STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 11:24:46   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FANTASTYCZNA WIADOMOŚĆ!!!!!!! OGROMNY SUKCES NASZEGO UCZNIA!!!
NAUKA

Paweł Kowalczyk, z klasy IIa, zakwalifikował się do finału 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Ogólnopolskie zawody centralne odbędą się w dniach 9-10 kwietnia w Poznaniu. Brawo Paweł !!! I trzymamy dalej kciuki!
Opiekun J.P.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ZAWIERCIU
INNE

W dniu 22 lutego 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klas II z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Spotkanie poprowadzili: st. sierż. Marta Wnuk, sierż. szt. Jarosław Kur, asp. Paweł Lada. Tematem spotkania było: "Bezpieczna droga do celu." Uczniowie uzyskali informacje dotyczące zagrożeń związanych z rozpraszaniem uwagi kierowców oraz kreowaniem życzliwości w ruchu drogowy.

Galeria zdjęć

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI
PROJEKTY

Jak zapewne wszystkim wiadomo, rok 2018 to czas obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości z tym związane odbędą się w naszej szkole w listopadzie, ale już teraz warto zacząć przygotowania. Grupa uczniów Żeromskiego rozpoczęła prace nad projektem, który jest w pewnym sensie kontynuacją działań podjętych już kilka lat temu pod hasłem "Wspólna Niepodległa". Ten sam tytuł projektu został przyjęty teraz. Jego celem będzie opracowanie serii artykułów dotyczących kilku/kilkunastu wybranych osób, które uczestniczyły w walkach o niepodległość Polski oraz o granice państwa w latach 1914-1921. Będą to osoby, które pochodziły z Zawiercia i jego okolic, bądź były z naszym regionem związane w inny sposób. Uchwycone zostaną także przykładowe biografie przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych, którzy mieli swój wkład w tworzenie nowego państwa. Chcemy nie tyle zebrać suche, historyczne fakty, co zaprezentować żywe sylwetki ludzi - o różnym pochodzeniu - którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowane teksty zostaną zebrane w całość w formie książeczki, która na pewno ukaże się w formie elektronicznej (a być może uda się przedstawić ją także w formie drukowanej). W ramach projektu przygotowujemy także warsztaty zatytułowane "Co to znaczy być Polakiem? Polska tożsamość narodowa", które zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku szkolnym. Projektowi "patronuje" Szkolna Grupa Amnesty International.

XL TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA PAŁACU MŁODZIEZY W KATOWICACH
NAUKA

22.02.2018 r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się etap zadaniowy " Szeroki finał" XL Turnieju o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie naszej szkoły: Łukasz Dróżdż, Dawid Woś, Rafał Kubik, Adam Kurczyński, Piotr Morel i Grzegorz Sztykiel zmagali się dzielnie z zadaniami. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!!!
E. B. - B.

GALERIA ZDJĘĆ
SZCZĘŚLIWE NUMERKI
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższe dni:Poniedziałek (26.02) - 24

Wtorek (27.02) - 2

Środa (28.02) - 30

Czwartek (01.03) -7

Piątek (02.03) - 1


Podziękowania od Amnesty International
PROJEKTY

Oficjalne potwierdzenie Waszego udziału w Maratonie Pisania Listów Amnesty International - i jednocześnie podziękowanie za włączenie się w akcję!
Zajęcia z historii w języku angielskim
PROJEKTY

W najbliższy czwartek - 22 lutego - odbędą się kolejne zajęcia z historii prowadzone w języku angielskim. Ich tematyka będzie dotyczyła sytuacji w Europie po zakończeniu I wojny światowej. Zapraszamy na ósmej lekcji (14:10-14:55) do sali 85.

OLIMPIADA Z FIZYKI
NAUKA

W niedzielę 18.02.2018 r. Łukasz Dróżdż i Dawid Woś brali udział w części doświadczalnej LXVII Olimpiady z Fizyki na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za chłopaków.
E. B. - B.

GALERIA ZDJĘĆ


Wyróżnienie dla Julii Ćwiklińskiej w Europejskim Konkursie Młodych Tłumaczy Juvenes Translatores
NAUKA

W listopadzie, po eliminacjach szkolnych, 5 naszych uczniów brało udział w Europejskim Konkursie Młodych Tłumaczy Juvenes Translatores. Ich prace wraz z pracami uczniów z wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej zostały przesłane do Brukseli. Właśnie ogłoszono wyniki: autorem najlepszego tłumaczenia w Polsce okazał się Marcin Martinez Dzedzej z Warszawy. Oprócz zwycięzcy wytypowano jednak dodatkowo 10 prac, które zdaniem komisji zasłużyły na szczególne wyróżnienie. Jedną z osób wyróżnionych w konkursie jest uczennica naszej szkoły Julia Ćwiklińska.
Serdecznie gratulujemy.
A.G.

Galeria zdjęć
WOLONTARIAT - III MIĘDZYNARODOWE ZIMOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU LODOWATYM - 2018.02.18
INNE

Kolejny wolontariat za nami. 11 uczniów naszego liceum, mimo zimna uczestniczyło w wolontariacie w Morsku podczas III MIĘDZYNARODOWYCH ZIMOWYCH MISTRZOSTW W PŁYWANIU LODOWATYM. Przygotowanie wolontariatu: Joanna Dziechciarz - Duda, opieka: Ewelina Gawęda.

Galeria zdjęć
BIEG WALENTYNKOWY - ŻEROM W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
SPORT

Dnia 18.02.2018 r. uczniowie I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (Natalia Haas, Julia Szczygieł, Arek Bożek) wraz z koleżanką z zaprzyjaźnionej szkoły uczestniczyli w VII Biegu Walentynkowym w Dąbrowie Górniczej. Startowali wśród setek czerwonych balonów i oryginalnych strojów. W zawodach uczestniczyła także pani pedagog Joanna Dziechciarz - Duda w rywalizacji parami. Wyniki były bardzo zadowalające, życzymy wszystkim powodzenia i dalszych sukcesów.
J.Sz.

Galeria zdjęć
Strona 2 z 170 < 1 2 3 4 5 > >>