STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 05 2023 08:59:51   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
VIII NOC FILMOWA - ŻEROMLILM 2017
SAMORZĄD

W dniu 24 listopada 2017 r. odbyła się VIII Noc Filmowa Żeromfilm 2017 - Arcydzieła X Muzy. Uczniowie I LO mięli możliwość obejrzenia bardzo ciekawych filmów: “Amadeusz” w reżyserii M. Formana oraz “Boyhood” w reżyserii R. Linklater'a.
Film „Amadeusz” opowiada o Mozarcie, który w wieku dwudziestu sześciu lat przybywa do Wiednia. Zamierza tam prezentować swoją twórczość, jednak jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego. Staje się to przyczyną rywalizacji między artystami. Film był fascynujący i ukazał nam interesujące fakty na temat kompozytora z perspektywy Sallierego, który u schyłku swojego życia opowiada swojemu spowiednikowi jakie relacje łączyły go z Mozartem.
Drugi film „Boyhood” przedstawia nam dzieciństwo chłopca, który dorasta na naszych oczach i z którym może utożsamiać się każdy z nas. Pomimo tego, że chłopiec ma trudną sytuację rodzinną, to daje radę ukończyć szkołę z dobrym wynikiem i dostaje się na wymarzone studia. Film daje nadzieję i utrzymuje nas w wierze, iż mimo ciężkich chwil w życiu, które przeżywamy, możemy wyjść na prostą.
Filmy pobudziły naszą ciekawość do zgłębiania wiedzy na temat kinematografii, a w trakcie przerw mieliśmy okazję do zawarcia nowych znajomości.
Organizatorem Nocy Filmowej był Samorząd Uczniowski I LO, a opiekę nad nią sprawowała prof. Joanna Sierka.
Robert Tomasik

PRELEKCJA DLA KLAS PANA ADAMA MROZOWICZA "ZAGŁĘBIAK W KRAJU KIWI"
NAUKA

W dniu 24 listopada odbyła się prelekcja dotycząca Nowej Zelandii - "Zagłębiak w kraju kiwi". Zajęcia były prowadzone przez Adama Mrozowicza, z wykształcenia geologa, a z zamiłowania podróżnika i wspaniałego satyryka kabaretu DNO. Była to świetna "podróż" po świecie, która pozwoliła dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących organizowania wypraw, miejsc prezentowanych na slajdach, a w szczególności Nowej Zelandii. Takie spotkania pozwalają nam uwierzyć, że należy dążyć do realizacji swoich marzeń, planów. Pokaz był wzbogacony o prezentację z wypraw, a także została wpleciona krótka historia ciekawych losów naszego podróżnika. Spotkanie zainicjowane przez Joannę Dziechciarz - Dudę i Małgorzatę Dziwińską.

Galeria zdjęć
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (27.11) - 34

Wtorek (28.11) - 31

Środa (29.11) - 6

Czwartek (30.11) -2

Piątek (01.12) - 20


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "BO LICZY SIĘ CZŁOWIEK"
PROJEKTY

Hejt, dyskryminacja i mowa nienawiści były tematem seminarium, zorganizowanego w ramach projektu "Bo liczy się człowiek", które odbyło się 23 listopada 2017 r. Młodzież, nauczyciele i policjanci z województwa śląskiego usiedli do rozmów na temat wspólnego przeciwdziałania tym niebezpiecznym zjawiskom. Otwarta debata pozwoliła na wymianę wzajemnych spostrzeżeń i dyskusję na temat stereotypów i uprzedzeń. Już wkrótce pokażemy Wam filmy i obszerną relację z całego projektu. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Domagała, Magdalena Milka oraz Joanna Dziechciarz-Duda.

Galeria zdjęć
PODSUMOWANIE RYWALIZACJI SPORTOWEJ SZKÓŁ POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2016/2017
SPORT

We wtorek 14 listopada 2017r. w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, na którym doradca metodyczny Pan Artur Hoffmann dokonał podsumowania rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego za rok 2016/2017. Starosta Zawierciański Pan Krzysztof Wrona i Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Jerzy Muc wręczyli najlepszym szkołom puchary i wyróżnienia. Po raz kolejny nasze liceum stanęło na najwyższych stopniach podium. Za zajęcie I miejsca w kategorii dziewcząt i II miejsca w kategorii chłopców, nagrody odebrały Pani dyrektor Bożena Bańska, Pani Renata Kowalczyk Wyderka oraz Pani Joanna Sierka. Ponadto statuetkami ,,Złota Trójka” zostali uhonorowani nauczyciele: Joanna Sierka, Marek Dziechciarek oraz Mariusz Kołton.
GRATULUJEMY !!!

