IIIC SUROWIEC ADRIANNA
20. IIID CZERWONKA MARTYNA
21. IIID ZAWALSKA KINGA

Kolejny etap Konkursu 4 kwietnia.

SESJA NAUKOWA, DEBATA.
PROJEKTY

SESJA NAUKOWA PT.„GOMBROWICZ ŹLE OBECNY CZY NIEZASTĄPIONY
W SZKOLE?”

Zapewne pamiętacie, iż grudniu podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie. Przypomnijmy, że celem tych działań jest poszerzenie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów w zakresie przedmiotów humanistycznych, społecznych i artystycznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu i kadrą naukowo – dydaktyczną AJD w Częstochowie.

Czytaj więcej...
XII TARGI EDUKACYJNE

XII Targi Edukacyjne zakończone. 11 i 12 marca 2014 tłumy gimnazjalistów odwiedziły Zespół Szkół im. X. Dunikowskiego, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną powiatu zawierciańskiego.
Miło nam, że nasze stoisko cieszyło się Waszym zainteresowaniem, drodzy Gimnazjaliści, i mamy nadzieję, że rozmowy z uczniami utwierdziły Was w przekonaniu, że nasza szkoła nie tylko oferuje wysoki poziom nauczania, ale jest szkołą przyjazną , w której uczniowie czują się bezpiecznie i mogą realizować swoje zainteresowania.
Jeśli te krótkie spotkania w czasie targów nie zaspokoiły Waszej ciekawości, zapraszamy do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi 12 kwietnia 2014r.

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
NAUKA

Rokrocznie w marcu odbywa się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. W tym roku odbył się on 12 marca w budynku II Liceum, gdzie zmagali się ze sobą uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały 3 drużyny, które wykazały się wspaniałą wiedzą i zajęły wszystkie 3 zwycięskie miejsca.

Nasi zwycięzcy to:
I miejsce Agata Karoń Ib
Marcin Marczewski IIIe
Karol Wałek IIIe
I miejsce ex aequo Anna Brzozowska IIIe
Katarzyna Kowalczyk IIId
Joanna Lepiarczyk IIIb
III miejsce Jagoda Rzepkiewicz Ie
Daria Szafran Ia
Karolina Wróblewska Ia
Zawodnikiem rezerwowym był Maciej Goncerz IIIe

Gratulujemy !!!

BIEG I MARSZ

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI _ MOK
INNE

W dniu 5 marca grupa uczniów naszej szkoły udała się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu, aby uczestniczyć w obchodach Dni Przedsiębiorczości. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialny był dyrektor Z.S. im. H. Kołłątaja w Zawierciu wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz oczywiście uczniami. Byliśmy świadkami krótkich wykładów zaproszonych gości, których z pewnością można nazwać ludźmi sukcesu. Opowiadali oni o swojej działalności oraz przedstawiali plany na niedaleką przyszłość. Dodatkowo mogliśmy zapoznać się z ulotkami pobliskich uczelni, jak na przykład Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Niewykluczone, ze ktoś z nas będzie kiedyś posiadał indeks owej uczelni, więc zapoznanie z jej ofertą może stać się przydatne. Całości dopełniły występy artystyczne oraz poczęstunek.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (10.03) - 19

Wtorek (11.03) - 14

Środa (12.03) - 23

Czwartek (13.03) - 17

Piątek (14.03) - 9


GRATULUJEMY !!!
Tydzień bezpieczeństwa z IPA
INNE


Za nami Tydzień Bezpieczeństwa z IPA. W dniach 4-7 marca uczestniczyliśmy w warsztatach, wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez przedstawicieli IPA - Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.
We wtorek, pierwszego dnia dowiedzieliśmy się wiele o prawnych aspektach odpowiedzialności, zagrożeniach, jakie możemy spotkać w życiu codziennym i sposobach samoobrony. W czwartek pani psycholog policyjna oraz pani, która jest aptekarzem opowiedziały nam o skutkach, jakie niosą za sobą środki odurzające, a także o tym, kto tak naprawdę może być dla nas potencjalnym napastnikiem i jak sobie radzić w sytuacji niebezpiecznej. Ostatniego dnia mieliśmy okazje sprawdzić dzięki alkogoglom wpływ alkoholu na naszą koordynację, a także przypomnieliśmy sobie zasady pierwszej pomocy.
Całą akcję koordynowała pani prof. Karina Surowiec.

PROJEKT ETWINNING
PROJEKTY
We współpracy ze szkołą belgijską VTI Sint-Lucas w Menen (http://www.vtimenen.be) rozpoczęła się w naszej szkole realizacja nowego projektu eTwinning: „WW1 through a lens” (I WOJNA ŚWIATOWA W OBIEKTYWIE). W projekcie bierze udział 17 uczniów z klas IIb, Ia, , Ic, Id. Opiekunami są panie profesor Agnieszka Muc i Agnieszka Łączkowska a ze strony belgijskiej Stijn Vanhoorne i Frederik Wylin.


ETwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

ETwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

Portal eTwinning (www.etwinning.net) jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w 25 językach i przyciągnął do siebie blisko 230 277 członków i ponad 5462 projektów* realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu.
TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA Z IPA
INNE

Najbliższy tydzień w naszej szkole upłynie pod hasłem TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA. Od wtorku, tj.04.03.2014r. będziemy uczestniczyć w zajęciach, warsztatach i ćwiczeniach prowadzonych przez członków IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji), Region IPA Zawiercie.

Zapoznaj się z tematyką spotkań...
Strona 104 z 170 << < 101 102 103 104 105 106 107 > >>