Galeria zdjęć

SESJA DLA WOLONTARIUSZY _ HOTEL FAJKIER
INNE

We wtorkowe popołudnie część wolontariuszy z Jurassic Forest Run 2017 przybyła do Hotelu Fajkier na zaproszenie pana Grzegorza Maciąga, aby uczestniczyć w fantastycznej sesji fotograficznej. Zdjęcie naszej grupy jest zapowiedzią tego co zobaczycie w niedalekiej przyszłości. Jeszcze raz dziękujemy za prezent :-) Zapraszamy do grona wolontariuszy!!!
J.Dz-D

X ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
INNE

W dniach 13-19 XI 2017r. odbywały się, w ponad 120 krajach świata, spotkania w ramach X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to świetna okazja do promowania przedsiębiorczości wśród młodzieży. Zatem po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkania z przedstawicielami zawierciańskiego biznesu. I tak w czwartek swoją przedsiębiorczą drogę prezentowały kobiety biznesu:
- „LMD Lucyna Miśkiewicz-Domaniewska” - doradca podatkowy,
- „Twój Słuch Karina Kopczyńska” - protetyk słuchu,
- Fundacja „Warto Żyć”, której fundatorem i prezesem jest Teresa Mucha – Popiel.
Z kolei w piątek przybyli do nas panowie reprezentujący firmy rodzinne:
- Wytwórnia wafli „Igloo” Edmund Zygmański, którego reprezentował Jakub Zygmański,
- FHU „LUK-POL” Łukasik Paweł.
Wszyscy zaproszeni goście w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawili nam swoje drogi do sukcesu w biznesie oraz w realizowaniu własnych marzeń. Była to świetna lekcja zwracająca uwagę naszych licealistów na konieczność dokonywania świadomych wyborów zawodowych. Najlepiej i z pewnością najciekawiej byłoby, gdyby związane one były z naszymi zainteresowaniami. Spotkania te zwróciły uwagę uczniów na konieczność ponoszenia odpowiedzialności za swoje życiowe sukcesy i jak najwcześniejsze podejmowanie trudu związanego z osobistą przedsiębiorczością. Zaproszeni goście zaoferowali naszym uczniom pomoc przy rozwiązywaniu dylematów związanych z własną aktywnością zawodową.

Czytaj więcej...
Galeria zdjęć
BERMUN - BERLIN 2017
COMENIUS

Modelowe obrady ONZ BERMUN 2017 już za nami. Ola Mainka, Magda Cholewka, Kinga Makuła, Weronika Olszewska oraz Ola Odyjas spędziły pięć dni w Berlinie. Nasze koleżanki w towarzystwie delegatów z ponad 50 krajów debatowały w języku angielskim na temat: „Upodmiotowienie kobiet kluczem do dobrego zarządzania i dobrobytu społeczno-gospodarczego.”
Konferencja jak co roku została zorganizowana przez amerykańską szkołę JFK School w Berlinie. Udział w projekcie był nie tylko okazją do doskonalenia umiejętności językowych, nauki dyplomacji, współpracy w grupie i podejmowania istotnych decyzji ale także poznania nowych ludzi z całego świata.

Galeria zdjęć
SPÓŁDZIELCZA GRA MIEJSKA
INNE

Dnia 17.11.2017 r. pięciu uczniów z klasy 2c wzięło udział w Spółdzielczej Grze Miejskiej, organizowanej przez Społem PSS Zawiercie. Chłopaki musieli dotrzeć do wyznaczonych punktów w których czekały na nich zadania do wykonania. Spisali się świetnie i zajęli pierwsze miejsce. Gratulacje!

Galeria zdjęć

SPOTKANIE DLA KLAS I - KAMPANIA 16 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY....
INNE

W ramach kampanii 16 dno przeciwko przemocy wobec płci w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami MOPS-u oraz przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji zaangażowanymi w realizację kampanii na terenie naszego miasta.
W prelekcji wzięli udział uczniowie klas I. Młodzież zapoznała się ze statystyką dotyczącą przemocy w naszym kraju i powiecie, obejrzała wzruszający film dotyczący tematu oraz poznana procedury Niebieskiej Karty.
Opiekun kampanii: Joanna Dziechciarz - Duda

GALERIA ZDJĘĆ
SZLACHETNA PACZKA 2017 - OPIS RODZINY
PROJEKTY

Drodzy Żeromiacy jak co roku robimy Szlachetną Paczkę, mam nadzieję że tym razem też nie zawiedziecie ! Przynoście co możecie do sali 87 i na korytarz I piętro!

W poniższym linku opis rodziny: OPIS RODZINY
Strona 11 z 170 << < 8 9 10 11 12 13 14 > >>